814 Shares 2893 views

Wewnątrzmacicznego Mirena: cechy antykoncepcyjnego

Prawidłowe i niezawodne antykoncepcja – jest normą we współczesnym społeczeństwie. Dziś rozwinął ogromną liczbę środków antykoncepcyjnych, z których wszyscy niedawno podjęło wkładki. Jest to sposób długotrwałe antykoncepcji, który nie tylko zabezpiecza przed niepożądanymi ciąży, ale również zapobiega liczby patologii, w kobiety.

Urządzenie wewnątrzmacicznego Mirena – alternatywa dla wszystkich kobiet, ponieważ ma pewne zalety w porównaniu z innymi doustnymi środkami antykoncepcyjnymi. Więc, po pierwsze należy zauważyć, że Mirena nie tylko zapewnia wysoki stopień ochrony przed nieodpowiednimi poczęcia, ale również reguluje cykl menstruacyjny kobiety jest doskonała profilaktyka zapalenia układu rozrodczego i zmniejsza ryzyko wystąpienia ciąży pozamacicznej. Jednak co można powiedzieć o tym preparacie leczniczym?

Przede wszystkim, spirala domaciczna Mirena działa przez dłuższy okres czasu, czyli pięć lat. Kształt litery T z tym antykoncepcji, który znajduje się w dolnej części obwodu, połączony z dwoma żarnikami wydłużenia. Taki wygląd linii śrubowej jest w pełni zgodny z konturem macicy. Pionowym część jest pokryta specjalną membranę, która zawiera główne lewonorgestrel hormon pewną część tego codziennie jest emitowany do jamy macicy. I jest ochrona procesu, co zmniejsza zdolność hormon implantu i zapobiega bezpośredniej penetracji nasienia do macicy. Lewonorgestrel znacznie zwiększa lepkość śluzu szyjkowego , tak plemniki nie mogą wnikać do wnętrza macicy, a także hamuje owulację, takie jak sterylizacja jego posiadacza.

Ale to nie wszystko, że jest zdolny do urządzenia wewnątrzmacicznego Mirena, jest również wyposażony w pewną liczbę właściwości leczniczych. Spośród nich głównym zmniejszenie krwawienia miesiączkowego, a w efekcie normalizację cyklu miesiączkowego. Ponadto, należy zwrócić uwagę na zmniejszenie bólu i skurcze przed przybyciem następnej miesiączki, ale także znacząco zmniejsza ryzyko progresji niedokrwistości z niedoboru żelaza, która jest również ważna.

Mirena wewnątrzmacicznego urządzenie jest umieszczone tylko na zeznaniach i życzenia pacjenta. Przed instalacją należy zdać wszystkie wymazy z pochwy w celu ustalenia ewentualnych infekcji narządów płciowych, a następnie przejść przez szczegółowego zbadania przez specjalistę. Po wykryciu wnękę szyjki macicy weszła samą spiralę, ale nie później niż siódmego dnia cyklu miesiączkowego. Ale te okresy różnią się znacznie, na przykład, po zabiegu poród mogą być wykonywane dopiero po sześciu tygodniach, a po aborcji – nie wcześniej niż w ciągu miesiąca. W przypadku poważnych schorzeń Mirena IUD jest włożona w dowolnym dniu, niezależnie od cyklu miesiączkowego.

Jednak taka procedura ginekologiczny ma ograniczoną liczbę pacjentów, ponieważ istnieją pewne przeciwwskazania do jego stosowania. Spirala nie stwarza w czasie ciąży, raka i nadżerek, krwawienie i zapalenie narządów miednicy.

Ale ten środek antykoncepcyjny, podobnie jak wszystkie leki, ma swoje wady, które powinny również określić, aby skonsultować się z ginekologiem. Przede wszystkim należy zauważyć, że nabycie takiego leku – nie tania przyjemność, ponadto może nie być odpowiedni dla danego pacjenta do ich cech hormonalnych, a następnie trzeba natychmiast usunąć helisę – dostać pieniądze. Również po jej wprowadzenie może wystąpić nieprzyjemny ekspozycja ogólnoustrojowa i cykl menstruacyjny staje się rzadkością.

Logicznym pytaniem jest, kiedy należy usunąć spiralę? To proste: gdy niezgodność z antykoncepcyjnego należy natychmiast usunąć z jamy macicy, a pod koniec jego okresu przydatności do pogodzenia planowane wycofanie eksperta. W każdym razie, urządzenie wewnątrzmacicznego Mirena jest niezawodnym lekiem, który preferuje większość pacjentów.