805 Shares 7633 views

Międzynarodowe lotniska w Kuala Lumpur, Malezja. Opis, schemat, zaciski, opinie, jak dojechać

Jeśli często podróżować do Azji Południowo-Wschodniej, los prędzej czy później rzuci Cię w swoich lotniskach. Kuala Lumpur – jeden z nich – jest najważniejszym węzłem lotnictwa w regionie. Posiada status międzynarodowy iw tym artykule będziemy zwracać szczególną uwagę na to. Drugie lotnisko, nazwany na cześć sułtana Abdul Aziz Shah jest często nazywany po prostu „stary”. To zajmuje zewnętrznych i wewnętrznych lotów. Ale głównym airbag Port Malezja nie oznacza jedną, ale trzy lotnisko, rozstawione w odległości kilku kilometrów. Jednakże, jest rzadko używany jeden z nich w 2014 r. A ponieważ wprowadzenie do Kuala Lumpur dla rosyjskiego podróżnika zaczyna z jego lotniskach, będziemy Ci więcej o nim.

Historia KLIA

Gdy imieniu Piasta Sultan Abdul Aziz Shah nie poradzić sobie z rosnącą liczbą pasażerów, władze myślą o budowie w stolicy nowego lotniska Malezji. Konstrukcyjnie reakcji twórczego. Kamień węgielny został ustawiony przyjazność dla środowiska, a więc nowe lotniska zostały stworzone. Kuala Lumpur dwa nie są podobne do siebie piasty. Nowy port lotniczy został zaprojektowany specjalnie. Konstruktorzy hasłem było: "The Hub – w lesie, las – w terminalu." I rzeczywiście, zmęczony podróżnik, wysiadając z samolotu, natychmiast pogrąża się w fascynujący świat malezyjskiej dżungli. Opracowałem projekt japońskiego architekta Kisho Kurokawa, jeden z wielbicieli metabolists pomysł. Budowa została przeprowadzona przez kilka lat. Lotnisko otrzymał akronim KLIA, wziął swój pierwszy lot w 1998 roku. Od razu przyćmione starą piastę. Teraz wszystkie loty, przybywających z zagranicy, lądując w KLIA. Bardzo szybko, port lotniczy Kuala Lumpur w lewo na pierwszej pozycji w Azji Południowo-Wschodniej. W tej chwili wielkość ruchu pasażerskiego to zajmuje trzynaste miejsce w świecie, a odbiór towaru – XVIII.

Międzynarodowe lotnisko w Kuala Lumpur

Jest to największy port w Azji Południowo-Wschodniej składa się z trzech terminali. Dwa z nich znajdują się w sąsiedztwie, „Main” i „sattelite” łączy zautomatyzowanego systemu transportu pasażerskiego. Ale trzeci zacisk do odbierania nośników kosztów jest trzy kilometry od dwóch pierwszych. W związku z tym, że jest bezpieczny dla scharakteryzowania piast KLIA jak na lotniskach. Kuala Lumpur jest teraz przyjmowanie i tanie linie lotnicze. Recenzje ostrzegają loukost dostać się do terminalu, trzeba będzie około godziny. W związku z tym, należy wziąć to pod uwagę, aby złapać lot. Konieczne jest, aby z góry wiedzieć, który przybywa lub z którego rozpoczyna się samolot. Ale jeśli podróżują z „AeyrAziya”, „TaygerAeveyz” lub „Tsebupatsifik” na pewno będzie musiał dostać się do LCCT – ten skrót jest terminal dla tanich linii lotniczych. Ale jeśli potrzebujesz „main” i „Satellite”, problemy z osiągnięciem celów nie powstaną. Oba terminale znajdują się w bliskiej odległości od siebie. Ponadto, są one połączone koleją oraz bezpłatny transfer – do wyboru pasażerów.

Scoreboard lotniska w Kuala Lumpur

Lista lotów, który zajmuje ten port lotniczego zajmie więcej niż jedną stronę. Ale tu jest bezpośrednia trasa z Moskwy i innych rosyjskich miastach w Kuala Lumpur nie. Zdarza się latać z transferów. Opinie wspomnieć, że liczba turystów przybywających do stolicy Malezji na pokładzie samolotu „Katar Aerveyz”. Nadal istnieje możliwość przelotu nad Kazachstanem ( „Aeyr Astana”). Home Air Port Malezja odbiera loty ze wszystkich krajów Azji Południowo-Wschodniej. Jeśli jesteś zainteresowany w kosztach transportu, najbardziej korzystne wydaje się, aby skorzystać z usług niskich Coster „AeyrAziya”. Również turyści korzystają z lotniska w Kuala Lumpur do wycieczek do plaż, szczególnie w Tajlandii (Phuket pokładzie „TayAerveyz”) lub w Singapurze. Port lotniczy i Malezja związany z krajami Bliskiego Wschodu. Nie ma problemu, można uzyskać tutaj w ZEA, Katar. Dodać do lądowania tutaj i statków płynących z Auckland, Melbourne, Adelaide i Stambule.

