382 Shares 1396 views

Boris Rauschenbach: biografia i zdjęcia

Akademik Borys Wiktorowicz Raushenbah – Rosja sowiecka i światowej sławy naukowiec, jeden z założycieli astronautyki w ZSRR. Jako fizyk, mechanik, że nie ogranicza się tylko do tej specjalizacji. Boris V. należą do prac naukowych z zakresu historii sztuki, historii religii, a także pracy dziennikarskiej dla wielu współczesnych problemów, które zyskały popularność na całym świecie. On został zarządzania ruchem rosyjskich Niemców do odrodzenia narodowości.

Biografie naukowców

Boris Rauschenbach urodził się w Piotrogrodzie (obecnie St. Petersburg) 18 stycznia 1905 roku w rodzinie rosyjskich Niemców.

Po ukończeniu szkoły średniej, młody człowiek dostał pracę w fabryce samolotów w Leningradzie. Specyfika zakładu odegrał rolę w jego losu: w 1932 roku został studentem w leningradzkim Instytucie Inżynierów Budownictwa Fleet zaczyna się angażować w poślizg. Craze doprowadziło do znajomości z Siergiej Pawłowicz Korolow, jak iw przyszłości, i współpracować z nim w przemyśle i rakiet kosmicznych nauki Radzieckiego.

W 1937 roku przeniósł się do Rauschenbach kapitału do pracy w Team Rocket Research Institute, kierowany przez Siergiej Korolow. Więc Borys Wiktorowicz Raushenbah, zdjęcie i imię, które następnie pozostawał tabu na długi czas do publicznej wiadomości, wzrosła w szeregach twórców radzieckiego programu kosmicznego.

Następna była praca w zakładzie obrony w Swierdłowsku (obecnie Jekaterynburg), który został ewakuowany Rocket Research Institute w listopadzie 1941 roku (RNII).

Na wiosnę 1942 Rauschenbach został aresztowany i wysłany do obozu po prostu za to, że był Niemcem. W obozie pracy, Boris V. nadal pracować na Homing pocisków przeciwlotniczych, obliczenia jego lotu. Zaobserwowano, znany projektant samolotów Viktorom Bolhovitinovym. Dzięki niemu, w 1945 roku został przeniesiony do Rauschenbach Niżnym Tagile w położeniu specjalnego osadnika.

W 1948 roku, z nowym szefem RNII mstisław kiełdysz Rauschenbach dostaje Nii-1 z Ministerstwa Przemysłu Lotniczego szefa wydziału.

W 1955 Rauschenbach przejść do Sergeyu Korolevu, gdzie pierwszy na świecie rozpoczął studia orientacji i ruchu w pojazdach kosmicznych.

rodzina Rauschenbach i jej początki

Jak powiedział Boris Viktorovich Raushenbah, jego rodzina pojawiła się w Rosji w XVIII wieku. W 1766 roku, cesarzowa Katarzyna II zorganizował kampanię przesiedleniu Niemców w Rosji. Dzięki tej polityce, a tam był przodek naukowca Karl-Friedrich Rauschenbach z żoną w regionie Wołgi.

Ojciec naukowiec Victor Ya (drugie imię pochodzi od imienia dziadka Jacob), urodził się w rejonie Wołgi, w regionie, który w tym czasie tworzyły kolonie dla niemieckich osadników. Wykształcony w Niemczech, a następnie pracował jako kierownik techniczny w garbarni „Skorokhod”.

Według wspomnień Boris Viktorovich, jego ojciec był osobą bardzo miły i wyrozumiały. Kiedy chłopiec dorastał, Victor Ya silnie przyniósł mu poczucie dumy dla niemieckiego pochodzenia. Jednocześnie robił to doskonale.

Rauschenbach matka, Leontine Fridrihovna (styl rosyjski – F.) Gallico urodził się w Estonii (Saaremaa), pochodzenie – Baltic niemiecki. Wiedział cztery języki – rosyjski, niemiecki, francuski i Estonii, które dodatkowo przyczyniają się do jego zatrudnienia w Rosji w zamożnej rodziny bonnoy. Po ślubie stała się domem.

Matka była bardzo surowy, ale sprawiedliwy nauczyciel, chociaż z natury – osoba wesoły, energiczny i wesoły. To ona zaszczepiła w swoich dzieci (siostra Borysa Karin Elena) umiejętność nie tracić ducha w trudnych sytuacjach życia codziennego, które pomogły im w przyszłości. Boris Rauschenbach, którego biografia była pełna takich sytuacjach mógł godnie przeżyć swoje wspaniałe życie.

