436 Shares 1444 views

Co jeśli kliknie lub skrętów w rozruszniku VAZ-2107? Naprawa i wymiana rozrusznika VAZ-2107

VAZ-2107, czyli klasyczny „Lada”, „Siedem”, – samochód jest dość stary, ale niezawodny. Więcej niż jednego pokolenia kierowców „wzrosła” za kierownicą tego samochodu. Jak w przypadku każdej formy transportu, VAZ ma od czasu do czasu przełamania nieruchomości. Dość często dotyczy awarii układu zapłonowego, w szczególności, części takie jak starter.

Starter: urządzenie, a jego zasada działania

Wszystkie samochody, w tym VAZ-2107 w sprawie, starter wykonuje jedną z głównych funkcji – uruchomić silnik. Aby uruchomić silnik, jest konieczność obrócenia wału korbowego i w ten sposób utworzyć mieszaninę paliwową zapłonu w cylindrze. W tym i potrzebuje rozrusznika – Silnik, który jest stale zmienny prąd.

Gdy styki przełącznika zapłonu jest zamknięty, prąd płynie przez cewkę. Rdzeń elektromagnesu jest zasysane i połączony przemieszcza dźwignię zmiany biegów Bendix. Równocześnie tworzy ciśnienie na płycie podstawowej, który zamyka się, gdy kontakty wejściowe koło zębate do sprzęgania z kołem zamachowym. Prąd płynący zamkniętych kontaktów dostaje na uzwojenia silnika i wytwarza pole magnetyczne, które obraca wał korbowy. Gdy silnik jest już uruchomiony, trzeba wyłączyć rozrusznik. Klucz w stacyjce zostanie obrócony do tyłu, pole magnetyczne zanika i przechodzi w stan spoczynku.

Strukturalnie rozrusznik składa się z elementów: silnik elektryczny, przekaźnik retraktora oraz wolne koło z kołem zębatym (Bendix). Każdy element ma określoną funkcję, a jeśli coś się zepsuje, cały system nie działa.

Starter VAZ-2107 nie skręcać: przyczyny awarii

Kiedy rozrusznik jest uszkodzony, silnik nie może zostać uruchomiony, odpowiednio maszyna nie porusza. Przed „grzechem” na urządzeniu, trzeba upewnić się, że akumulator jest naładowany i sprawny. Często prosty drenaż baterii mylić z różnych przekrojach. Jeśli akumulator jest naładowany, przyczyną awarii rozrusznika należy szukać gdzie indziej. a mianowicie:

 • Luźne połączenia przewodów na przekaźniku napinacza lub masy pojazdu.
 • Rozrusznik ma złe mocowanie.
 • Utleniona przekaźnik Zwijacz.
 • Zużyte części rozruchowe (łożysk, tulei).
 • Spalone wewnątrz płytek kontaktowych przekaźnika.
 • Zablokowany kotwica cewki.
 • Zwisające przewód łączący dodatkowy przekaźnik z przekaźnikiem Zwijacz rozrusznika.
 • Przerwane uzwojenie przekaźnika Zwijacz.

Jak rozpoznać nieprawidłowe działanie rozrusznika?

Nie zawsze powoduje uszkodzenie może być tam, gdzie są one szukają. Jeżeli samochód nie uruchomi się, nie od razu obwiniać rozrusznik. Być może przyczyna leży gdzie indziej. Aby upewnić się, że winę za wszystko jedno, to urządzenie należy zwrócić uwagę na takie rzeczy w VAZ-2107:

 • Rozrusznik obraca się, ale samochód nie zacznie (problemy z przekaźnikiem zwijacza).
 • Przekręcając kluczyk zapłonu startera „milczy”.
 • Urządzenie uruchamia się po kilku nieudanych próbach.
 • Po uruchomieniu silnika i rozrusznik pracuje dalej.
 • Z samochodu, dziwne dźwięki podczas jazdy (hałas, pukanie, szlifowanie).

