335 Shares 5253 views

Skąd sęp? Uczymy!

Sęp (łac. Aegypius monachus) należy do rodziny jastrzębiowatych. Jest to dość duży ptak drapieżny, waży około 12 kilogramów. Żywi się głównie na padlinę, tak zwane naturalne medyk. Siedlisko, gdzie mieszka sęp nigdy nie będzie rozprzestrzenianie epizootycznej choroby zakaźnej.

Długie skrzydełka mają szeroki zakres wysokości 2,5 metra, co pozwala na ptaka przez długi czas, i unosi lekko w niebieskich wysokościach w poszukiwaniu drapieżnych. Duża głowa i szyja są silne pokryte krótkim meszkiem, co pomaga uniknąć zanieczyszczenia podczas jedzenia.

Bird of Prey – sęp

Dziób szyi duży, masywny, nieco spłaszczony na bokach, jest dobrze przystosowana do masarskie tusz zwierząt i ptaków. Jest pomalowany w kolorze brązowym i żółtym w młodzieńczym czarnym dziobem. Łapy szare gęste, niskie, tępe pazury. Nogi są raczej słabe, a w stanie utrzymać ciężar. Kolor dorosłych brązowe w dolnej części szyi jest wyraźnie widoczne w postaci naszyjnika, wskazał jasne pióra. Młode ptaki są pomalowane na czarno.

Zamieszkana przez sęp?

Kto będzie odpowiadał szczegółowo na ten temat. Obszar, w którym sęp żyje – jest górzysty i gładkie przestrzeń z nielicznych lasów. Siedlisko rozciąga się na północy Afryki, południowej Europy i całej Azji obszarze wschodnich obszarach górskich Chin.

Na ogół ptaki osiadłe, ale niektóre rodzaje sępy w zimie szeroko wędrować w poszukiwaniu pożywienia przed osiągnięciem japońskich wysp. Zwłaszcza ptaków drapieżnych władzy nie pozwalają im jeść mrożonego mięsa, więc gdzie mieszka sęp, ciepły klimat. W zimie, ptaki drapieżne przeniósł się do południowych regionów, gdzie mieszkają od października do marca.

hodowla sezon trwa około sześciu miesięcy, począwszy od stycznia. Sępy często rozstrzygać poszczególne pary. Zaloty samicy, samiec robi niesamowite piruety w powietrzu. Nosi narzeczonej w rosnących wspólnego lotu i ścigać się nawzajem. Wybór dziewczynę męski zaloty spełniony na ziemi.

miejsce gniazdowania

Miejsca, gdzie sęp żyje i wzrasta ich potomstwa, raczej odosobniony. Do znoszenia jaj użyciu pary pustych w środku drzew wgłębienie pod zaczepy, płytkie groty puste przestrzenie utworzone przez odwróconego drzewa. Miejsca lęgowe mogą być umieszczone w szczelinach opuszczonych domów, budynków gospodarczych, w szczelinach skał. Gniazda budować z suchych gałęzi, torując dołu cienkie gałązki, trawa, sierść zwierząt. Średnica otworu może sięgnąć dwóch metrów i ważyć kwintal. Wziął wyszukane miejsce dla hodowli para może być używany wielokrotnie.

reprodukcja

Samica sęp składa jedno lub dwa jaja są duże, kolorowych brązowe plamy. Pisklęta wylęgowych para zaangażowany razem, na zmianę odlatują w poszukiwaniu pożywienia. Po około czterdziestu dni od jaj pojawia się pisklęta pokryte miękkim meszkiem. Dzieci rodzą się całkowicie bezradny i wymagają ciągłej uwagi do rodziców. Żywność przeznaczona dla dzieci, sępy połykać duże kawałki, a następnie regurgitate je w gnieździe.

Dwa miesiące później, puch piskląt na ciele zmienia się na czarnym upierzeniu. Po czterech miesiącach młode czarne sępy są zupełnie niezależne. Niestety, to przetrwa do dorosłości najmniej pół nowonarodzone pisklęta. W ogrodach zoologicznych na świecie, gdzie życie ptaków sęp czarny, niezdolna do znaczącej poprawy przeżycia. Maksymalny wiek drapieżników życie jest pięćdziesiąt lat.

Jeśli w pobliżu jest padlina, sępy, które mogą atakować młode zwierzęta, vyklevyvaya oczu lub kradzieży z cudzych gniazd młodych piskląt.

polowanie

Polowania ptaków drapieżnych wysłane wcześnie rano. długo się unosić w powietrzu, patrząc na zdobycz. Sępy są podniesione tak wysokie, że zamienia się w małe czarne kropki. Ale bystre oko ptak drapieżny jest w stanie zobaczyć wszystko co się dzieje na ziemi. Powinien znaleźć roi stado wron, okres latawce lub tak szybko staje się jasne, że coś jest nie do zarabiania pieniędzy.

Wings składany i schowany łapy, sęp czarny kamień spada na zdobycz, natychmiast rozwiać jej wrogów. Na szczęście myśliwy może natychmiast biec konkurentów, którzy próbują wyrwać kawałek trofeum zadowolony hałasu i walki. Nasycić ptaka odlecieć tylko biesiadowanie i oglądania swoich sąsiadów. Sępy są w stanie załadować się tak mocno, że ledwo wznieść się w powietrze.

Przyczyny wyginięcia

W ciągu ostatnich kilku dekad, liczba ptaków drapieżnych w świecie znacznie zmniejszone. Powodem istnieje szereg obiektywnych okoliczności.

W miejscach stałych zimowania kilku lat nastąpiło ostre zimy z dużymi opadami śniegu, który stworzył trudności w żerują. W hodowli zwierząt, praktycznie dopuszczalne masową śmierć zwierząt. A w przypadku pojedynczego śmiertelności zwłok bezpiecznie usuwane. Ponadto, wiele gospodarstw futra i gospodarstw do hodowli małych zwierząt (norek, sobole) znacząco zmniejszyły ich inwentarz żywy lub nawet zamknięcie firmy.

Okoliczności te natychmiast miały negatywny wpływ na stan zimujących sępy. Od głodu wiele ptaków wyczerpany i stracił zdolność do latania. Przypadki jedzenia martwych krewnych, co jest nienormalne zjawisko. Ptaki, którzy osiedlili się w środowisku miejskim, odważniejsze i zaczął szukać pożywienia na wysypiskach publicznych. Co więcej, one przestały bać się ludzi, co było dodatkowym czynnikiem zwiększonej śmiertelności ptaków z rąk ludzkich. To dodaje również brak kontroli działalności człowieka związanej z sępy myśliwskich, zniszczyć ich gniazd pułapek urządzenia z zatrutej przynęty.

Bird of Prey jest wpisany do Czerwonej Księgi Rosji, a także w załączniku II Międzynarodowego CITES.

Jeśli nie zatrzymać proces masowej śmierci ptaków, wkrótce ludzie zapomną, kto jest sęp, zdjęcie które pozostaną w księgach jako przypomnienie utraconej populacji pożytecznych ptaków drapieżnych.