147 Shares 4617 views

gatunków zagrożonych naszej planety

Odkąd zaczęła życie na naszej planecie, ewolucja była w pełnym rozkwicie. Przez tysiąclecia Ziemia widział ogromny wybór zwierząt. Ale, niestety lub na szczęście, wiele z nich nie przetrwał do dnia dzisiejszego. Ewolucja bezwzględny i nie przyjmować jałmużny. Proces ten trwa do dziś, a na liście zaginionych członków świata zwierzęcego z regularną częstotliwością obejmuje coraz więcej gatunków zagrożonych.

Chociaż zanik procesu w każdej chwili było jasne, w naszych czasach, jest bardzo silnym wpływem działalności człowieka, który zajmuje pozycję na szczycie hierarchicznej piramidy życia na naszej planecie. Ze swej natury jest stale stara się rozwijać aureolę ich siedliska, wykorzystując swoją wiedzę i umiejętności. Takie działanie jest często krytyczny dla zwierząt.

Przyczyny wyginięcia

Aby nie zniknie z powierzchni Ziemi, niektóre gatunki, naukowcy opracowują różne programy w celu utrzymania i zwiększenia ich populacji. Ale tu ważne jest, aby radzić sobie z głównych źródeł problemów. Co do zasady, wyróżnić kilka głównych powodów:

 • naruszenia naturalnej stabilności ekosystemów w określonym obszarze lub na całym świecie,
 • zaburzenia struktury genetycznej, utrata materiału genetycznego
 • działalność człowieka, nie zapewniając opiekę dla dziko.

Każdy zagrożonych gatunków zwierząt prowadzi do zubożenia w naturze, ich zróżnicowania genetycznego. Ponadto, wszystko jest o relacji, tak że zniknięcie pewnego rodzaju sprawi, że brak równowagi w układzie sił, a to zależy od wielu innych zwierząt.

Dla ptaków głównym zagrożeniem jest niszczenie ich siedlisk. Ludzkość nadal rakieta wyrąbać las, wykorzystanie zasobów naturalnych, co zmusza ptaki do migracji do innych obszarów, a ta migracja nie zawsze jest dla nich bezpieczna.

zwierzęta Vymerayuschie – jest to również problem moralny człowieka jako najsilniejszy i gatunków panujących na naszej planecie.

gatunki zagrożone

W tej chwili, Red Book zawiera ponad 40 000 gatunków zagrożonych wyginięciem. Problem jest bardzo poważny. W wielu krajach próbuje dać niezbędną uwagę. Aby to zrobić, należy utworzyć rezerwatów przyrody, parków narodowych i podobnych miejsc, gdzie rzadko Dzika zorganizować życie, najbardziej zbliżone do naturalnych warunków ich siedliska.

Według naukowców, na pierwszym miejscu jest, aby uzupełnić liczbę następujących typów:

 • bizon,
 • piżmak,
 • Beluga,
 • niedźwiedzie,
 • panda,
 • Florida Panthers,
 • wieloryby
 • loserogie i Staghorn Caral.

Ale nie zapominaj, że istoty żywe, które jest stale spada populacja, dużo więcej. Zagrożonych gatunków na świecie w tej chwili – to jedna trzecia płazów, ósma część wszystkich gatunków ptaków, a prawie 70% znanych gatunków roślin. Taka jest sytuacja w rzeczywistości i jest zagrożeniem dla życia na naszej planecie.

Każdego roku coraz więcej przedstawicieli świata żywego wpaść w katalogach Czerwonej Księdze. Istnieje rosnąca lista gatunków, które są zachowane tylko w niewoli pod ścisłym nadzorem biologów i lekarzy weterynarii. Często oznacza to, że istnieje tylko kilkadziesiąt, a więc, że są na skraju wyginięcia. Należą delfiny Baijiu, orangutan i wiele gadów północnoamerykańskich.

W ostatnich latach sytuacja uległa poprawie jedynie z papug Mauritiusie ludności ozherelovyh.

W Afryce, zagrożonych gatunków – połowa wszystkich ptaków, ponieważ ich siedlisko jest stopniowo niszczone. W Kolumbii, zagrożone gatunki stanowią około 25% całej flory. I tu warto zastanowić się, że Kolumbia, jak Brazylia, są kraje na świecie o największej różnorodności biologicznej na świecie. Flora i fauna tych krajów nadal kontynuuje być badane, więc może okazać się, że niektóre gatunki znikają, pozostając do końca i niezbadany.

Prace nad bioróżnorodności naszej planety powinien być ciągły i systematyczny, ale nawet w tym przypadku, trzeba dużo czasu i wysiłku.