Boris Rauschenbach piętnaście lat pozbawiony ojca: umarł w wieku sześćdziesięciu lat z powodu niewydolności serca.

Jego matka zmarła po wojnie. Utrata matki Boris doświadczył bardzo twarde dowody, które – jego siostrzanego pisma, która zachowała.

życie osobiste

Ich los, Vera Michajłowna Borys Wiktorowicz Raushenbah spotkał się w Moskwie, gdzie przeniósł się w 1937 roku, jak i przemysł stoczniowy morski w Leningradzie nie był zainteresowany. W tym czasie kraj toczył falę aresztowań i Rauschenbach, niemiecka może łatwo być w obozach. Te czynniki skłoniły młodego naukowca, aby przenieść się do stolicy, gdzie nikt nie znał go.

Wkrótce Borys w mieszkaniu gdzie mieszkał z jego przyjaciół, którzy osiedlili się na kobietę Vera. Vera M. urodził się w Kramatorsk (Ukraina). Przyjechałem do Moskwy na studia. Aż do innego snu żyła ze swoim wujkiem, który zajmował wysokie stanowiska. Jednak w dniu 19 maja, został aresztowany, a następnie zastrzelił Kobieta eksmitowany. Więc Vera był w mieszkaniu, w którym żył Rauschenbach.

Młodzi pobrali się przed wojną, 24 maj 1941. Według wspomnień Rauschenbach ich dokładność rejestracji został opisany w „12 krzeseł” przez ILF i Pietrow. To była zabawa … nie będzie rozstać się z tym czasie, nawet gdy Boris V. był w obozie pracy (jego żona często odwiedzane).

Myślał Borys Wiktorowicz Raushenbah, życie osobiste rozwinęła się pomyślnie, pomimo nieszczęść życiowych. Mają wspaniałe dzieci i wnuki. Dla niektórych jest to zaskakujące, że przez tyle lat Vera M. – tylko małżonka.

Droga w kosmos

Jako naukowiec, Raushenbah Borys Wiktorowicz okazał się jeszcze na Leningrad samolotu numerze fabrycznym 23, gdzie był zaangażowany w budowę i testowanie szybowca. Praca przyczyniła się do napisania pierwszych prac naukowych, których tematem była podłużna stabilność ogona samolotu. Ten sam motyw Boris Rauschenbach zaangażowany w RNII Queen, ale teraz ta praca należała do rakiet.

W 1938 roku projekt został anulowany z powodu aresztowania królowej i Rauschenbach skoncentrowała silniki odrzutowe, teoria spalania.

Gułag nie jest przeszkodą dla naukowców: w obozie pracował na samonaprowadzające pociski przeciwlotnicze, które w przyszłości pomóc mu wydostać się z obozu, by stać się specjalne imigrantów i kontynuować swoją pracę dla RNII.

W 1948 roku, dzięki nowej głowicy Missile Research Institute mstisław kiełdysz Rauschenbach wrócił do Moskwy, gdzie SRI-1 jest zaangażowany silnik Silniki strumieniowe, a mianowicie wibracje i drgania akustyczne spalania w tego typu silnika.

W 1955 roku, Boris V. zaczął pracować dla królowej, gdzie jako naukowiec miał wyjątkową okazję – po raz pierwszy w świecie do wykonywania prac związanych z orientacją i ruchem pojazdów w przestrzeni. Następnie, dzięki jego boku fotografowania praca Księżyca przez radzieckiego statku kosmicznego „Luna-3” odbyła. W 1960 roku Rauschenbach kredytowej otrzymał Nagrodę Lenina.

W 1958 roku, Boris V. obronił pracę doktorską (doktorat obronił w 1948 roku).

Mniej niż dziesięć lat dla naukowców do realizacji międzyplanetarny system kontroli lotu postawa stacja „Venus”, „Mars”, „sonda” statek kosmiczny w trybie automatycznym i ręcznym.

Raushenbah Borys Wiktorowicz, którego biografia została silnie powiązana z kosmosem, wziął również aktywny udział w przygotowaniu i realizacji lotu pierwszego kosmonauty Jurija Gagarina.

W 1966 roku, Boris V. wybrany członkiem korespondentem Akademii Nauk (AS) ZSRR, a dwadzieścia lat później stał się pełnoprawnym członkiem Akademii Nauk.

