459 Shares 1513 views

Woliera dla dużych psów z własnych rąk: cech, rysunków i zaleceń

Właściciele psów, którzy mieszkają w kraju lub mają działek tam raz zacząć myśleć o zakupie obudowy dla ukochanego zwierzaka. W sklepach klatki dla psów dużych ras można kupić, ale konieczne jest, aby taki dom daje okrągłą sumę. Zakup materiałów do samodzielnej budowy będzie kosztować kilka razy tańsze.

Nie jest konieczne posiadanie dyplomu lub budowniczy architekta, aby jego własne ręce dla dużej klatce psa. Rysunek, cierpliwość, chęć i narzędzia potrzebne – to wszystko, co jest przydatna. Ten artykuł pomoże właścicielom w budynku. Tu jest wszystko, co trzeba wiedzieć przed rozpoczęciem pracy.

Dlaczego muszę obudowę?

Tak, masz duży pies. Jeśli kiedykolwiek myślał o zainstalowaniu obudowy, powinieneś przeczytać ten rozdział. Tutaj istnieją argumenty w celu dopasowania do swoich najbliższych planach rozwój pojedynczego zamkniętą przestrzeń dla swojego zwierzaka:

  • Jeśli pies znajduje się w podwórku, ponieważ ma zbyt duże wymiary za pobyt w domu, to będzie dużo bardziej komfortowo się w swoim pokoju, który chroni przed wiatrem i gorących promieni słonecznych.
  • Jeśli w domu często gości i obcych, takich jakie mogą być konieczne, aby pracownicy lub budowniczych tymczasowo odizolować psa. Chyba każdy zgodzi się z tym, że wiele jest po prostu boi się dużych psów, nawet jeśli są w pełni świadomi ich właścicieli, większość zwierzaka. Dog – to bestia, i nigdy nie może być pewien, że nie chce atakować obcy do niego.
  • Jeśli zwierzę znajduje się w celu ochrony, tym bardziej humanitarny zostanie on umieszczony w klatce i nie umieścić na łańcuchu. Tutaj będzie mógł poruszać się swobodnie bez smyczy zakłopotany. Jakość ochrony tej zawartości nie wpływa na dom.

Idealne miejsce

Woliera dla dużych psów powinny być w optymalnym miejscu, gdzie pies i sam poczuje spokój i właścicieli. Nie można umieścić woliera z dala od domu na oddzielnym miejscu wszystkich lokatorów. Jeśli zwierzę nie będzie widzieć, słyszeć i wiedzieć, co się dzieje w domu, będzie on stale martwić skomleć i kora. Taka istnienie nie byłoby wygodne dla każdego właściciela psa lub dla sąsiadów lub do samego psa.

Woliera dla dużych psów nie powinny stać blisko płotu otaczającego terenu. Przechodząc przez niego, ludzie będą stale przeszkadza psu, będzie szczekać i zakłopotanie. Ponadto, w okresie zimowym ze śniegiem dryfuje największe zwierzę może wspiąć się na szczycie jego domu, przeskoczyć przez płot i uciec, aby cieszyć się wolnością. Idealne miejsce do trzymania psów w zagrodzie będzie przednia część w miejscu, gdzie będzie znajdować się w pobliżu drogi prowadzącej do domu i bram.

Oczekujemy rozmiar

wielkość pomieszczenia dla dużych psów powinny być szczegółowo wylicza, zależy to od ulubionych komfortu. Minimalna powierzchnia domu liczony od wielkości psa. Jeśli pies jest w kłębie sięga pięćdziesięciu centymetrów, to potrzebuje minimum sześciu metrów kwadratowych na życie. Psy do 65 cm musi mieć co najmniej osiem kwadraty i olbrzymi wzrost w kłębu powyżej 65 cm, wielkość domu wymaga więcej niż dziesięciu metrów kwadratowych.

Oddzielnie należy obliczyć wysokość obudowy. Powinno być tak, że pies mógł swobodnie dostać się na tylnych nogach i nie dostać się na czubku głowy. Jeśli pies ma szczenięta lub przyniósł do domu innego zwierzęcia, konieczne jest, aby zwiększyć rozmiar pomieszczenia o połowę. Jeśli pies nie mieszka na stałe w klatce, i służy jedynie do czasowego izolacji, wielkość może być mniejsza.

Projekt i rysunek

Przed rozpoczęciem budowy obudów dla dużych psów z własnych rąk, konieczne jest zaprojektowanie pracę i stworzyć rysunek. Można skorzystać z gotowych rysunków, ale również mieć możliwość ich tworzenia. Począwszy od miejsca, w którym będzie on w wolierze i materiałów nabywanych na jej budowę, należy rozważyć główne punkty.

