504 Shares 7316 views

Fobie – Co to jest? Rodzaje ludzkich fobii

Słowo „fobia” ma greckie korzenie – Phobosa – „Strach”. Jest to stan, w którym osoba doświadcza nadmiernego i bezmyślne stopień paniki. Zaczyna ekspozycji lub oczekiwanie konkretnego obiektu lub sytuacji. W ten sposób rodzą się fobii.


Co to jest?

Psychologowie określają jako fobię niekontrolowany irracjonalnego strachu. Dlatego logicznie wytłumaczyć ich pojawienie się w jednym punkcie lub innego jest prawie niemożliwe. Czasami jednak, fobii zaburzenie lękowe występuje z powodu irracjonalnej wrogości i nienawiści do wszystkiego. W tym przypadku strach ukrytego formularza.

Niewątpliwie, lęk wrodzone proces emocjonalne genetycznie góry określony komponent fizjologicznych. To uczucie może być spowodowane przez wyimaginowanych lub rzeczywistych zagrożeń.

Jeśli czas, aby rozpocząć leczenie we wczesnych stadiach rozwoju fobii może być pobity. Ale, jak z upływem czasu jest coraz bardziej złożony w ludzkim mózgu, wtedy trudno jest „root out” tam. Musimy ciężko pracować, aby leczyć fobie.

Psychologia, na szczęście, walczę z tym. Według statystyk, przypadki kliniczne obecnie nie występują często. W takich przypadkach mówimy, że strach zaczyna wychodzić z kontrolą i utrudniać normalne życie, zamieniając się w prawdziwy atak paniki.

Fobie różnią się od zwykłych obawia się jego obsesją, boleśnie i dotkliwie. Pacjent nie może pozbyć się tego stanu umysłu, intelekt jest jednak pozostaje nienaruszona. Inną cechą jest świadomość pacjenta, że jego strach jest nienormalne.

Narodziny fobii

Sam fobia nie powstają znikąd. W większości przypadków jest to wynikiem ciężkiej doświadczenia, długiej depresji, stresu, lub jako składnik nerwicy. Istnieją powody, fobie – stres, doświadczenie emocjonalne (ukryte lub nie być świadomy osoby). Freud twierdził, że nie ma fobię z powodu tłumienia, represji w mrokach podświadomości wstyd, poczucie winy, bardzo ciężkim doświadczeniem.

Przede wszystkim obsesji, i fobie podatnych ludzi, stawiając powód powyżej emocji. Dla nich najważniejsze – jest zdolność do kontrolowania sytuacji. Osoby te należą głównie mężczyzn biznesmenów i urzędników, tj. A. Są one przez długi czas, mają ogromną odpowiedzialność. To nie daje im możliwość relaksu. Wierzą, że w sytuacji stresowej, nie można poczuć silne doświadczenie emocjonalne. Ze względu na fakt, że tacy ludzie starają się utrzymać wszystko pod kontrolą, zaczynają cierpieć z powodu zdrady własnego mózgu.

Fobia zaczyna się rozwijać od momentu, kiedy dana osoba zdecyduje się zorganizować swoje życie bez przedmiotu ich strachu. W niektórych przypadkach, gdy przedmiotem alarmu jest rzadkie (węże, na przykład), to życie pacjenta jest spokojny. Ale są złożone fobie są dość skomplikowane, aby móc ich uniknąć. Należą do nich na przykład, agorafobia (lęk przed opuszczeniem domu i będąc w miejscu publicznym), lub jak to nazywa – fobia społeczna (lęk przed znalezieniem wśród ludzi).

Główne kategorie fobii

 1. Fobia specyficzna lub prosty. Co to jest? Jest to nieproporcjonalne poczucie strachu dotyczące konkretnych sytuacji, istot, zajęć gatunku, miejsca i nieożywionych rzeczy. Na przykład, dentofobiya (strach dentystów) cynophobia (lęk przed psami), aviafobiya (lęk przed lataniem), Ornithophobia (strach przed ptakami).
 2. fobia społeczna. Co to jest, wiesz teraz. Nazywane są zaburzenia społeczne niespokojny. Strach jest kompleks lub kompleks fobia, która ma głębokie korzenie. Pacjenci cierpiący na tego rodzaju choroby, w obliczu trudności, podczas gdy w środowisku społecznym. Dość często, to jest bardzo trudne do udowodnienia, i być wśród ludzi. Odwiedzenie przyjęć, wesel, wystaw, czuje się silny lęk. Człowiek dręczony przez obawy przed kompromitacją, nieufności i publicznego upokorzenia, na przykład, na samą myśl o tym mowy przed więcej ludzi, on panikuje. W okresie dojrzewania, jednostka stara się unikać takich sytuacji społecznych. Z biegiem czasu, może zacząć rozwijać depresji.
 3. Agorafobia – lęk bycia w sytuacji bez wyjścia, czyli osoba boi się utknąć w rozpaczliwej sytuacji i nie dostać pomocy … Należą do nich strach podróży autobusem lub pociągiem, strachu odwiedzając duże sklepy. W niektórych ciężkich przypadkach, jednostka nie jest w stanie wydostać się z własnego domu. Agorafobia obejmuje złożoną, trudną fobii.

Lista najczęstszych fobii

Istnieje duża liczba gatunków, z których wiele jest podzielona na podklasy. Oto najczęstsze fobie. Co to jest, to jest również wyjaśnione.

Do tej pory najczęściej jest eremophobia – strach przed samotnością. Ale odnosi się to do tych ludzi, którzy boją się sama z siebie.