Ikonografia i Rauschenbach

Jako naukowiec żartobliwie powiedział, że nie może poradzić sobie z tematem naukowym, jeśli już pracuje na więcej niż tuzin innych naukowców. I to jest równolegle z pracami na przestrzeni zaczął się interesować wszystkim, co jest obarczona czegoś nowego, jeszcze nieodkryte, takich jak sztuki, ikonografii.

Boris Rauschenbach, zamiłowanie do historii, która objawia się jako dziecko uwielbiał dużo podróżować, zwłaszcza w miastach starożytnej historii. Stopniowo jednak dokładnie w interesie naukowej zaczęły pojawiać się ikony. Fakt, że był skrępowany w drodze przeniesienia miejsca w nich, zwany „reverse perspektywa”, nielogiczne i sprzeczne ze znanymi prawami fotografii.

Odsetki w odwrotnej perspektywy została również związana z rozwiązaniem problemów urządzeń dokujących w przestrzeni.

Naukowcy zaczęli badać to zjawisko. Jednakże, brał pod uwagę pracę oka, mózgu. Aby to zrobić, musiał zrobić matematyczny opis aktywności mózgu. W rezultacie, Rauschenbach doszedł do wniosku, że wszystkie te dziwne ikony są naturalne i nieuniknione.

Myślał Boris Viktorovich Raushenbah, ikonografia jest inna rzeczywistość niż ta, która postrzega człowieka jako wynik pewnego urządzenia oczu. W rezultacie, ikona pozwala nam wierzyć, że świat jest o wiele lepiej.

Rauschenbach był przekonany, że niemożliwe jest, aby zrozumieć, ikony, nie wiedząc, teologię. I zaczął studiować teologię, nawet coś napisane w tej dziedzinie, w szczególności Trójcy ( „Logika Trójcy”).

Droga do prawosławia

Boris Rauschenbach na chrzcie w 1915 roku odnotowano w wierze ojca – reformowany. Że wiara należała w tym czasie o 20% rosyjskich Niemców.

Należy zauważyć, że reformatorzy, w przeciwieństwie do luteranów nie uznają ikony, nie wolno używać znaku krzyża. Ale później dekret cesarza Aleksandra I i Mikołaja I, reformowany i luteranie zostały połączone w jednym kościele, i Boris poszła z matką w kościele luterańskim, choć miasto było również kościół reformowany. Jednak z nieznanych przyczyn Rauschenbach nie stać się członkiem Kościoła Reformowanego, ale szacunek dla niej, jej obraz utrzymany.

Żądza dla religii Boris V. czuł po obozie. Zaczął uczęszczać do cerkwi, wziął odpowiedniej literatury, zaczął podążać usługi w kościele, ale został ochrzczony dopiero na krótko przed jego śmiercią.

Rauschenbach przypomnieć, że sukces pracy z ich systemu podczas uruchomienia kolejnego statku kosmicznego zawsze wstał i zrobił znak krzyża.

Podczas przyjęcia na Kremlu z okazji inauguracji pierwszego statku kosmicznego Boris V. był jedynym przedstawić człowieka, który przyszedł na zaproszenie przedstawicieli Kościoła prawosławnego, który, oczywiście, nie mieszczą się w dzienniku zdarzeń.

Raushenbah Borys Wiktorowicz, książki i artykuły, które są powszechne, nie uczestniczą w ich systemie istniejącym rozumienia świata – religijnej i naukowej. Uważał, że jest synteza z nich.

W 1987 roku w czasopiśmie „komunista” akademik Rauschenbach opublikował artykuł poświęcony 1000-lecia Chrztu Rusi. W nim naukowiec zwrócił uwagę na znaczenie tego wydarzenia dla państwa rosyjskiego. Sierpnia „komuniści” pokój był natychmiast wyprzedane, nawet w kiosku KPZR.

Kilka lat później przychodzi kolejna praca z akademika – „Logika Trójcy” Artykuł wywołał pewną reakcję, której echa wysłuchanym są tak daleko.

Rauschenbach Trójcy

Boris Rauschenbach Trójcy miała swój własny osąd, że daje on w swojej książce „Logika Trójcy.” Według niego, Kościół w swoim nauczaniu dał doskonale właściwą decyzję wyzwań – ekspresją Boga i jednocześnie jako triady i monady.

Naukowiec podkreśla, że obecne konto zasad prawosławia wygląda odejście od wiary, bo mówi się, że każda osoba w Trójcy – Boga. To samo powiedział i modlitwa.

