541 Shares 6814 views

Zapalenie nerek: objawy u kobiet. Jakie są objawy choroby nerek u kobiet?

Ból pleców jest częstym problemem dla średnich i starszych grup wiekowych. Może to nie zawsze wynikać z zaostrzenia osteochondrozy. W tym artykule opisano chorobę, taką jak zapalenie nerek. Objawy u kobiet, a także możliwe choroby – omówione poniżej.

Objaw 1. Ból

Jak wspomniano powyżej, ból pleców nie zawsze oznacza, że kobieta powinna po prostu rozgrzewać lub uczestniczyć w kursie masażu. Często ten objaw jest konsekwencją choroby, takiej jak zapalenie nerek. Charakter bólu jest ostry, napadowy. Może wystąpić niezależnie od pory dnia i obciążenia ciała ludzkiego. Może też wystąpić ból w brzuchu. Będzie również wskazywać na obecność tej choroby.

Objaw 2. Wzrost temperatury

Co jeszcze należy pamiętać, jeśli diagnoza jest "zapaleniem nerek"? Objawy u kobiet z tą chorobą mogą wpływać na temperaturę ciała. To znacznie rośnie, aw niektórych przypadkach może osiągnąć znak nawet w temperaturze 40 ° C. W takim przypadku pacjent będzie drżał, może również być osłabienie, zawroty głowy, bóle głowy.

Objaw 3. Wyniki badań

Łatwo rozpoznawać zapalenie nerek w wyniku testów. Objawy u kobiet będą następujące:

 1. Mocz będzie mętny.
 2. W moczu można zobaczyć płatki.
 3. W przypadku zapalenia naczyń krwionośnych w moczu będzie mnóstwo białych krwinek.
 4. Z zapaleniem kłębuszków nerkowych, mocz będzie miał dużą zawartość czerwonych krwinek i białka.

Ostatnie dwa elementy są wynikami analizy moczu pacjenta.

Objaw 4. Problemy z oddawaniem moczu

Co jest bardziej podatne na zapalenie nerek? Objawy u kobiet mogą mieć również wpływ na oddawanie moczu. Jednak tylko wtedy, gdy zakażenie rozprzestrzeniło się na pęcherz i moczowod. W tym przypadku dama często biec do toalety – fałszywe pragnienie oddania moczu. Możliwe jest także wystąpienie bólu podczas cięcia moczu.

Pyelonephritis

Zapalenie nerek często powoduje taką chorobę, jak zapalenie naczyń krwionośnych. W tym przypadku naruszenia oddawania moczu często się nie zdarzają. Jakie są jednak objawy choroby nerek u kobiet? Objawy ogólne:

 1. Wzrost temperatury do 39-40 ° С
 2. Wzmożone pocenie.
 3. Możliwe wymioty, nudności.
 4. Ból głowy.
 5. Słabość w ciele.

Można również obserwować lokalne objawy. W takim przypadku zwyczajowo mówimy o głupim bólu w okolicy lędźwiowej. Szczególną uwagę należy zwrócić na mocz pacjenta w tej chorobie. Będzie miał nieprzyjemny zapach, jego wygląd będzie błotnisty.

Przewlekłe zapalenie nerek

Jakie są objawy choroby nerek u kobiet, które mogą wystąpić z przewlekłym zapaleniem naczyń krwionośnych ? Będą więc musiały być bolesne odczucia, ogólna słabość ciała. Temperatura jest zazwyczaj normalna lub nieznacznie podniesiona. Może to być utrata masy ciała, epizodyczny wzrost ciśnienia krwi, niestrawność. Dodatkowe informacje dostarczą również analizy moczu.

Zapalenie kłębuszków nerkowych

Jeśli zapalenie naczyń zachoruje na zakaźny charakter, choroba taka jak zapalenie kłębuszków nerkowych jest nieco inna. Może to być choroba autoimmunologiczna lub zakaźna choroba alergiczna. W tym samym czasie dochodzi tu do głowy spadek funkcjonalności nerek w obszarze filtracji. Objawy ogólne:

 1. Ból głowy.
 2. Zaburzenia apetytu.
 3. Słaby punkt.
 4. Wzrost ciśnienia krwi.
 5. Obrzęk (zewnętrzna i wewnętrzna – gromadzenie się płynów w jamy brzusznej).
 6. Temperatura jest dość rzadka.

Miejscowe objawy w tej chorobie:

 1. Zmniejszenie ilości codziennego moczu.
 2. Zmiana koloru moczu: od brązowego do praktycznie czarnego.
 3. Obecność krwi w moczu.

