369 Shares 9073 views

Kwasica metaboliczna: objawy i leczenie.

Mleczanowa – rodzaj naruszenia równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie. Głównym objawem – bezwzględne lub względne nadmiar kwasów. W zależności od pH, odnosi się do stężenia jonów wodorowych we krwi jest rozdzielana na kwasicę wyrównaną i dekompensacją. Zależy to od nadmiaru kwasów i braki w fizjologicznych i fizykochemiczne mechanizmy regulacyjne.

Odróżnić oddechowego i kwasicy metabolicznej.

kwasica oddechowego spowodowane jest hipowentylacji na skutek centralnego układu nerwowego, a także z powodu chorób nerwowo-mięśniowe, obrzęk płuc, zapalenie płuc, niewydolności płuc.

Kwasica metaboliczna są wyrażone w zmniejszaniu pH krwi i wodorowęglan zmniejszającą zawartość w osoczu z powodu utraty wodorowęglanu lub zwiększenie zawartości innych kwasów. Przedwczesna rozpoczęcie leczenia kwasicy metabolicznej może prowadzić do zaburzeń rytmu serca i zatrzymanie akcji serca. Przyczyny kwasicy metabolicznej, inna. Kwasica alkoholowe, kwasica ketonowa, kwasica mleczanowa, zatrucia alkoholem metylu, glikolu etylenowego, salicylan, niewydolności nerek, biegunek, stosowanie określonych rodzajów leków, regularnego spożywania kwaśnych pokarmów.

Jeśli pacjent ma kwasicę, objawy są często trudne do odróżnienia od objawów choroby podstawowej i są bardzo podobne do nich, co daje duży problem dla lekarza w planie diagnostycznej. Mleczanowej w lekkiej formie przepływów, zwykle bez objawów. Czasami takie objawy kwasica wyraził łagodne nudności lub wymioty, trochę zmęczenie. Ciężką postać kwasicy metabolicznej charakteryzuje się wyglądem gipernoe. Kiedy gipernoe najpierw wzrosła głębokość oddechu, a następnie jego częstotliwość. Kwasicy cukrzycowej może zmniejszyć ETSZH Ilość (zewnątrzkomórkowej (zewnątrzkomórkowe) płynu). Tak samo się dzieje, gdy utrata podstaw pokarmowego układu pokarmowego. W ciężkim mleczanowa czasem obserwowano wstrząs krążeniowy, wynikające z łamania kurczliwości mięśnia sercowego. To może być hamowana lub oszołomiony stanu soporous.

Przy najmniejszym podejrzeniu obecności kwasicy pilna potrzeba, aby przejść kontrolę. Badanie zweryfikować skład tętniczej krwi, moczu prowadzi się przy pH i analizy elektrolitów w surowicy. Badania te są w stanie wykazać obecność lub brak kwasicy metabolicznej, określenie jego przyczyny.

W przypadku wykrycia kwasica, leczenie jest zwykle przeprowadzane w ośrodku: poprawiono oddychanie wyeliminowanie czynnika sprawczego, zaburzenia elektrolitowe, poprawiają właściwości reologiczne krwi, normalizuje krążenie krwi, procesy utleniania tkanek eliminowania anemii i hipoproteinemii. W tym celu należy przede wszystkim stosować roztwory alkaliczne. Kwasica z kompensowane za pomocą wodorowęglanu sodu, chlorowodorek kwasu nikotynowego Cocarboxy-. W leczeniu ciężkiej kwasicy nieskompensowanego przeprowadza alkalizujący terapię infuzyjną za pomocą wodorowęglanu sodowego w postaci kompleksu z trisamin.

Podczas stosowania leków niezbędnych do kontrolowania wskaźników równowagi kwasowo-zasadowej i jednocześnie określić jonogram. Odbywa się to w celu uniknięcia powikłań wynikających ze stosowania roztworu alkalizującego.

Tak więc, kwasica metaboliczna jest dość skomplikowana i poważna choroba. Jego leczenie odbywa się w szpitalu pod stałym nadzorem lekarza. Samoleczenia w tym przypadku jest absolutnie niedopuszczalne i może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Nie diagnoza czas – to nie jest czas na rozpoczęcie leczenia.