Gdy istnieje co najmniej jeden z tych objawów, należy wyjąć rozrusznik i bardziej szczegółowe badania na obecność uszkodzeń. Urządzenie może trzeba je naprawić, a może nawet go zastąpić.

rozrusznik naprawa VAZ-2107

Jego żywotność wynosi 5-6 lat. Jeśli pozycja jest na tyle długi, że nie ma sensu, aby go naprawić. Łatwiejsze i bardziej wiarygodne, aby kupić nowy. Średnio będzie kosztować 2500-3000 rubli. Jednak zdarza się i tak, że nie zawsze mają pieniądze na zakup nowego urządzenia, lub rozrusznik nie jest na tyle stary i może nadal służyć swemu panu. Potem, oczywiście, można spróbować naprawić zapasowy.

Aby dowiedzieć się dokładnie, gdzie nastąpiła katastrofa, urządzenie musi być usunięty i wzrokowo, w szczególności zbadać przekaźnik trakcji, uzwojenie rozrusznika i kotwicy.

Przekaźnik Starter 2107 jest sprawdzane za pomocą baterii. Jest to konieczne, aby połączyć wyjście „50” z dodatnim zaciskiem baterii i obudowy rozrusznika – za negatywne. Jeśli przekaźnik działa poprawnie, usłyszysz kliknięcie, a przekładnia będzie przesuwać przez drzwi. Jeśli nie ma żadnych zmian – przekaźnik jest uszkodzony i należy go wymienić. Koszt nowych części jest 600-700 rubli.

Sprawdź twornik nawijania i rozrusznik może być przez multimetr. W tym celu, jedna sonda jest połączona z korpusem urządzenia, a drugi – z terminalem nawijania lub płytek kontaktowych twornika. Rezystancja uzwojenia przy którym żaden obwód powinien być 10 lub więcej jednostek. Niska odporność na mówić o zamknięciu. Przy takim podziale jest niemożliwe, aby sprostać. Pozostaje – kupić nowy rozrusznik.

Aby sprawdzić, Sprzęgło, trzeba obrócić bieg. Jednym ze sposobów ma być przewijane swobodnie, a drugi – z kotwicy. Wszelkie odstępstwa wskazują na problem z tej strony.

Przed zainstalowaniem rozrusznik na swoim miejscu powinny być sprawdzone pod kątem zużycia jego pędzle. wysokość robocza powinna wynosić 12 mm.

Każda część składowa przed montażem wyrób musi być oczyszczony z brudu i utlenianie za pomocą papieru ściernego.

Zmiana własnych rąk startowych

Na VAZ-2107 starter – jednej z tych części, które można wymienić każdy sterownik niezależnie. Aby usunąć stary i zainstalować nową część zamienną, należy wykonać następującą procedurę:

 • Odłączenia baterii (biegun ujemny).
 • Z kluczem 10 № obrócił dolną śrubę, która posiada rozrusznik.
 • Kluczem do 13 następujących trzech śrub są poluzowane, tak aby można było przesunąć maszynę.
 • Zdjąć obudowę filtra powietrza.
 • Zdjąć osłonę, należy odłączyć przewód od bieguna dodatniego rozrusznika. To samo należy zrobić z przekaźnikiem trakcyjnej.
 • Startu rozrusznik.
 • Instalacja nowego urządzenia w odwrotnej kolejności.

Jak widać, zastępując rozrusznika (VAZ-2107 lub jakikolwiek inny model – nie ma znaczenia) – problem jest bardzo prosta.

wniosek

Każdy kierowca musi być w stanie zdiagnozować swój pojazd i czasu, aby rozwiązać. VAZ-2107 samochód rozrusznik – jest to część, która choć rzadko, ale nadal łamane. Naprawić lub wymienić urządzenie nie będzie trudne, nawet początkujący kierowcy. Ponadto, jest to dobry oszczędności. Po tym wszystkim, z tego prostego zastąpienia stacji paliw na puszce „tear off” po wygórowanych cenach!