Jeżeli dom jest zbudowany na suki, a następnie w projekcie odrębnej macierzyństwa i przedsionka, gdzie będzie znajdować się w wychowaniu potomstwa. Trzeba też przedsionek dla prawidłowego wzrostu i rozwoju młodych zwierząt, ich gry, schronienie przed żywiołami. Jeśli obudowa dla psa, a następnie rozważyć dodanie go w kabinie.

materiały

Paul mogą być wykonane z drewna lub betonu, asfaltu. W żadnym wypadku nie obejmują go z cementem, ponieważ materiał jest zbyt zimno i może powodować rozwój psa chorobami reumatycznymi i zapaleniem. Kiedy pokrycie podłogi z betonu lub asfaltu kontemplować drewniany kanapę, która jest idealnym miejscem na zimowy. Pod podłogą powinna być wentylowana przestrzeń na co najmniej pół metra głębokości. Jeżeli podłoga jest drewniana, wybrać stabilne deski, a wysuszone i przetwarzane z gałęzi i zadziorów. Ważne jest, że drzewo nie miał żadnych oznak pleśni.

Z przodu obudowy, wybierz ogrodzenia krata, która zapewni psu dobrej strony przeglądu. Siatka wykluczone, ponieważ psy są często wyciska się z nich i złamać swoje zęby. Dla optymalnego elementu siatki się jedna profilowana rura metalowa. Mogą być „okrągła” i „kwadrat”. Nie należy używać proszków oraz rury ocynkowane, są przeciwwskazane u psów. Wszystkie materiały na kratę należy zagruntować, wolne od rdzy i różnych zadziorów, powinny one obejmować również farby gorącego szkliwa.

Tylną i ściany boczne są zwykle wykonane z paneli drewnianych (nie rozpuszczalnik powłokę drewnianą dwóch centymetrów). Wszystkie tablice powinny być dobrze traktowane ze środkami drewnopochodnych antyseptyczne. Powinny one być stosowane w dwóch warstwach. Należy zwrócić uwagę na fakt, że wszystkie drewniane części obudowy nie są w kontakcie z glebą. Dach jest wykonana ze standardowych materiałów – tektury, metalu, Ondulin lub miękkiej płytki. zwłaszcza do produkcji obudowy dachu – bez gwoździ.

Jak zrobić klatkę dla dużego psa? Kluczem do sukcesu – fundacja

Zaczął budować poważny instrument umożliwiający zakwaterowania zwierząt domowych, zadbać, aby wzmocnić podłoże bazowe. Aby woliera nie został zepsuty przez wpływem naturalnej wilgoci, trzeba dokonać odpowiedniej podłogi pod nim.

Najprostszym Fundacja składa się z dwóch betonowych filarach układane równolegle do siebie. Oraz w celu zwierzę żyli wygodnie, pomyśl o prostej hydroizolacji.

fundacja

Woliera dla dużych psów powinien mieć solidne podstawy. ceownik powinny być spawane na obwodzie fundamentu. Na dolnej półce należy położyć deskę, przykryć pokrycia dachowego i posypane żwirem. W przyszłości, to wszystko wylewa się beton. Gdy krzepnięcie materiału co dwa stóp niezbędne położyć drewniane kłody, a potem płyta, która stanie się podłoga. Wygląda prosta drewniana podłoga ma dobre, solidne podstawy.

ściany

Na duże psy trzeba utworzyć mocną konstrukcję tak ukształtowane rurki używane do utworzenia siatki, są zgrzewane lub mocowane do U ciasnych śrub. W pracy nie zapomnij zostawić wystarczającą ilość miejsca do drzwi.

Drewniane boczne i tylne ściany muszą być przymocowane do tych części metalowych za pomocą śrub wysokiej jakości. Dla zapewnienia dodatkowej izolacyjne wyłożenie z pianki lub wełny mineralnej. Pomoże to utrzymać ciepło w chłodne dni i będzie to ogromny obudowa plusem.

Instalowanie drzwi i podajniki

Obejmuje to etap, który trwa zaledwie kilka godzin, a cała konstrukcja, w razie potrzeby, można spędzić nie więcej niż trzy dni. Tak więc, aby chronić innych i unikać ucieczka czworonożnego przyjaciela, drzwi powinny być wykonane z wszystkich tych samych rur profilowanych i otwarte do domu. Rynna powinien być taki sam, na przedniej ściance i umieszczone na wysokości nad podłogą 20-30 centymetrów. Więc pies nie zakłócić kielich i podczas karmienia jej nogi nie będą zdeformowane i tył krzywa.

Woliera dla dużych psów z własnymi rękami: Opinie

Istnieje jeszcze rzemieślnicy! Wielu właścicieli dużych ras wolą budować własne klatki. Są to komentarze, że początkowe etapy to było trudne, wydawało się, że nic nie wyszło. Ale wszystko zostało rozliczone, a teraz są dumni ze swojej pracy!

Napisz o prostych struktur pierwotnie pozornie niesamowite dzieło architektów. Mówi się, że obudowa domowej roboty dla dużych psów jest mniej kosztowne niż zakup i za jakość obiektów musiał odpowiedzieć osobiście. Istnieją zapisy, że klatki są bardzo wygodne. Psy lubią właścicielem własnego salonu, a goście nie boją łatwo poruszać się po witrynie.