672 Shares 3050 views

Sowa piskląt (zdjęcie). Jak wychować Owlet w domu

Bardzo często dzisiaj staje się pisklę sowy zwierzę. Podczas dokonywania ich wyboru, przyszły właściciel często nie może sobie nawet wyobrazić, jak wiele trudności czeka na niego.


Dlaczego nadal nocnym Markiem?

Jak to jest, że wydaje się być odpowiedni człowiek nagle zdecyduje się pozostać w domu drapieżnego ptaka? Tak, właśnie natknąłem się na artykuł w czyimś blogu o tym, jak mądry i zabawny pisklę sowy zdjęcie obok stojące.

A jak inaczej, a potem? Tam jest komiczny! Wykluły się ogromnych oczach, pióra fluffed się we wszystkich kierunkach – śmiech i tylko! Nic więc dziwnego, ze ciotka budzi się rano po dobrej picia, w porównaniu Sowa piskląt. Zdjęcia to jasne dowody.

A jednak wielu ludzi wierzy w mit o wybitnych umysłach sowy i sowy. Wszystkie bajki specjalnie do tych ptaków przejść wszystkie znaki mądrej rady. A nawet w walce intelektualnej „Co? Gdzie? Kiedy? „Jako nagrody zwycięzcom wręczył puchar w postaci sowy. symbol mądrości – to niesamowite ptaków.

Nie chciałbym pozbawiać nadziei rośnie w wyjątkowo inteligentna istota kogoś, kto już kupił sobie trochę Owlet. Ale konieczne. W rzeczywistości sowy inteligencja jest o wiele niższa niż wrony, Crow, sokoła, jastrzębia. Trudno w to uwierzyć, ale nawet czapla – i mądrzejszy! I pisklęta Sowa śnieżna w ogóle rozpoznany przez większość trudnościami w uczeniu się.

Mimo to, wyjątkowość tych ptaków sprawia, że wyróżnia się spośród wszystkich ptaków. Są to:

  • możliwość obracania o 270 stopni głowach;
  • bezgłośny lot.

Wszystkie te cechy pomogą drapieżników podczas nocnego polowania. Ale tak zwane uszy nie mają nawet uszata. Na czele tego uroczego ptaków trzymać kępki piór, a nie uszy, jak wielu sądzi.

Naturalny zegar – wielka moc!

Pozyskanie się jako egzotyczne zwierzę, przyszły właściciel nie zawsze biorą pod uwagę fakt, że w znanym środowisku drapieżnik ten dzień śpi, a poluje nocą. A może naiwna nadzieja, że pisklę sowy, raz na siedem osób dostosuje się do nowego systemu?

W rzeczywistości, wszystko nie jest prawdą. Po tym wszystkim, ten uroczy ptak nawet oczy są umieszczone w niezwykły sposób. Szczególnie warstwy komórek w źrenicy zmniejsza wrażliwość na światło dzienne. Dlatego pisklę sowy, a dorosły dzień wolą siedzieć ciągle w dowolnym odosobnionym miejscu. Uczynić pobyt drapieżnik nocy zasnąć w ciągu dnia jest mało prawdopodobne. A jeśli trochę denerwujące sowa, potem przestraszony ptak może szybować i natknąć się na ściany, drzwi, meble. I to jest obarczona urazów.

Ale pisklę sowy nocne będą szeptać, krzyczeć, próbując latać w inny sposób, aby o sobie znać. W naturze, tym razem drapieżnik idzie na polowanie. Więc co można zrobić? Instynkt polowania, i nie można się z nim spierać.

Wybór zwierzaka biorąc pod uwagę jego wielkość

Ptak drapieżny nie może siedzieć na stałe w klatce. Ona po prostu potrzebuje trochę latać po pokoju. Dlatego wybór zwierzaka, przyszły właściciel musi być zrównoważone w stosunku do ilości jego domu, który ma zamiar podzielić się z ptaków i sowa rozmiar w dorosłości.

Należy pamiętać, że sowa sowy i rosną wystarczająco duże. Próbując dokonać lotu w mieszkaniu miasta, Ptakha prostu obobyut na ściany i meble pióra.

Dlatego najlepszym rozwiązaniem byłoby mieć mniejszą przedstawicieli tej rodziny – sowy stodoła lub Sichik. Laska uszami sowa odczuwalne również w mieszkaniach miejskich całkiem dobrze.

Organizacja przestrzeni w pomieszczeniu, w którym życie sowa

Zrozumiałe jest, że ptak przyzwyczaić do dokładności jest prawie niemożliwe. W związku z tym, na etapie ustalania sowa w domu, to lepiej, aby ukryć wszystkie elementy, które ptak będzie mógł brudnej, przeciągnij, aby rozerwać, przewracać, rozbić. Jest to szczególnie poważnie dokumenty lokalizacja – sovushki adorować je porwać w cichym zakątku i cieszyć się nim ze smakiem łzawienie paszport lub świadectwo małżeństwa na kawałki.

