102 Shares 1210 views

Otworzyć plik doc?

Otworzyć plik doc? Takie pytanie zadawane przez wielu początkujących. Obecnie do pracy w tym formacie stworzyła wiele programów. Dzisiaj będę krótko opisać możliwości niektóre z nich.

Dokumenty Google

Jeśli nie chcesz, aby załadować swój komputer za pomocą dodatkowego oprogramowania, a prace przetwarzania tekstu jest niezwykle rzadkie, najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie tylko jeden: tworzyć i edytować doc plik korzystając z usług internetowych, z których jeden jest Google Docs. Interfejs z serwisu jest prosta. Jedynym warunkiem, dopóki nie są w stanie go używać, – rejestracja na koncie Google.

Microsoft Word 2007

W programie Microsoft Word 2003, tworzyć i edytować dokumenty tylko z tym rozszerzeniem, co skłoniło Microsoft Corporation , aby zwolnić jego nowej wersji – Microsoft Word 2007 i 2010. Ponieważ miałem do pracy tylko z edycji 2007, która opisuje jego imię. Dzięki temu program Word 2007, można tworzyć i edytować ".rtf-", ".odt-", ".docx-" i doc-plików. Dzięki niej każdy początkujący w przypadku komputera, nie tylko można napisać piękny i pełny tekst, ale również dodać tabele, schematy, rysunki i specjalne inskrypcje. Szczególną cechą tego programu jest prosty interfejs, który pozwala szybko znaleźć dokładnie to, co trzeba, za pomocą zakładek.

OpenOffice

Jeśli nie chcesz, aby zainstalować pakiet oprogramowania płatnego „Microsoft Office”, to rozwiązanie byłoby z wolnej – Budowanie OpenOffice. Interfejs użytkownika i operacji w edytorze tekstu z niego nie różni się od programu Microsoft Word 2007.

word Viewer

Jest to program do odczytu doc-Files. Można go zobaczyć, używając ich, jak również kopiować i wklejać tekst z pliku z rozszerzeniem „.doc” w innych dokumentach. Funkcje te tworzą kompletną listę wszystkich dostępnych funkcji w programie Word Viewer. Jego ogromny minus jest brak prawa do edycji doc plik.

AbiWord

Program ten jest również bezpłatne. W nim, można otworzyć i edytować plik doc. Jednak nie ma wiele cech, które są obecne w edytorze tekstowym pakietu OpenOffice.

LibreOffice

Jeśli komputer działa pod kontrolą systemu operacyjnego Linux, to nie jest przerażające – słowem procesor zaprojektowany przez to też może otworzyć każdy plik doc. Jedyny warunek – obecność PC darmowego programu o nazwie Wine. Jest to rodzaj „komunikatora” pomiędzy dwoma „krajów” – Windows i Linux. Analog Microsoft Word 2007 – oprogramowania LibreOffice. Różnią się one tylko w interfejsy i funkcje są takie same. LibreOffice – to także program do pliku „DOC”, w którym jest to możliwe i do tworzenia i edycji, ale dopiero po zainstalowaniu Wine. I działa w systemie operacyjnym MacOS.

WordPad

Inna opcja, za pomocą którego można otworzyć plik doc – Program WordPad. Praca w nim z tego typu dokumentami mogą być stosowane tylko wtedy, gdy jest uruchomiony system Windows 7.

DocReader

Jest to kolejny wolny analogowy Microsoft Word 2003, 2007 i inne wersje, które są przeznaczone także dla Windows. Ten program nazywa się DocReader. Może on korzystać ze wszystkich funkcji, które są obsługiwane przez program Microsoft Word. Wiele myśli pojawią się takie jak: „Czy to darmowa kopia Ward teraz uruchomić go zainstalować” Ale nie spiesz się do takiej decyzji. Program jest w języku angielskim, i to często gra przeciwko nim.

wniosek

Jest to chyba najbardziej popularne programy, które mogą tworzyć i / lub edytować doc-plików. Istnieją inne edytory tekstu, ale nie są one tak popularne jak wyżej.