Usługi głównego terminala KLIA

Pasażerowie pochwalił wszystkich nowych lotnisk. Kuala Lumpur wygrał ich budowy – są one bardzo piękne i funkcjonalne. W terminalu (Main) głównego terminalu znajdziesz sklepy wolnocłowe, bankomaty, restauracje i bary z przekąskami. Oczywiście istnieje także przechowywania oraz inne usługi. Co ciekawe jest to, że zarządzanie lotniskiem zapewnia bezpłatną vayfay pasażerów. Można również naładować swoje telefony komórkowe i inne gadżety – istnieją specjalne stojaki z wyborem złączy. Wziąć bagaż po przyjeździe, przejść przez kontrolę paszportową i zwyczajów, wymiana pieniędzy – to wszystko można zrobić w głównym terminalu. Zasady Malezja wymagają, aby usunąć odciski palców z wizyty dwa palce wskazujące. Na znak straży granicznej jest konieczne, aby dołączyć je do skanera. Nie jest w głównym obszarze terminala i salonie – za opłatą.

Terminal satelitarny

Jeśli przyjeżdżają z zagranicy w nowym międzynarodowym lotnisku „Kuala Lumpur”, który jest dość prosty schemat, zostanie prawdopodobnie przeniesiony do sali-satelity. Że ożył pojęcie „portu lotniczego w lesie.” Stań w środku terminalu informacji turystycznej i kilka kawiarni, restauracji i toalety na każdym boku – to wszystko, co można znaleźć tutaj. Reszta – bujne ziele tropikach. Nie należy pozostawiać bez uwagi do informacji turystycznej, zaleca odpowiedzi. W recepcji można uzyskać bezpłatną mapę miasta i poprowadzi, nawet w języku angielskim. A jeśli masz połączenia z przesiadkami pomiędzy co najmniej osiem godzin, możesz zapisać się na zwiedzanie miasta. Postawił stopę na ziemi Malezji, trzeba przejść przez kontrolę paszportową w głównym terminalu. Dojazd do budynku jest bardzo proste. Wystarczy kierować się drogowskazami Aerotrain. Ten pociąg-dron. Recenzje powinni siedzieć w pierwszym samochodzie czuć adrenalinę w pierwszej chwili ich pobytu w Malezji. Wielu turystów tak spędzają czas między lotami – jazda tam iz powrotem, ponieważ pieniądze na podróż bez opłat.

Dojazd do miasta

Będziemy patrzeć na wszystkich opcji. Pierwszy – najdroższe i nie fakt, że szybka – taxi. Kuala Lumpur Lotnisko znajduje się około pięćdziesięciu kilometrów od centrum miasta. Oczywiście liczyć na podróż w budżecie nie jest konieczne. Recenzje zniechęcać do korzystania z usług miejscowych korsarzy. Oni powinni zwrócić się do postoju taksówek Limo wezwanie taksówki. W głównym terminalu istnieje kilka. Najbardziej dogodna lokalizacja jednego z nich – trzecie piętro, odbioru bagażu lub wyjścia z hali przylotów międzynarodowych lotów. Trzeba powiedzieć pracownikowi swój cel i zapytać „badzhet samochód”, ponieważ opłata zależna od klasy samochodu. Wtedy płacisz podróży oraz daje pokwitowanie, co powiedział kierowca i polecona taksówkę. Koszt tej podróży waha się od siedemdziesięciu do stu ringgit.