Boris Rauschenbach „Logika Trójcy”, która jest próbą zrozumienia dyskusję Florenskiego i E. N. Trubetskogo Trójcy Boga, dochodząc do tego z punktu widzenia nauki. Należy zauważyć, że naukowiec u władzy radzieckiej zainteresował się tematów teologicznych, choć panowały w tamtych latach wojującego ateizmu.

On jest zainteresowany, to jest możliwe, aby bezpośrednio przyjąć koncepcję wiary danego przez Ojca Florenskiego, ale wiąże je do pewnego modelu logicznego. Jeśli nie jest to możliwe, to osoba ta będzie wierzyć w Boga, nie w istniejącym absurdu, choć nie bez pewnej logiki.

Niespodziewanie, Rauschenbach znaleźć model matematyczny wyjaśnić logikę symbolu wiary, jej trynitarnego dogmatu. Ten model okazał się wektor i jego trzy składniki w trójwymiarowym układzie współrzędnych.

Problem został rozwiązany: doktryna Trójcy (Trinity) był napad logika formalna. To wydarzenie można porównać do wybuchu bomby. Oczywiście, „logika Trójcy” jest podstawowym, ale nie położy kres poznania Boga, ponieważ w istocie poznanie Boga jest nieskończona.

Obywatel kraju

Raushenbah Borys Wiktorowicz, książek, artykułów, które często były przepojone troską o los kraju i świata, nie mógł patrzeć, co się dzieje wokół niego. Obecny ubóstwo narodu rosyjskiego, ubóstwo, nauka spowodowała mu ból i gniew w środku. Nie mógł zrozumieć braku środków od państwa na finansowanie edukacji, nauki, podczas gdy w kraju nie było rażące wzbogacenie pewnej kategorii osób.

„Terapia szokowa” Gajdar do Boris Viktorovich, najwyższej profesjonalnej nauki, sztuki, ekonomii, i stał się przykładem braku profesjonalizmu kierownictwa kraju. Rauschenbach Uważa się, że Rosja musi znaleźć wyjście z impasu, minimalnie bolesny dla Rosjan.

„Ponure myśli” Rauschenbach

W swoim ostatnim artykule „Ponure myśli” Boris Rauschenbach odbija się na przyszłości całej ludzkości, objawia się nie tylko jako obywatel Rosji, ale także wszystkich mieszkańców Ziemi.

Sam tytuł artykułu mówi o naturze tych refleksji. To Rauschenbach oddziela pojęcie demokracji z demokratycznego paplaniny panującego w dzisiejszym świecie. I nie uczynić wyjątek dla Rosji.

Autor zwraca uwagę na fakt, że wszystkie wielkie zbrodnie popełnione pod hasłami demokratycznymi, demokratyczne windbags często nie są rozumiane przez nonsens, że reprezentują one interesy ludzi daleko odsunięty od władzy.

W swojej pracy, akademik proponuje powrót do tradycyjnych wartości ludzkich, a mianowicie, rodziny, społeczności. Uważa on, że obowiązki ludzi powinna być wyższa niż ich praw. Rauschenbach wierzyć, że tylko w ten sposób będzie uratować ludzkość przed zagładą. Drugi nie jest podane. Ponadto, naukowiec uważa, że nie powinno być rząd planety, której polityka będzie trudne, ale bardzo profesjonalny.

W ubiegłym stuleciu, według Rauschenbach, ludzkość zmierza w przeciwnym kierunku, przeróbka siebie i naturę. I, niestety, istnieje bardzo niewiele osób, które mogą otworzyć ludziom oczy na błędach z przeszłości i teraźniejszości, którzy jeszcze nie widzieli koniec.

wniosek

Boris Rauschenbach zmarł 27 marca 2001. Jego grób znajduje się na cmentarzu Nowodziewiczy.

Zmarł w dniu naukowiec Theodore ikona Matki Bożej. Pogrzeb odbył się w St. Nicholas Kuznetsky świątyni. To była wola wybitnego radzieckiego i rosyjskiego naukowca.

Przez niego, ludzkość straciła jednego ze swoich geniuszy, obywatel planety Ziemia.

Wartość wkładu naukowca do nauki i kultury Rosji, że jego tytuły i nagrody. Rauschenbach jest aktywnym członkiem trzech uczelni (Akademia Nauk, Międzynarodowej Akademii Astronautyki i Akademia przestrzeni. Ciołkowskiego). Przyznano mu Nagrodę Lenina i Demidov i Bohatera Pracy Socjalistycznej. Nadzorowane Research Council "History of World Culture" RAS.