731 Shares 7716 views

Najdłuższa kolejka na świecie, w Europie, Rosja (zdjęcia)

Dziś na całym świecie, zwłaszcza na obszarach górskich, popularnych kolejki linowej jako środka transportu. Pierwszy z nich został otwarty w 1866 roku w górzystych regionach Szwajcarii. Z jego pomocą turyści przeniósł się do tarasu widokowego z pięknymi widokami na alpejski krajobraz.

informacje ogólne

Między początkiem aktywnego rozwoju sportów zimowych, w drugiej połowie XX wieku, zaczął aktywnie budowę kolejki linowej na świecie. Dzięki takiej konstrukcji drogi każdego roku stał się bardziej komfortowo poprawie.

Teraz są one budowane nawet w najtrudniejszych i niedostępne dla miejscowej ludności. Wśród szerokiej gamy kolejek linowych na całym świecie są dość imponujące, niesamowite kształty, lokalizacja i długość konstrukcji.

Ten artykuł jest dostępny w różnych typach kolejek linowych i dowiedzieć się, która jest najdłuższa kolejka linowa na świecie. Wśród różnych wzorów mają najbardziej uderzające i niezwykłego. Krótkie spojrzenie na niektóre z nich.

Najbardziej ekscytujące i spektakularne kolejki linowe na świecie

Chiny kolej w Zhangjiajie National Park – najbardziej ekscytujące. Tutejsze góry są jak unoszące się w powietrzu. Są tak wysokie i strome, że ich szczyty we mgle widać żadnego powodu. Od kabla kabiny samochodowe oferują wspaniały widok, że nawet obserwowane przypadki turyści wpadają w omdlenie. Oczywiście, wiele z tego, że tutaj z powodu presji kolce pionki uszu i znacznie zmniejszoną temperaturę powietrza.

To nie przypadek, że droga kabel nazywa się „Droga do nieba”: wzrost w niektórych segmentach mieć nachylenie 70 °. Wydaje się, że ona wpada na chmurach.

Sternensauser (ośrodek narciarski Hoch-Ibrig) w Szwajcarii – najstraszniejszy kolejka linowa na świecie pod względem ruchu. Obiekt jest łączony przez wysokości 75-metrowy kabel pomiędzy platformami. Najdłuższa kolejka na świecie tego typu jest następująca. Pasażerowie pod nim poruszać się pod ciężarem jego ciała, przypiętych pasami i noszenie kasków. Istnieje również wyciąg krzesełkowy, w trakcie ruchu, który pasażer może poruszać się z dużą prędkością (90 km). Stwarza to niesamowite i jednocześnie ekscytujące uczucie swobodnego lotu.

„Genting” (Malezja) – najszybszy na świecie drogi na liny i prawdziwego imperium rozrywki.

Jest to obszar o najwyższym punkcie góry (2000 m), więc jest on widoczny z daleka i po południu (zarysy budowli i budynków) oraz w nocy z powodu obfitości neonów). Tu, na górze, znajdują się hotele, wspaniały park rozrywki i tylko legalne kasyno w Malezji. Oto kolejka linowa, która działa na ekzotieskimi dżungli, gdzie można rozmawiać z kolejki linowej, aby zobaczyć piękne rośliny, bardzo piękne kwiaty i małpy biegają w gęstych zaroślach. Droga przez nieprzebyte dżungli został zbudowany w 1997 roku.

wietnamski kolejka

„Vinpearl” w Nha Trang ciągnie od samego stolicy prowincji Khanh Hoa do wyspy Hon Tre (tłum. Jako „Bamboo Island”), gdzie tytułowa droga parku rozrywki światowej sławy. Jest to jedno z ulubionych miejsc turystów do kraju i samych Wietnamczyków.

Od momentu uruchomienia w 2007 roku, to tego typu obiekt – najdłuższa kolejka linowa na świecie. Nad powierzchnią wody rozciąga się na 3320 m., A jego wysokość w przedziale od 5 do 75 m.

Droga została zbudowana przez przedstawicieli szwajcarskiej firmy. Cała konstrukcja jest ogromne kolumny wspierające „kolejką”. W godzinach wieczornych, jest bardzo pięknie oświetlone. Konstrukcja jest stylizowany w kształcie wieży Eiffla.

