852 Shares 2093 views

Co jest lepsze – H lub 3G internet? Wybór

Dzisiejsze pokolenie jest trudno sobie wyobrazić, ale gdy telefony komórkowe były w rzeczywistości, a nie smartfony. Mogą one wykonywać połączenia, nie więcej. Jednocześnie były one za małe i mieści się w kieszeni, ale z tych gadżetów, nie można było robić zdjęcia i dzielić się nimi. Oczywiście, że to niemożliwe, aby punkt dostępowy telefon, nie wspominając o wielu innych funkcji.

Ale teraz, gdy telefon jest prawie nie ma, są tylko smartfony. Dziś świat rozwija sieć bezprzewodową następnej generacji o wysokiej prędkości, dlatego przeciętny użytkownik wiele rzeczy wydaje się bardzo mylące. Na przykład, użytkownicy często starają się dowiedzieć, co jest najlepsze: H lub 3G? Jest szybkość transmisji danych w tych sieciach, etc. Ale bardzo formułowanie takich pytań jest absurdalny, a osoba nie rozumie, o co pytać.

Co masz na myśli internetu 3G, E, H?

G oznacza generacji (wytwarzanie). Oznacza to, że gdy producenci mówią, 4G, że odnosimy się do sieci bezprzewodowej, która jest oparta na technologii czwartej generacji. Jednakże, termin „pokolenie” w pewnym sensie mylące zwykłych użytkowników. Dlatego musimy starać się zrozumieć to wszystko.

Tutaj E i H – to technologia transmisji danych, które należą do różnych pokoleń. Ale to wymaga szczegółowego wyjaśnienia.

1G

Technologie pierwszej generacji uczyni telefony komórkowe produktem masowym. Na podstawie tego pokolenia stały się najbardziej popularne technologie sieciowe TAC i NMT. Po raz pierwszy w USA, drugi – w Europie. Wtedy nikt nawet nie zaproponował do świadczenia usług transmisji danych. W tym czasie istniały systemy analogowe, które umożliwiają połączenia głosowe i podać kilka innych funkcji.

Szybkość przesyłania danych z tych technologii jest niska, a cena jednej minuty był wart dużo pieniędzy, więc obecność telefon komórkowy może być uważane za luksus. Jednak rozwój sieci nie jest długo czekać. Wkrótce nie było drugiej generacji sieci 2G.

2G i 2.5G

Rozwój drugiej generacji przypada na początek lat 90-tych. Sieć oparta na nim były lepiej chronione, szybciej, i poprawiła jakość dźwięku. Niektóre sieci obsługują przesyłanie krótkich wiadomości (SMS). Dlatego nikt nie zastanawiał się, że lepsze H lub 3G. Do trzeciej generacji miał jeszcze rozwinąć.

W 1997 roku pojawił GPRS, i to był punkt zwrotny w historii rozwoju telefonii komórkowej. To była prawdziwa rewolucja, ponieważ technologia zaoferowała możliwość do sieci GSM stałej dane z większą prędkością.

Jednak to nie był jeszcze pełnoprawnym trzeciej generacji. Pierwszy standard zatwierdzające pełne określenie 3G, to IMT-2000. Zapewnia transmisję danych z szybkością do 2 megabitów na sekundę.

Mobile Internet 3G: E, H, G

Oprócz wyższych szybkości transmisji danych, średnia sugeruje szybkie przejście od drugiego do sieci trzeciej generacji. W tym celu większość operatorów GSM wybrało standardu UMTS.

W tym czasie, szeroko stworzyła standard EDGE. To był pierwotnie pomyślany jako łatwy sposób, aby wycisnąć maksimum 2.5G generacji inwestować duże pieniądze w rozwój niepotrzebnie. Na telefon z obsługą standardu EDGE można uzyskać szybkości transferu danych dwukrotnie wyższa niż w standardzie GPRS.

Nawiasem mówiąc, trudno było z tym standardem, ponieważ gdy nie jest jasne, gdzie go umieścić. przypisują go do generacji 2,75g wielu ekspertów.

Po 10 latach od sieci UMTS otrzymał aktualizację w postaci technologii HSDPA i HSUPA, które przyspieszają ruch przychodzący i wychodzący znacznie wzrosła. A jeśli telefon jest wyświetlany w górnej części litery H, oznacza to, że aktywny standardowej transmisji HSDPA lub HSUPA. Ale nie możemy powiedzieć, co jest lepsze: H lub 3G, ponieważ H (HSDPA) jest zasadniczo technologii 3G (sieć danych trzeciej generacji). W związku z tym, pytanie wielu ludzi nie są dość logiczne. 3G łącze internetowe i H będą równe, ale niektóre telefony mogą zmienić literę w górnej części wyświetlacza informuje. Ale w rzeczywistości to nie zmienia, w obu przypadkach z wykorzystaniem sieci transmisji danych 3G.

