498 Shares 7539 views

Odpoczynek w Phuket w sierpniu: Cechy, plaże, pogoda i recenzje

Tajlandia – raj dla wczasowiczów. A najlepsze miejsce w tym raju jest uważana za wyspę Phuket. Jej klimat, przyroda, infrastruktura turystyczna zapewnić wszystko, co jest niezbędne dla kompletności wypoczynku relaksu, rozrywki i atrakcji. Reszta w Phuket w sierpniu ma swoje osobliwości, które opisują.

geografia

Tajski wyspa Phuket położony jest w południowo-zachodniej części kraju, jest ze wszystkich stron wodami Morza Andamańskiego, który stanowi część Oceanu Indyjskiego. Krajobrazy i pejzaże są prawdziwym naturalne arcydzieła. Całkowita powierzchnia wyspy wynosi nieco ponad 540 metrów kwadratowych. km. Administracyjnym prowincji Phuket obejmuje, oprócz głównego archipelagu wysp 32 małych wysepek. Prawie wszystkie z nich są zamieszkane. Najwyższym punktem jest góra Phuket Może rozmrozić Sip utwór. Na jej zboczach widać piękny wodospad. Na równinach, rosną gaje drzew kauczukowych i palm kokosowych. Większość lasów na wyspie rzeźbione przez człowieka, pozostałe zabezpieczone tropikalną dżunglę i są częścią parku narodowego.

klimat

Na wyspie jest tropikalny klimat monsunowy. Średnia roczna temperatura wynosi 28 ° C. Sezonowe wahania temperatury – tylko trzy stopnie. Jak w każdym regionie tropikalnym, Phuket przydzielane tylko dwie pory roku: sucha i mokra. Pierwszy trwa od listopada do kwietnia, drugi – od maja do października. Największą ilość opadów występuje w lipcu i wrześniu, kiedy słońce jest znacznie zmniejszona. Dlatego też odpocząć w Phuket w lipcu i sierpniu może być skomplikowane przez deszcze. Wysoki sezon na wyspie w lutym i kwietniu, kiedy obserwuje się największy napływ turystów tutaj.

Pogoda w sierpniu

Phuket – tropikalna wyspa, więc pogoda tutaj mogą podlegać nagłe zmiany w każdym sezonie. Tak, tajfuny w regionie są nieprzewidywalne i nie są związane z porami roku. Dla reszty, pogoda w sierpniu do przewidzenia. Pomimo faktu, że koniec lata w Phuket – pory deszczowej, nie należy spodziewać się te same ponure prysznice jak w Petersburgu. Zazwyczaj tropikalny deszcz przychodzi w nocy, chociaż czasami można zaobserwować w ciągu dnia. Ale przede wszystkim jest szybki, a w ciągu godziny od niego ma nic podobnego. Jednak deszcz może iść i na co dzień, ale przede wszystkim jest to typowe dla lipca. Zatem wakacje w Phuket w sierpniu może być dość udany, podczas opadów nie będzie przeszkodą, ponieważ temperatura w tym czasie wygodne.

historia

Wyspa ma długą historię rozwoju. Już na początku pierwszego tysiąclecia, był częścią dawnego imperium dwarawati. Jego dogodne położenie na szlakach handlowych z Indii do Chin wykonane Phuket stałe miejsce statków zatrzyma. Już w średniowieczu w zapisach w dzienniku były zaparkowane na jednej z wysp na Oceanie Indyjskim, również ma swój schemat na dawnych mapach. W drugiej połowie 16 wieku, holenderski stworzył port tutaj handlować. W 17 wieku, wiele krajów europejskich przyszedłem tutaj dla górnictwa gumy i cyny. Wyspa jest własnością tajskiego króla, ale część terytoriów daje do rozwoju Europejczyków. Później, w ciągu kilku stuleci Phuket pokręcił wojny o władzę, ale prawie zawsze pokonany władców Syjamu. Pod koniec 19 wieku, ziemie te zostały zauroczyć chińskich robotników, którzy podniesione ostatni bunt. Od tamtej pory cisza i spokój tutaj. W 1933 roku Phuket uzyskała status miasta wojewódzkiego.