Kabina może pomieścić 8 osób i czas ruchu trwa około 10 minut. Dla porównania należy zauważyć, że na promie na wyspę można dostać ponad 20 minut, a na łodzi do 7.

Wcześniej ludzie wyspa podróżował tylko na wodzie – na odpowiedni transport.

Najdłuższa kolejka w świecie nad morzem ma ogromny potencjał – 1500 osób na godzinę.

Najstarsza kabel Czech droga

Obecnie najstarszym na świecie jest podnieść podnoszenia pasażerów na Wzgórzu Petrin w Republice Czeskiej. W ciągu 120 lat jego istnienia, jego wagony transportowane do góry przez ponad 56 milionów ludzi.

Wszystko zaczęło się od tego, że Klub Turystów Czeskich członkiem w 1889 roku wyjechał do Paryża i byli bardzo zdumieni i zachwyceni widokiem na Wieżę Eiffla. Jej kopia później został zbudowany na wzgórzu Petrin, a następnie mniej niż rok, został zbudowany i kolejka linowa. Przyczepa na torach o zaskakującej łatwości podnoszone na wysokość 102 metrów na 50 pasażerów, 1 raz. Osobliwością było to, że koła linowe przędzenie wody. W związku z pierwszej wojny światowej w 1916 roku, droga po raz pierwszy zawiesił swoją pracę, a dopiero w 1932 roku został ponownie uruchomiony, ale z silnikiem elektrycznym i nieco rozszerzony (do 551 m).

W 1965 osuwisko zniszczył część torów kolejowych, a dopiero po 20 latach zabytkowa kolejka zdobył ponownie. Od tego czasu, to działa i jest częścią całego systemu transportowego miasta.

Najdłuższa kolejka na świecie: zdjęcia

Jest w Armenii, w pobliżu miasta Goris, niesamowite klasztorne (IX-XIII wieku), zwany Tatev. Do 2009 roku, przez długi czas był opuszczony i stopniowo zaczął się rozkładać. Zgodnie z programem zatwierdzonym projektem pod nazwą „Tatev Revival” liny sposób zbudowano tu w 2010 roku. Doprowadziło to do tego pięknego klasztoru, znajduje się w skałach. Niemal natychmiast po otwarciu krzesełkowym o nazwie „Skrzydła Tatewu” został nagrany jako najdłuższa kolejka linowa na świecie, listy Guinness World Records. Jego długość – prawie 6000 metrów. Łączy dwie wsie – Tatev i Halidzor.

320 m od maksymalnej wysokości powyżej Canyon. Maksymalna prędkość kabiny mieszczącym pasażera w tym samym czasie 25 – 37 km na godzinę. Całą drogę biega trochę więcej niż 11 minut.

Zanim to droga do Tatev ludzi podróżował wzdłuż stromych, przechodząc wzdłuż urwiska o nachyleniu 45 stopni, serpentyn, które w zimie są często niewyraźne. Tatev Dziś można odwiedzić o każdej porze roku. taryfa kolejka linowa dla mieszkańców bezpłatne.

Najdłuższa kolejka linowa w Europie

Długość drogi liny jest 3661 metrów. Należy zauważyć, że dla porównania długość ścieżki samochodu jest siedmiokrotnie większe i około 27000 metrów.

W Niżnym Nowogrodzie dzisiaj zbudowano najdłuższą kolejką linową w Rosji. Jest to jedyny w Europie, o długości przęsła nad powierzchnią wody 861.21 metrów, a w związku z tym zawarte w Księdze Rekordów Guinnessa w Europie i Rosji.

Wszystkie kabiny automatycznie podświetlić i wyposażone w radio, – 28, a każdy z nich może pomieścić 8 osób. Ruch odbywa się z prędkością do 22 km na godzinę.

Największa kolejka linowa w Europie (patrz zdjęcie. Powyżej), najdłuższe przęsło nad powierzchnią wody jest tworzony dla wygody mieszkańców. Droga łączy miasto Bor i Niżnym Nowogrodzie, położone na dwóch przeciwległych brzegach Wołgi.

wniosek

Do tej pory chodził postęp! Kto by pomyślał, że w tak krótkim okresie czasu może pojawić się niesamowite konstrukcje, które umożliwiają ludziom, aby przejść do najbardziej niedostępnych i nieprzejezdnych miejscach: między ogromnych szczytów powyżej dżungli, między wyspami nad powierzchnią wody w morzu, a nawet w miastach.