97 Shares 1405 views

Jak dobrać kask boks? Główne rodzaje

W boksie, koncentruje się na ochronie głowy, to właśnie ta część ciała jest głównym celem ataków wroga. Wybierając boks niezawodne, wysokiej jakości kask, sportowiec zapewnia bezpieczeństwo najsłabszych obszarach głowy podczas sparing, szkoleniowych lub amatorskich walk.

Ile potrzebuje kasku?

Zabezpieczenie domu sportowca w ringu – doskonalił technikę do perfekcji Dodge reakcji pioruna, maksymalnej koncentracji na przeciwnika, a także poczuciem dystansu. Jednak ważną rolę strażnika głowy. Ostatni zmiękcza ciosy, absorbując obciążenia mechaniczne, zmniejsza ryzyko rozwarstwienia. Spójrzmy na głównych opcji dla takiego sprzętu.

Boks kask z ochroną nosa

Zaprojektowany takich środków w tak zwanym formacie meksykańskiej. Oszczędza to uszkodzenie sprzętu sportowca z nosa, podbródka i dodatkowo chroni szczękę. Słabym punktem jest tu podbródek, który pozostaje praktycznie bez ochrony.

Pierwsze kaski tego typu były używane przez meksykańskich żołnierzy w połowie ubiegłego wieku i wykorzystywane do intensywnego treningu do walki w najbardziej wymagających warunkach. Charakterystycznymi cechami tych produktów:

  • Duża plaster do ochrony policzków;
  • Obecność wiązki prostopadłą do ochrony nosa;
  • Mocowanie podbródka;
  • Wąska szczelina dla oczu.

Trening bokserski kask

Początkujących zaleca się stosować ochronę głowy, które zabezpieczają przed uszkodzeniem w szczękę, nos, policzki i uszy. Jak kask szkolenia powinny wybierać produkty, które zawierają gęste, zmiękcza pad cios.

Na treningu sesje pozwoliły na zakup produktów wykonanych zarówno z naturalnej skóry i sztucznej skóry. Oczywiście, pierwsza opcja jest bardziej ważny dla sportowców, którzy regularnie odwiedzają halę. Rzeczywiście, w tym przypadku, żywotność urządzenia zależy od jakości materiału oraz zdolność do wytrzymywania regularne stres.

Ogólnie rzecz biorąc, trenujących sportowców boks niedoświadczony kask zapewnia maksymalną ochronę, dodatkowo chroni przed uderzeniami na brodzie i policzkach. Jednakże takie wykonanie nieco komplikuje wolnego oddychania, zmniejszenie kąta widzenia.

hełm bojowy

Głównym celem walki produktów – zapewniając ochronę podczas amatorskiego turnieju. Charakterystyczną cechą tych modeli w tej kategorii jest dostępność dobrej widoczności. Walka Boxing kask zawiera klamra na brodzie, który bezpiecznie przechowuje bieg na głowie, kiedy uderzył.

Wybierz wojskowy wzór sportowiec powinien być, począwszy od własnego poziomu umiejętności. Rzeczywiście, większość produktów w tej kategorii zapewniają ochronę tylko do okolicy skroniowej, uszy i czoło, pozostawiając całe mnóstwo ładnych luk.

Czapki dziecięce

Podnieś głowę remedium na dziecko, aby być bardzo ostrożnym. czaszka dzieci raczej kruchy, ponieważ zawiera neokostenevshie porcje. Dlatego w tym przypadku należy podać swoje własne dziecko z najlepszej możliwej ochrony.

Ważną rolę odgrywają tu dostępności niezawodnych elementów złącznych, blokowania podbródek, a także zgodność z parametrami od rozmiaru kasku z głowy dziecka. Jeśli wybrany wzór slajdy na oczach albo przesunięty w tył głowy, to lepiej rozważyć inne odpowiednie opcje.

W rezultacie,

Głównym celem przy zakupie kask bokserski – aby zdecydować, z osobistych celów. Jeśli sprzęt będzie używany przez konkurencję, lepiej dać pierwszeństwo modelu wojskowego. Amatorskich sportowców, którzy chcą uniknąć pojawienia się zarysowania i cięcia na twarzy, dopasowanie produktu w stylu meksykańskim.