Funkcje rekreacyjne

Główną cechą Phuket jest gładka dodatnia temperatura przez cały rok. Liczba dni słonecznych osiągnie 300. Ale wyspa jest idealnym miejscem nie tylko na wakacje na plaży, ale także dla turystyki kulturowej, ponieważ w latach długiej historii nie zgromadziły wiele ciekawych rzeczy. Ponadto, w tym momencie, istnieje wiele możliwości rozrywki. Wyspa charakteryzuje się tym, że istnieje bardzo wysoki poziom usług. Hotele, plaże, kawiarnie i restauracje – wszystko odpowiadają najwyższym standardom międzynarodowym. Sierpnia odnosi się do sezonem, a wiele usług oraz ceny żywności spadają w tym czasie, choć nie bardzo dużo, ale wciąż można uratować budżet. Dlatego Phuket w sierpniu, szczególnie w wakacje, które odróżniają go od wschodniego wybrzeża ośrodków, stając się ulubionym miejscem dla wymagających turystów europejskich.

Celowniki

Phuket ma kilka miejsc wartych odwiedzin. Ponadto wyspa jest połączona z lądem trzech mostów i można przejść do „stałego lądu”, aby zobaczyć lokalnych zabytków. Obszar ten jest przykładem pięknej tropikalnej przyrody, więc większość interesujących miejsc – to rezerwatów przyrody i parków.

Wszyscy turyści warto zobaczyć wspaniały akwarium z spektakularny tunel, który symuluje chodzenie po dnie morskim. Sirinat parku nad morzem łączy wiele przyjemności: spacer po dziewiczych lasów deszczowych, odpoczynek na dzikiej plaży i parku wodnego. Można nawet zatrzymać się na kilka dni, aby w pełni doświadczyć nurkowanie w dziewiczej przyrodzie.

Aby zbadać niezwykłą tajskiej kultury i tradycji powinno wizytą do wioski, gdzie różne pokazy, rzemieślników pracę i degustacja potraw narodowych. Odrębną część poznawczo – jest odwiedzenie świątyń buddyjskich, z których najbardziej znany jest uważane za Wat Chalong. Wycieczki uczyni wakacje na plaży w Phuket w sierpniu, bardziej interesujące i pouczające.

plaże

W Tajlandii, głównie turyści będą leżeć na plaży. Linia brzegowa jest tutaj bardzo długie, piaszczyste plaże i turkusowe wody – raj dla wczasowiczów. Jednak poza sezonem tutaj przyjść wysokie fale, i tak Phuket w sierpniu, plaż, które są myte przez Morza Andamańskiego, nie zawsze nadaje się do relaksującej kąpieli. Jednocześnie, piaszczystych plaż i basenów zawsze można poprawić sytuację w wietrzne dni.

Z 15 plaż Phuket najbardziej znanym jest Patong. Jest dobrze wyposażony, wzdłuż wybrzeża ciągnie się cały szereg sklepów i kawiarni. Ale ludzie tutaj są zawsze dużo, a to zmniejsza przyjemność z wakacji. Najbardziej przyjemny w sierpniu, jest plaża plaży Nai Harn z białym piaskiem i łagodnym skrzypiącym gromadzenia w wodzie. Oto najmniejsza fala późnym latem. Dlatego wakacje z dziećmi w Phuket w sierpniu nie planujemy, mając nadzieję, że jest na plaży. Także dla turystów z dziećmi dopasować Karon i Kata plaże – najczystszych na wyspie.

Atrakcje

Myśląc o tym, jak zaplanować wakacje w Phuket w sierpniu, rzeczy do zrobienia na wyspie, warto pamiętać, że jest to dużo zabawy dla każdego. Jest wiele pokazów, wycieczek, przejażdżek wodnych i innych atrakcji. Powinniśmy również powiedzieć o lokalnej kuchni. Degustacja różnych potraw może zamienić się w prawdziwą przygodę i bezpieczne dla żołądka. Jedzenie w Phuket jest zawsze świeże. Ponadto, Tajlandia – to idealne miejsce, aby dbać o swoje zdrowie i urodę. Spa, masaże tutaj są świetne.

opinie turystów

Odpoczynek w Phuket w sierpniu, w opinii turystów, piękne, stojąc tylko melodię z góry, że nie może być deszcz i wysokie fale może być. Ale prawie wszystkie hotele mają baseny, gdzie można pływać z równą przyjemnością. Podróżujący pamiętać, że w sierpniu na wyspie mniej ludzi, a to pozwala cieszyć się w ustronnym wakacje w niższych cenach.