Aviafobiya

Nie mniej powszechne aviafobiya. Ludzie cierpią z powodu tej choroby, boi się latania. Ich stan pogarsza fakt, że każda awaria jest bardzo wyraźnie ujęte w prasie. Ponadto chmielu mogą być fobii i innych, takich jak lęki claustrophobia (klaustrofobia) i acrophobia (acrophobia). Osoba cierpiąca na aviafobii, można zaproponować jedną rzecz, aby spróbować odwrócić uwagę od myśli o strachu (do słuchania muzyki, poczytać książkę, obejrzeć film, etc …).

Peyrafobiya i glossofobiya

Dość częstą chorobą w dzisiejszym świecie – lęk przed wystąpieniami publicznymi. Jest to najgłębszy strach całej ludzkości. Każdy z nas boi się pojawiać śmieszny, głupi, niekompetentny lub absurdalne.

Oczywiście, przed występem nerwowy absolutnie wszystko – od nauczyciela do polityki. Jedyną rzeczą, która może nauczyć się przezwyciężyć ten strach – częste występy w ruchliwych firm. Jeśli dana osoba jest niezwykle trudno zacząć radzić sobie ze swoim strachem, wtedy lepiej jest pracować z doświadczonym psychologiem, który nauczy to jest praktyka komunikacji.

lęk wysokości

Acrophobia – lęk wysokości. W większości przypadków jest to raczej strach przed upadkiem. Jednostka po prostu uniknąć przedmiotem fobii – nie jest konieczne, aby wspiąć się na najwyższym punkcie. W skrajnym przypadku, aby odwrócić uwagę od faktu, ze znalezieniem na wysokości.

Niktofobiya

Fobia ciemności jest znane wszystkim z dzieciństwa, ale nie każdy może sobie z tym poradzić w czasie. Dla dorosłych jest to irracjonalny strach. Z niej można spróbować pozbyć, zadać sobie pytanie, że w ciemnych przeraża.

thanatophobia

Thanatophobia – strach przed śmiercią – ma poważny wpływ na wielu ludzi. Jest to rodzaj Necrophobia – jest strach przed zwłok. Wiele osób błędnie uważa, że choroba ta obejmuje również strach przed cmentarzami. Ale ten strach ma inną nazwę – koymetrofobiya. Necrophobia – obawa, że to trudne do pokonania. Należy rozumieć, że życie jest cyklu, który zawiera i śmierci. Ważne jest, aby uświadomić sobie, że zawsze będą ludzie, którzy pamiętają o tobie.

atychiphobia

Strach przed popełnieniem błędu lub nie realizuje nawet ludzi sukcesu. Może nawet sprowokować pojawienie się innych powszechnych lęków (niepowodzenia, zmienić to, co ludzie myślą). Dlatego konieczne jest, aby przestać myśleć o tym, co może lub nie może wystąpić, i myśleć pozytywnie.

Reektofobiya

Lęk przed porażką – bardzo mocne i przytłaczający strach. Często jest on objęty pragnieniem być akceptowane i kochane. Osoba musi zapewnić sobie, że potrzebuje kogoś, a nie być wyrzucone.

arachnofobia

Dość dobrze znany strach – strach przed pająkami. Nie ma powodu, i warunek wyglądu. Ten irracjonalny strach po prostu powstaje i czasami nawet irytujące osoba cierpi na nią. Niektórzy ludzie ośmielają się pokonać go w następujący sposób. Spędzają dużo czasu w tym obszarze lub kraju, gdzie pająki są bardzo rozproszone i przedstawił szereg typów i rozmiarów.

phobophobia

Wiele żartobliwie często pojawia się pytanie, czy i jak strach przed fobiami jest tzw. Okazuje się, że istnieje taki strach – phobophobia – strach zacząć coś obawiać. Dość niezwykłe zjawisko występuje u osób, które w przeszłości był w sytuacji stresowej. Jego ponowne pojawienie się człowieka lękiem w przyszłość, a szczególnie zaniepokojony uczuć, które poniósł. Phobophobia karmi się strach zaczyna kręcić się spod kontroli i męczące.

klaustrofobia

Klaustrofobia – bardzo zaburzenie lękowe. Osoba cierpiąca na klaustrofobię, opisuje go jako uczucie pułapki bez wejścia i wyjścia. Zwykle objawia się emocjonalnie i fizycznie. Dlatego też nie jest to fobia, nadal nie nie wiem. Ona zaczyna się rozwijać w okresie dojrzewania i dorosłości często przechodzi lub staje się mniej wyraźny.

Jednak nie wszystkie obawy są objęte definicją terminu „fobii”. Lista najczęściej jest stale aktualizowana, zaktualizowane i rozszerzone.

Objawy fobii

Typowe objawy ataku paniki obejmują:

 • Szybki serca;
 • ból w klatce piersiowej;
 • Zakłócenia w sercu, mogą wystąpić zaburzenia rytmu;
 • pocenie się;
 • duszności lub duszność;
 • zaburzenia narządów przedsionkowych;
 • istnieje poczucie guzek w gardle, ściskanie;
 • zawroty głowy lub omdlenia;
 • blackout „leci”;
 • słabość w całym ciele;
 • skompresowane, mięśni, ból (głównie na ramionach, brzuch, szyję, gardła);
 • skurcze mięśni rąk i nóg;
 • dreszcze;
 • drętwienie w niektórych częściach ciała;
 • drżenie;
 • nudności, wymioty, biegunka;
 • zadławienia;
 • duszność;
 • uczucie przerażenia, paniki, strachu.

Nie jest konieczne, aby przedstawić wszystkie objawy. Osoba cierpiąca na fobię o już wie, czego oczekiwał, kiedy następny atak paniki.