386 Shares 9902 views

Rozpoznawanie mowy w systemie Windows 7

System operacyjny Windows 7 posiada wiele opcji, które dają użytkownikom coraz więcej możliwości tego systemu. To może przedstawić bardzo ciekawą funkcję, która nazywa się „rozpoznawanie mowy”. Ale co to jest ten system? Na ten temat i będzie rozmawiać.

Opcja mowa, pozwala na wykorzystanie w aplikacjach całym systemie zupełnie nowy sposób interakcji z użytkownikiem komputera. System «Windows 7 Rozpoznawanie mowy” dopuszcza możliwość obsługi komputera bez korzystania z klawiatury, myszy i innych narzędzi.

Należy zauważyć, że ta innowacja będzie dostępny w innych produktach firmy Microsoft. Funkcja ta jest postrzegana nieco wcześniej, to znaczy, że starał się wdrożyć w systemie Windows Vista, ale w siódmej wersji systemu operacyjnego Microsoftu, sterowanie głosowe wykonywane na wyższym poziomie w porównaniu do swojego poprzednika. Mówiąc prościej, taką opcję, jak Rozpoznawanie mowy w Windows 7 stał się bardziej funkcjonalny.

Oprócz powyższego, możemy zauważyć, że ma dość szeroki zakres zastosowań. Użytkownicy systemu Windows 7 z funkcją rozpoznawania mowy są w stanie uruchomić program i konwertować wszystkie fragmenty audio z tekstem, do wykonywania różnych poleceń do komputera za pomocą tylko głos i koniecznych dostosowań. Ale co trzeba zrobić Rozpoznawanie mowy w Windows 7 stała się prawdziwe?

Przede wszystkim, trzeba mikrofon należy podłączyć do komputera. Ponadto, należy zakupić specjalną aplikację lub program, który jest wydawany przez producenta, czyli Microsoft. Po wszystkie niezbędne komponenty zostaną zainstalowane i mikrofon podłączone do komputera, należy wdrożyć bardziej konkretny plan pracy:

  • Jest to konieczne do wykonywania poleceń głosowych testowych i konwertować je na tekst.
  • Po spędzają szkolenia rozpoznawania programu trzeba będzie tworzyć szablony z różnymi zespołami z jego głosem. Na podstawie tej pracy komputer może odbierać i wykonywać wszystkie polecenia, które określają.

Windows 7 rozpoznawanie mowy jest wykorzystywany w firmach procesor tekstu firmy Microsoft – WordPad. To działa płynnie podczas wypełniania w różnych formach, a także dobrych przejawia się w pracy w programie Internet Explorer, a surfowanie po Internecie.

Ponadto, opcja ta może łatwo edytować wcześniej nagranego tekstu, określanie konkretnych poleceń głosowych. Oczywiście, w procesie rozpoznawania problemu typowe błędy zdarzyć (gdy nie jest błędne rozpoznanie pewnych dźwięków). W takim przypadku, program zawiera listę odpowiedników niektórych słów.

Funkcja oczywiście fenomenalna, ale jest jedno „ale”. Chodzi o to, że rosyjski rozpoznawanie mowy jest teraz w zasadzie nie jest dostępna. Istnieją różne wersje programu angielskim, francuskim, niemieckim i japońskim. Istnieją również wersje dla chińskim, hiszpańskim i włoskim języku.

Ale tutaj jest to nowość nie jest całkiem dostosowane do języka rosyjskiego. Komputer nie będzie w stanie dostrzec swoich zadań, co oznacza, że łatwiej będzie napisać coś za pomocą klawiatury lub wykonywania określonych zadań za pomocą myszki.

Oczywiście, można spróbować pracy z takimi programami rosyjskojęzycznych lub dać ich preferencji dla języka angielskiego, ale mamy nadzieję, że w krótkim czasie rozpoznawania mowy w języku rosyjskim będzie również dostępny w trybie wysokiej jakości. I wtedy można spróbować ćwiczyć tę unikalną cechę. Po tym wszystkim, to bez wątpienia jest wyraźnie łatwiej pracować na komputerze osobistym i to ogromny przełom w dziedzinie programowania. Więc może tylko czekać.