Przewlekłe zapalenie kłębuszków nerkowych

Jakie są objawy choroby nerek u kobiet występujących w przewlekłej postaci choroby? Trzeba powiedzieć, że praktycznie nie ma zewnętrznych przejawów. Fakt, że choroba jest aktywna, może powiedzieć analizę krwi i moczu. W przypadku przedłużenia przebiegu choroby pacjent może rozwinąć objawy zatrucia organizmu:

 1. Nudności.
 2. Ból głowy.
 3. Zaparcie lub biegunka.
 4. Wyczerpanie.
 5. Zaburzenia funkcji innych narządów.

Może też wystąpić zwiększenie ciśnienia krwi.

Rak Nerki

Inną chorobą jest rak nerki. Objawy u kobiet z tą chorobą mogą wyglądać następująco:

 1. Gorączka.
 2. Ciągły ból w brzuchu lub dolnej części pleców.
 3. W moczu znajduje się krew.
 4. Ogólna słabość ciała.
 5. Utrata wagi.
 6. Jeśli guz się rośnie, może być nawet sondowany.

Możliwe są również inne objawy. Wskazuje to jednak, że przerzuty przeniosły się do innych narządów. Takie objawy nazywane są ekstrapolencjami.

Ważne: jeśli kobieta ma co najmniej niektóre z powyższych objawów, należy zdecydowanie szukać pomocy lekarskiej. Wszakże jeśli choroba zostanie wykryta we wczesnym stadium (co przy okazji jest dość trudne nawet dla specjalistów), to o wiele łatwiej sobie z tym poradzić, niż zaniedbana forma.

Diagnostyka

Jak rozpoznać tę chorobę? Bardzo ważne są objawy zimnej nerki u kobiet. Tylko dzięki nim lekarz może dokonać wstępnej diagnozy. I tym bardziej kobieta mówi o swoich uczuciach, tym lepiej. Co więcej, niektóre badania będą nadal potrzebne. Tak, wiele, co test moczu może "powiedzieć". Jego wskaźniki informują o tym, jaka jest choroba nerek u pani. Czasami może potrzebować skomplikowanego testu moczu: według Nechiporenko, Zimnitsky. Ponadto lekarz może przepisywać próbki lub urografię Reberga (przy użyciu środka kontrastowego i promieniami rentgenowskimi, badanie błon śluzowych). Ponadto, aby wyjaśnić diagnozę, potrzebny jest test krwi.

Leczenie

Mając na względzie taką chorobę, jak zapalenie nerek, objawy u kobiet, leczenie tego problemu – to, czego więcej trzeba powiedzieć. Jak już wspomniano wyżej, objawy obecne w damce mają największe znaczenie. W końcu trzeba powiedzieć, że najtrudniejszą rzeczą w diagnozowaniu choroby jest ustalenie, który drobnoustrój wpływał na nerki w takiej chorobie, jak zapalenie naczyń krwionośnych (będzie to oznaczało cel tego lub tego antybiotyku). Jakie leczenie można przepisać w tym celu:

 1. Leczenie zachowawcze. Tutaj ważna jest terapia antybiotykowa serii penicylin. Potrzebne będą również środki przeciwzapalne. Cewnikowanie jest potrzebne tylko w przypadku naruszenia odpływu moczu. Także z tą chorobą ważne jest przestrzeganie diety i odpoczynku w łóżku.
 2. Interwencje chirurgiczne. W najbardziej skrajnych przypadkach pacjent może zostać pokazany chirurgicznie. W tym przypadku nerki są odkaszczone, odwodnienie miednicy lub wycięcie martwiczych ognisk.

Po zrozumieniu, które objawy choroby nerek u kobiet występują w chorobie, takiej jak kłębuszkowe zapalenie nerek, należy wziąć pod uwagę metody zwalczania tej choroby.

 1. Ważne jest przestrzeganie diety (tabela nr 7).
 2. Konieczne jest ograniczenie zużycia płynu (maksymalnie 1 litr na dzień).
 3. Odpoczynek w łóżku jest ważny.
 4. Zakazane jest użycie soli.
 5. Przyjmuje zabiegi antybakteryjne.
 6. Z pomocą leków moczopędnych będziesz musiał poradzić sobie z obrzękiem.

Powikłania

Jeśli wystąpią pierwsze objawy, należy skonsultować się z lekarzem (urologiem). Wszakże, jeśli choroba nie jest leczona, może w końcu przepełnić się w przewlekłą postać. W tym przypadku na nerkach mogą występować charakterystyczne blizny z częstych procesów zapalnych. Jeśli choroba jest źle wyzwolona, wielkość nerki maleje wraz z upływem czasu, może wystąpić niewydolność nerek, która jest ściśle związana z nadciśnieniem tętniczym.