Ale nawet dzisiaj w niektórych miastach i wsiach, gdy telefon jest podłączony do sieci, można zobaczyć literę G lub E w górnej części ekranu. Oznacza to, że stosowane normy EDGE i GPRS, czyli pokolenie sieci 2G lub 2,75g. Jeśli tak, w tym przypadku, nie ma znaczenia, co jest lepsze: H lub 3G, w rzeczywistości w kształcie litery G i E pokazują, jak podłączyć do sieci drugiej generacji.

4G

Nie ITM-Advanced specyfikacja definiuje standard dla czwartej generacji sieci 4G. Dokument definiuje przychodzące szybkość transmisji – 1 Gbit / s, a do zacisków 100 Mb / s przez smartfony. Imponujący, 500 i 250 razy szybciej niż transmisja danych w sieci zaawansowanej ITM-2000. Prędkości te nawet przewyższyć bezpośredniego połączenia szerokopasmowego.

Odgrywa ważną rolę w obszarach wiejskich takich technologii, jak bardziej opłacalne aby zbudować 4G-Station, które zapewniają połączenie wszystkich abonentów w promieniu 10 km. W przeciwnym razie musiałby stworzyć „koc” włókna.

Jednak warto zauważyć, że specyfikacja ITM-Advanced jest tak wymagająca, że dziś nie ma praktycznie żadnego standardu, który będzie im sprostać. Oznacza to, że nie jest pełnoprawnym sieć 4G. Tak, technologia LTE oraz WiMax standardy formalnie czytać sieci czwartej generacji, ale na pewno nie jest to 100%. Fakt, że sieć jest wykorzystywana, choć nowoczesny schemat multipleksowania i 100% ich przepustowość transferu danych zaangażowanych, prędkość jest nadal nie do standardów, które są opisane w wyżej wymienionych specyfikacji. Teoretycznie technologia LTE polega na szybkość transferu danych 100 Mbit / s, jest bardzo imponujące. Jednak w praktyce jest znacznie gorzej: prędkość sieci jest zwykle mniej niż 30 Mbps. Oczywiście, nawet 30 Mbit / s – jest to bardzo szybkie, ale faktem jest, że wskaźnik ten nie odpowiada specyfikacji. W związku z tym standardem LTE nie może być uznany za technologię czwartej generacji. Do tej pory nie ma technologii, która będzie spełniać wymagania ITM-Advanced.

3G 4G lepiej?

Niektórzy przewoźnicy USA nawet nie ogłosił przejście do standardu czwartej generacji. Trwali w sieci 3G i uaktualnić go. Na przykład, operator T-Mobile jest modernizacja sieci 3G, starając się poprawić standard HSPA HSPA +. Jednak nawet nie dotknąć standardową sieć czwartej generacji. Ma to sens, ponieważ standard 3G poprawiła się do granicy, jest to również możliwe, aby osiągnąć wysokie prędkości. To samo HSPA + będzie rzeczywiście zapewnić przepustowość abonencką o przepustowości 42 Mbit / s.
W związku z tym operator T-Mobile radykalnie reinterpretuje co jest faktycznie standardem 4G i szybszy dostęp do Internetu. 3G lub H w telefonie może oznaczać szybkość transferu danych do 42 Mbit się na sekundę, ale do tej pory to ma zastosowanie wyłącznie do abonentów T-Mobile.

W obecnym stanie rzeczy w rzeczywistości?

To wydaje się być sieci trzeciej generacji są dobrze rozwinięte i mają nawet w dużych miastach dostęp do Internetu 4G, ale rzeczywistość jest gorsza. W wielu regionach Rosji iw ogóle całej Ukrainie nie ma zasięgu sieci 4G. Tak tam 4G, nawet jeśli generacji 3G słabo rozwinięty. Dochodzi do tego, że w wielu wsiach i miasteczkach na smartfony kształcie litery pojawia się jako e podczas łączenia się z Internetem. Jak widać z powyższego artykułu, EDGE odnosi się do generacji sieci 2.5G i „daleki” jeszcze przed sieciach trzeciej generacji.

Co lepsze Internet: 3G lub H?

Początkowo materiał ten był przeznaczony na pomoc abonentów operatorów komórkowych zrozumieć generacji sieci, podobnie jak w przypadku wszystkich tych standardów komunikacji może być mylące. Dochodzi do tego, że użytkownicy próbują porównać prędkości pomiędzy trzeciej generacji (3G) i technologię HSPA, która bezpośrednio odnosi się do sieci trzeciej generacji. Z grubsza rzecz biorąc, H – jest to 3G.