824 Shares 6522 views

Jak usunąć program Internet Explorer

Microsoft Internet Explorer jest rozwijany przez znaną na całym świecie firmę Microsoft. Ponadto jest on wdrażany we wszystkich wersjach systemów operacyjnych Windows i jest instalowany domyślnie podczas instalacji określonej wersji systemu. Być może dlatego, że Explorer jest jedną z najpopularniejszych przeglądarek, a jej funkcjonalność nie ma nic wspólnego z trafnością. Ale czy mogę usunąć internet explorer lub czy nie można tego zrobić w ogóle? W rzeczywistości istnieje możliwość wyłączenia lub usunięcia tej przeglądarki. Dotyczy to zarówno systemu operacyjnego Windows XP , jak i systemu Windows 7. Spróbujmy dowiedzieć się, jak usunąć program Internet Explorer i co należy zrobić, aby to zrobić.

Oczywiście, jeśli wolisz inną przeglądarkę do pracy z Internetem, możesz po prostu opuścić badacza, a ponadto zainstaluj widok, który Ci najbardziej odpowiada. Ale nadal wielu użytkowników chce przestrzegać "czystości" na swoim komputerze, a następnie pojawia się pytanie – "jak usunąć program Internet Explorer?". I w rzeczywistości proces usuwania jest bardzo prosty. Przede wszystkim musisz znać określone instrukcje dotyczące konkretnej wersji systemu operacyjnego.

Aby usunąć przeglądarkę w systemie Windows XP, musisz przejść do menu Start i przejść do "Panelu sterowania". Następnie przejdź do sekcji "Dodaj lub usuń programy". By the way, można to zrobić w inny sposób, należy to nacisnąć kombinację klawiszy "Windows + R" iw wierszu polecenia pojawi się napis "appwiz.cpl". Po wykonaniu tej czynności w celu usunięcia przeglądarki należy zaznaczyć pole wyboru "Pokaż aktualizacje" – musi to być zainstalowane. Po zakończeniu instalacji pojawi się "Service Pack 3" – jest usuwany. Wszystko, jak usunąć program Internet Explorer w systemie operacyjnym Windows XP, stało się jasne. Ale co zrobić, jeśli nie chcesz całkowicie usunąć przeglądarki i chcesz ją wyłączyć, aby nie można było jej uruchomić, a jego ikona nie pojawia się w menu "start", ale w razie konieczności można ją przywrócić?

W tym celu przejdź do menu "Start", a następnie "Panel sterowania". Znajdź ikonę "Dodaj lub usuń programy" i wprowadź tę opcję. Następnie w pionowym menu po lewej stronie znajdź "Zainstaluj składniki systemu Windows". Po kliknięciu tego przycisku na ekranie zostanie wyświetlone okno "Proszę czekać". Następnie pojawi się specjalne okno, w którym znajdują się wszystkie składniki systemu, które można włączyć lub wyłączyć. Znajdź program Internet Explorer, usuń zaznaczenie pola znajdującego się naprzeciw. Kliknij przycisk "Dalej" i poczekaj, aż cały proces zostanie zakończony.

Jeśli nie wiesz, jak ponownie zainstalować internet explorer, czyli przywrócić lub włączyć, w tym przypadku, dokładnie to samo zadanie, o którym wspomniałem powyżej. Ale po prostu naprzeciwko składnika systemu Internet Explorer zaznacz pole i ukończ działanie.

Teraz jest czas, aby dowiedzieć się, jak usunąć program Internet Explorer w systemie operacyjnym Windows 7 (Siedem). Przejdź do menu "Start", przejdź do "Panelu sterowania" i wyszukaj "Programy i komponenty". Tutaj, w lewej części okna, musisz kliknąć "Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows". Znajdź internet explorer i usuń zaznaczenie pola znajdującego się naprzeciw. Potwierdź swoją zgodę, klikając przycisk "Tak" w wyświetlonym oknie. W tej kwestii można powiedzieć, że praca jest wykonywana. Możesz także przywrócić przeglądarkę w razie potrzeby. W tym celu wykonaj to samo, ale dokładnie naprzeciw programowi Internet Explorer, na liście składników systemu, zaznacz pole i potwierdź decyzję. Przeglądarka powróci do menu "Start" i będziesz mógł przez nie pracować.

Jak widać, usunięcie programu w siódmej wersji jest identyczne z wyłączeniem tej przeglądarki w systemie Windows XP. I w rzeczywistości nie ma nic skomplikowanego. Ale teraz możesz łatwo korzystać z preferowanej przeglądarki, a Eksplorator nie będzie ci przeszkadzał.