Eksperci doradzają, aby usunąć zasłony okna koronki. Sów łatwo uwikłany w nich, zaczynają bić i złamać skrzydła, nogi. A gdy ptak po prostu zmęczony, aby walczyć o swoje życie, opadła kilka godzin do góry nogami, to nieuchronnie zginąć.

Szyby i lusterka trzeba powiesić. Ptak, pomimo wszystkich opowieści o jej wybitnego intelektu nie rozumie różnicy pomiędzy otwartą przestrzenią i oszklony. W związku z tym istnieje możliwość, że sowa będą latać do lustra lub okna i będą walczyć rannych.

Na ścianie zaleca się wypełnić specjalny „okoń”, które będą naśladować oddziałów. Urządzenia te sprawiają, drewna i kleju cechy każdej sztucznej trawy, lub dywanie.

Sovushki kochać się wykąpać. Dlatego konieczne jest, aby zorganizować dla nich kąpieli – Szeroki ale płytkich pojemnikach z wodą.

Owlet diety w niewoli

Dobrze, jeśli przyszły właściciel egzotyczne zwierzę z wyprzedzeniem, aby zapytać, co preferuje kolacji trochę drapieżnika. Gorzej jest, gdy właściciel uczy jak karmić Owlet dopiero po przyniesie go do swojego domu. Po tym wszystkim, dieta tych ptaków składa się z myszy i małych ptaków. I układ trawienny tych drapieżników jest umieszczony w ciekawy sposób. Uszata laska, na przykład, powinien jeść ptaka lub myszy jako całość, kamieniami, shorstkoy, piór. Więc nie dostać się do paszy jej kurczaka lub mięso, polędwiczki wieprzowe lub wołowe kotlety. Ale nic zbóż i warzywa są gotowane i surowe, i robią to nie lepiej zacząć.

Aby rozwiązać ten problem, niż karmić Owlet, mistrz pilnie trzeba biec do sklepu zoologicznego lub rynku ptaków dla myszy, kurczaka lub przepiórki. Tutaj może być nieprzyjemne ceny niespodzianka dla tych gryzoni. Tak, ale nie są one nawet grosza.

Jak karmić dziecko sowa?

W pierwszych dniach, nie mamy jeszcze znaleźć miejsce, gdzie można zakupić odpowiednią ilość myszy i kurczaki, może zastąpić żywych serc dziadostwo. Mięso powinno być w temperaturze pokojowej, oczyszczono z tłuszczu.

Jeśli sovyata bardzo małe, jedzenie jest mielony nożem. Kiedy pisklęta otwiera swój dziób, żądając jedzenia, trzeba umieścić małe kawałki to w ustach. Od czasu do czasu trzeba upuścić kawałek nogi. Jeśli będzie sovonka odebrać żywność od dołu, można przenieść się do karmienia. Kawałki mięsa powinna być stopniowo większa. Sovyata musi nauczyć się rozdzierać tusz zwierząt pazurami i dziobem.

2-3 razy w tygodniu należy poświęcić młodym wątróbki. Drapieżniki są niechętni do jedzenia tego rodzaju żywności. Jednakże wątroba jest źródłem minerałów potrzebnych przydatnych w organizmie ptaków.

Funkcje sowy trawienie

Uszata laska dorosnąć zdrowe, że potrzebuje dziennie spożywać kilka myszy, lub taką samą ilość kurczaka, świeżo ubite, a w każdym razie nie zamrożone.

Jeśli drapieżnik dostaje perepolochka menu, a następnie do „służenia” powinien gut tuszy. Pożądane jest również, aby odciąć nogi i głowę. Czy wszystkie te manipulacje, ponieważ przepiórki są nosicielami wielu chorób. Jeśli pozwolisz sowa jeść je w całości, to jest możliwe, że choroba przejdzie przez jedzenie na niego.

Zdrowy ptak jest dobrze, zjada z apetytem. I po 10 godzinach, musi bekać wymiotuje. Tzw niestrawione kości, futra i piór. Jeśli granulki nie mają – jest powodem do niepokoju. Trzeba także martwić jeśli garstka sowa wymiocin śmierdzi albo widoczna krew.

Zbawienie sovyat – materii rodziców

Ludzie lubią iść do lasu dla przyrody. I tam czasami znaleźć w trawie pod drzewami małej sovyat. Decydując się ta laska właśnie wypadł z gniazda, sympatyków przepojona litości dla dziecka i zabrać go do domu.

Faktycznie robią źle, aby wychować pisklę sowy jest trudny w domu. A sytuacja jest inna, niż wyobraża człowieka.

Sovyata nie wypadają z gniazd. Planowane lecą do wolności. Jednakże skrzydła piskląt są jeszcze słabo. Dlatego dzieci nurkować do najbliższego krzaka. Rodzice są gotowi na taką ewentualność, więc spokojnie oglądać pierwszych uderzeń skrzydłami swoich dzieci. Niemniej jednak, pomimo faktu, że owlet wyleciały z gniazda, mama i tata nadal opiekować dzieckiem, karmić go chronić.