736 Shares 1815 views

Spray „Chlorophillipt” – skuteczne narzędzie do leczenia gardła

Preparat „Chlorophillipt” to naturalny środek antyseptyczny, których główny składnik czynny służy wyciąg z liści eukaliptusa. Dużą popularnością wśród osób uzyskujących sprayu „Chlorophyllipt”, który jest powszechnie używany do leczenia zmian ropnych migdałków, zapalenie migdałków, ból gardła i kaszel.

właściwości farmakologiczne

Lek ma przeciwbakteryjne, działanie bakteriobójcze i bakteriostatyczne, skutecznie działa na metycylinę, które wykazują odporność na antybiotyki, ma właściwości przeciwzapalne. Preparat wytwarza się w postaci roztworu alkoholu i oleju, tabletki oraz sprayu.

struktura

Jego nazwa środki otrzymane w wyniku się w ekstrakcie chlorofilu, który jest uzyskiwany z eukaliptusa. Dobroczynne właściwości liści tej rośliny są znane od dawna. Pochodzące z eukaliptusowych olejków eterycznych i wywary z liści są szeroko stosowane w leczeniu zmian gardła. Jako substancje pomocnicze używane etanol, glicerol destylowanej wody oczyszczonej i Tween 80.

Składniki przeciwbakteryjne który obejmuje rozpylać „Chlorophillipt”, w przeciwieństwie do antybiotyków nie wpływa na wszystkich mikroorganizmów, ale tylko na ziarniaki, w tym gronkowców są najbardziej powszechne. Zatem bakteria audio należących do tej grupy nie są odporne na działanie leku lub uodporniają niego. Ze względu na te właściwości, lek skutecznie leczy zapalenie gardła, zapalenie migdałków i zapalenie gardła.

Skuteczność leku

Szybko pozbyć się ból gardła pomoże sprayu „Chlorophyllipt”, alkoholowe lub olejowe roztwory. Wszystkie postacie dawkowane są wykorzystywane do nawadniania, do płukania gardła lub smarowania. Jednak najbardziej wygodne jest spray. Lek ten może być stosowany w dowolnym momencie, mała butelka medycyny zawsze można zabrać ze sobą.

Stosowanie leku „Hlofillipt” w postaci sprayu do gardła terapii prowadzi do szybkiej poprawy stanu pacjenta: są objawy bólowe ustępują korek z migdałków, pacjent zaczyna czuć się lepiej. Po kilku wstrzyknięć roztworu znika całkowicie suchy kaszel i ból gardła. Dodatkowo można kapać do leków do nosa w postaci roztworu tłustej. Środek ten będzie znacznie zmniejszyć ilość śluzu wydzielanych podczas nieżytu nosa i usunąć obrzęk. Leki radzi sobie z zapaleniem zatok. W celu uzyskania bardziej skutecznego leczenia infekcji powinna być płukania co najmniej dwa razy dziennie za pomocą alkoholowego roztworu leku.

Wskazania do stosowania w preparatach „Chlorophillipt” są następujące choroby:

  • zapalenie krtani, zapalenie migdałków, zapalenie gardła;
  • wrzodziejące zapalenie okrężnicy;
  • erozji (w tym szyjki macicy);
  • wrzody aftowe zapalenie jamy ustnej oraz;
  • wrze i carbuncles;
  • wrzód żołądka;
  • zwieracza i hemoroidów;
  • owrzodzeń troficznych, zmiany skórne hardhealed;
  • listeriozy, choroba róża, gruźlica.

„Chlorophyllipt” -sprey: instrukcje użytkowania

Leczenie prowadzono stosując zawór sprayem naciskając, tworząc w ten sposób nawadniania gardła. Procedura odbywa się cztery razy dziennie. Czas trwania leczenia wynosi 4-5 dni. Lek może być stosowany zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Jednak dzieci w wieku poniżej 12 lat produkcji roztworu do wstrzyknięcia powinny być tylko po konsultacji z pediatrą. Spray „Chlorophillipt” ma naturalną kompozycji w odróżnieniu od ich odpowiedniki zawierające szkodliwe składniki, ma wysoką sprawność. Ale przed zastosowaniem należy sprawdzić stopień wrażliwości na składniki sprawiają, że aerozolu testowego.

skutki uboczne

Spray gardło „Chlorophillipt” dobrze tolerowane przez pacjentów, a tylko w rzadkich przypadkach powodować działania niepożądane, objawiający się obrzękiem gardła i błony śluzowej nosa, a także reakcje alergiczne, wysypka i swędzenie. Te skutki uboczne pojawiają się wyłącznie u pacjentów z wrażliwością na poszczególnych składników preparatu.

Jeśli pacjent jest zagrożony, należy wykonać pojedynczy zastrzyk z roztworem do gardła przed użyciem aerozolu. Jeśli po ósmej skutków ubocznych nie zaobserwowano, oznacza to, że można wykorzystać w maksymalnym stopniu. W przeciwnym razie, należy podjąć inne odpowiednie leki.

Przeciwwskazania cena

Spray „Chlorophyllipt” mogą być stosowane we wszystkich przypadkach. Zabrania się stosować leku do matek karmiących, z idiosynkrazji i alergii. Nie należy przyjmować lekarstwo u dzieci (poniżej 12 lat) i ciąży (jest to zaznaczone w instrukcji). W praktyce, te grupy pacjentów nie jest zalecane aerozolu. Koszt leku wynosi około 50 rubli.