340 Shares 8074 views

Populacja miasta, przyrody i obszar regionu Woroneżu

Ogromny i bardzo zróżnicowany kraj Rosja! Region Woroneż – jeden z najważniejszych regionów gospodarczych państwa. Jest to ciepły i przyjazny grunt o bogatej historii, rozwinięty przemysł i pięknej przyrody. Jaki jest całkowity obszar regionu Woroneżu? Ile powiatów i miast zawarte w jego skład?

Położenie geograficzne i obszar regionu Woroneżu

51 Zjazd wielkość podmiotu Federacji Rosyjskiej znajduje się w południowo-zachodniej części europejskiej części kraju. Od stolicy stanu, wyjął wszystkie 500 kilometrów. rozmiaru obszaru Woroneż jest 52,2 tys. M. km. Od wielkości obszaru jest mniej więcej porównywalna z krajów europejskich, takich jak Chorwacja, Danii i Słowacji.

Region jest częścią Centralnego Okręgu Federalnym Rosji. To bezpośrednio graniczy z siedmiu regionów (Kursk, Lipieck Tambov, Wołgograd, Saratowie, Biełgorod i Rostów) i idzie do granicy państwa z Ukrainą.

Obszar regionu Woroneżu w porównaniu z wieloma innymi podmiotami Federacji Rosyjskiej nie jest tak wielka. Jednak to trwa co najmniej jedna trzecia wszystkich Chernozem (jeden z obszarów gospodarczych w kraju). Obszar konfiguracja jest zwarty. Z północy na południe rozciąga się na 277 km, a ze wschodu na zachód – 352 km.

Historia szkolnictwa w regionie i jego mieszkańców

Pierwsi ludzie osiedlili się w regionie już od górnego paleolitu. Tak więc, Cro-Magnon parkowanie znaleziono w okolicach Woroneża i kilku innych miejscowościach w okolicy. Proces formowania Woroneż kontury krawędzi rozpoczęto w późnych XVI, natychmiast po wprowadzeniu jej jądrem – Woroneżu. W 1720 na lokalnych terenach utworzyli prowincję Azov, którego trochę później został przydzielony Woroneż Śląsk.

Woroneż Region Edukacja w dniach 13 czerwca 1934 r. Ta data jest obchodzony jako obszar dzień. Należy zauważyć, że po granice regionu nie zostały ponownie zmienione. Ostatni z tych zmian miało miejsce w 1957 roku, gdy region Woroneż zwiększenie rozmiarów kosztem terenów opuszczonych Balashov i Kamenský obszary.

Obecnie 2,3 mln ludzi żyje w ziemi Woroneżu. Ludność miejska stanowi 67% całości. W regionie Woroneża jest domem dla kilkudziesięciu różnych narodowości. Przede wszystkim – rosyjski (około 95%), Ukraińcy, Ormianie, Cyganie.

obszar Natura

Region ten znajduje się w centrum rosyjskiej Plain, co decyduje o jego ulgę na wiele sposobów. Maksymalna wysokość nie przekracza 260 metrów tutaj. Najbardziej podwyższone zachodnia część regionu Woroneżu. Najczęstsze formy ulgi tutaj – jary, wąwozy i sufozji spodek. Istnieje również jaskinie.

Największe rzeki regionu Woroneżu – to Don i jej liczne dopływy (Woroneż, Veduga Ikorets, Bityug, Maid, Potudan i inne). Obszar ten leży w strefie klimatu umiarkowanego kontynentalnego. Zimy są umiarkowanie zimne, a lata są ciepłe i dość wilgotne. Roczna suma opadów wynosi około 550-600 mm deszczu, natomiast na południe obszar częstych susz i lokalnej suszy.

Woroneż obszar znajduje się w obrębie strefy stepowej i stepowe. Region ten jest zdominowany przez sosnowych i dębowych i sosnowych lasów, które zajmują około 8% terytorium. Podstawowym step przeważnie zaorać i zastąpione przez pola uprawne. W regionie znajduje się wilki, zające, bobry, lisy, dziki, sarny i jelenie. Dość bogaty świat ptaków. Wśród rzadkich gatunków ptaków można znaleźć Drop, orzeł i orzeł stepowy.

Miast i powiatów regionu Woroneżu

Teren podzielony jest na 31 powiatów i 3 dzielnicy miasta. W nim jest 15 miast, 14 miasta i 471 wsi. obszary regionu Woroneż są w przybliżeniu równe pod względem wielkości, ale bardzo różnią się pod względem liczby ludności. Większość ludzi żyje w Liskinsky i Rossoshanskiy District, najmniej – w Repyovsky District.

Tak, mamy listę wszystkich miejscowości regionu Woroneżu w kolejności liczby ich mieszkańców malejącym. obejmuje

 1. Woroneż (centrum administracyjne).
 2. Borisoglebsk.
 3. Rossosh.
 4. Liski.
 5. Ostrogożsk.
 6. Novovoronezh.
 7. Semiluki.
 8. Pawłowska.
 9. Buturlinovka.
 10. Bobrov.
 11. Kalac.
 12. Poworino.
 13. Boguchar.
 14. Ertil.
 15. Novohoperskaya.

Najstarszy wśród wszystkich tych miast jest Woroneż. Najmłodszy – Novovoronezh, która powstała dopiero w 1957 roku.

Miasto regionie Woroneża różnią się pod względem specjalizacji gospodarczej. Więc Borisoglebsk specjalizuje się w produkcji dzianin i urządzeń dla przemysłu chemicznego. Liski – to najważniejszy obszar węzłem kolejowym. I tu jest młodym miastem Novovoronezh – jedno z centrów energii jądrowej w kraju.

gospodarka strefy

Woroneż Region jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się regionów Rosji. Tutaj jest zapisane jedną z najniższych stóp bezrobocia w kraju.

Najbardziej rozwinięte gałęzie przemysłu w regionie to także maszyn, przemysł chemiczny i energię. Jako agrobiznesu w szczególności obróbki płodów rolnych jest wystarczający. W regionie Woroneża produkuje szeroką gamę różnorodnych produktów: maszyn, budowa mostów, sprzęt elektroniczny, Airbus, kauczuku syntetycznego, nawozów, koszulki i wiele innych.

Rolnictwo w regionie specjalizującej się w produkcji buraków cukrowych, kukurydzy, słonecznika, warzywa, jaja i mleko.

Woroneż Region i turystyki

Region może być bardzo ciekawa wycieczka. Istnieje ogromna liczba obiektów rekreacyjnych i turystycznych: naturalne, architektonicznych, historycznych, kulturowych i innych świętych.

Aby odwiedzić obszar był jak najbardziej kompletny, oferujemy top 5 najbardziej interesujących atrakcji okolicy Woroneża :

 1. Rezerwat „Divnogorie” – to wspaniałe miejsce z klifów kredowych, kościoły jaskiń i stanowisk archeologicznych.
 2. Kostomarovskaya Spasski Klasztor, zbudowany w skałach.
 3. Wspaniały pałac Oldenburg w miejscowości Ramon.
 4. Piękna i majestatyczna Katedra Zwiastowania w Woroneżu.
 5. Hopersky piękny rezerwat przyrody – jeden z najstarszych w Rosji.