462 Shares 1189 views

Piękna chryzantema – odmiany i rodzaje

Na wschód od tego kwiatu, który jest już ponad dwa i pół tysiąca lat, wzniesiony na piedestale. Chryzantema otrzymał narodową stanu symbolem Japonii: kwiat jest wliczone w heraldyce kraju, jest reprezentowany na dokumentach publicznych, nazywany najbardziej najwyższe japońskie wyróżnienie na „Order Chryzantemy”. Każdy kraj października obchodzi święta narodowego chryzantem. Dla starych goździków legendy Kwiaty mieszane z żywicy sosnowej, chronić przed wiekiem. A teraz dla japońskiej chryzantemy i magicznych roślin i egzotycznych przypraw i pięknej dekoracji domu. „Golden Flower” – tak Grecy nazywali ten jasny roślinę.

Być może trudno jest znaleźć kogoś, kto powie, że mu się nie podoba ten wspaniały kwiat. Różnorodne odmiany chryzantem w jasnych barwach zdobią nasze ogrody od połowy lata do późnej jesieni, mimo deszczu, złej pogody i zimna. Chryzantema – zaskakująco odporne kwiat, który kwitnie głównie w spadku i nie boi się pierwszym mrozem. Posypane śnieg kwitnących chryzantem, przeniósł się do domu, rozmraża się w cieple i zachwyci nas przez dłuższy okres czasu.

Różnorodność odmian chryzantem strajków. Można liczyć około 30 rodzajów roślin rosnących i kwitnących w naszych północnych i umiarkowanych strefach klimatycznych. Niezwykle zróżnicowana paleta kolorów to uderzający kwiat. Białe i różowe chryzantemy odmiany perła, kryształ, Snow Maiden, szkarłatne i bordo (Mag, bukiet), żółty i czerwony (żółte filety, jesień słońce), pomarańczowy i odcienie miedzi. Prawdopodobnie nie czysto niebieski i liliowy.

Chryzantema jest rocznych i wieloletnich, zielnych i krzewów. odmian chryzantemy różnią się kształtem tulei, kwitnienia datę, wysokość i kolor, rozmiar i kształt kwiatu. Kwiatostany Romashkovidnymi są proste, dwu i pół podwójne, płaskie, sferyczne i kręcone promieniowania lub nitkowate paukovidnymi jak chryzantema odmiany rayonnant różowy i podobne. D.

W naszych ogrodach i kwietniki uprawiana wszelkiego rodzaju melkotsvetkovoy koreański chryzantema, odporną na niskie temperatury.

Na przykład, jest bardzo interesująca jest chryzantema odmiany stokrotka, posiadające białe, z centralnym kremowy, półpełnych różyczki. Średnica każdego kwiatka osiągnie 6-7 cm. Wysoki, ciężkie krzewów kwitnie od końca lata i przed pierwszym mrozem.

Ostatnio wzrosło zainteresowanie hodowców kwiatów Wentylatory do karłowatych, filety chryzantem. Tak więc, na przykład, filety romashkovidnaya odmian chryzantem żółty osiąga wysokość nieco ponad 40 cm. Jednak zwarty krzew o ciemnozielonych liściach i żółte kwiaty zdobią ogród kwiatowy z pierwszej połowy sierpnia i listopada.

Podziwiane koreański chryzantemy odmiany Anastasia. Kwiat kameleon – zmienia kolor z purpurowego na cytrynowo-pomarańczowo-brązowo-żółty jako odsłonięcie. Wyjątkowo obfite kwitnienie, z powodu których nie jest widoczna nawet liści, charakterystyczna dla tej odmiany.

Średnich rozmiarów kwiat chryzantemy odmiany Lelia, który namalował ciemny kolor karmazynowy, przekraczające offsetowej przez ogromne kwoty.

Czystej bieli, z lekkim kolor kremowy odmian chryzantem pośrednich Umka niedawno uzyskane przez naukowców, kocham wszystkich fanów tej niesamowitej rośliny. Pomponovidnye gęsty kwiatostan kwitną bardzo wcześnie, a to jest bardzo interesujące, aby dać ponowny rozkwit aż do pierwszego śniegu.

Niemożliwe jest wymienienie wszystkich odmian i rodzajów koreańskich chryzantem. Jest najbardziej odporny na niekorzystne czynniki środowiskowe i czynniki wywołujące choroby roślin, zdolnych obfite i długotrwałe kwitnienia.

Chryzantema – kwiat uhonorowany japoński symbol długowieczności. Ale stało się ulubionym dla plantatorów kwiat kwiatów na całym świecie. Ich bujne krzewy, wysadzane jasnych kolorach i wszystkich odcieniach tęczy, kolory stały się ozdobą ogrodu. Dzięki urody, względnej bezpretensjonalność i trwałego efektu dekoracyjnego one zdobyły uznanie i miłość wielu ludzi.