Jak dostać się do dworca kolejowego

Cechą stolicy Malezji jest to, że jego stacja kolejowa znajduje się w pobliżu centrum miasta. Fakt ten powinien być brany pod uwagę nawet dla tych turystów, którzy nie idą do opuszczenia pociągu w prowincji. Lotnisko Kuala Lumpur dwa rodzaje jazdy pociągiem do centrum miasta. Opłata za przejazd nimi jest taka sama – trzydziestu pięciu ringgit. Train „KLIA express” następuje głównego dworca kolejowego bez zatrzymywania się. Przybywa na miejsce dla dwudziestu ośmiu minut. Te pociągi uruchamiane częściej po kwadransie od piątej rano do wpół do północy. „KLIA Transit” różni się od „Express” przez to, co robi się w drodze trzy-stop: w Salak Tinggi, Putrajaya i Bandar Tasik Selatan. Te pociągi uruchamiane w odstępach co pół godziny i dostać się do stacji w Kuala Lumpur na trzydzieści pięć minut. Zasadniczą różnicą w stosunku do „Express” nie jest. Pociągi odjeżdżają z pierwszego piętra na lotnisku. Bilet kupiony w kasie przed wejściem do pociągu.

W Kuala Lumpur autobusem

Jest to prawdopodobnie najtańszym i najbardziej odpowiedni sposób, zwłaszcza dla tych osób, które opuszczają pokład w terminalu dla niskiej Coster (KLIA2). Nie muszą dostać się do głównego budynku lotniska. Jest to, że z zainteresowaniem: pociąg kursuje między zaciskami „KLIA Transit” (warto raz dwa ringgit, podróże – pięć minut). Istnieje kilka firm autobusowych zaangażowane w transport pasażerów z lotniska do stolicy Malezji, a nawet w innych miastach. Najwygodniejszym operator, sądząc po opiniach, lotnisko coatch. Bilety kosztują dziesięć ringgit (18 – w obu kierunkach). Autobusy tej firmy są wysyłane w odstępach co pół godziny po południu. Istnieje również nocny lot – o 3:00. To stwierdzenie ringgit dwadzieścia pięć oferuje usługę o nazwie „Hotel Kuala Lumpur. – lotnisko” Oznacza to, że autobus zabierze Cię bezpośrednio od bramy hotelu prosimy (jeśli znajduje się w granicach miasta). Turyści zostawić pozytywne opinie na temat przewoźnika „Star-transfer”. Autobusy kursują przedsiębiorstwa przez całą dobę, a także przejść przez Chinatown.

Terminal KLIA2

Jest otwarty w 2014 roku i całkowicie zastąpiła starą LCCT, która jest obecnie w stanie likwidacji. „KLIA2” znany jest fakt, że jest to największy terminal do tanich linii lotniczych na świecie. Wcześniej, od LCCT nie było łatwo dostać się do głównego budynku lotniska w Kuala Lumpur. Teraz droga do pociągu zajmuje mniej niż pięć minut. Na parterze terminalu istnieje cały autobus. Stąd jest to łatwe do zrobienia, nie tylko w Kuala Lumpur, ale także w innych miastach Johor Bahru, Malakka, etc …

Lotnisko. Sultan Abdul Aziz Shah

Wcześniej, przed końcem ubiegłego stulecia, było głównym punktem lotnictwo Malezji. Ale teraz ma status międzynarodowego portu lotniczego. Na pasie lądowania statków regularnie z Almaty, Taszkent, Delhi, Dubaj, Kanton, Canberra, Melbourne i innych miastach na świecie. Stary Port lotniczy Malezja jest dość wygodne, twierdzą opinie. Jest to standardowy zestaw usług wymaganych dla międzynarodowego statusu piasty. Jedną z zalet portu lotniczego jest jego bliskość do Kuala Lumpur. Znajduje się on w dzielnicy Subang. Tak, że ci, którzy przychodzą do piasty z SZB akronim (Kuala Lumpur), jak dostać się z lotniska do miejsca docelowego, nie trzeba myśleć.

Od starej piasty – nowa

Inną rzeczą, jeśli rozważa Kuala Lumpur jako punkt tranzytowy i przybyć na piaście Sultan Abdul Aziz Shah i odlecieć z „KLIA”. Jak dostać się na lotnisko w Kuala Lumpur od starego portu lotniczego? Aby to zrobić, przejdź do kompleksu A i wsiąść do autobusu numer 9, wysiąść na Pasar Seni, zmienić trasę na 2309 i dostać się do głównego dworca kolejowego. I już jest pociąg „KLIA express” lub „Transit” zabierze Cię do głównego lotniska międzynarodowego. Bardzo zmieszany, a w godzinach szczytu i jeszcze długo. Dlatego opinii zaleca się taksówką do dworca kolejowego, co najmniej.