818 Shares 8289 views

Nóż multitool – niezawodny asystent

Nóż był jednym z pierwszych narzędzi Homo sapiens. Przez wiele wieków był on stworzył wiele różnych modeli, specjalistyczne dla różnych celów zadania. Nóż multitool – jeden z najbardziej oryginalnych opcji. Jego uniwersalność nie jest obojętna dla konsumentów. To ciekawe, nie tylko jako narzędzie, ale również jako przedmiot dla kolekcjonerów.

historia

Nóż wielofunkcyjne Victorinox – jest bez wątpienia najbardziej znanym produktem marki na świecie. Historia firmy sięga XVIII wieku, został utworzony w 1884 roku. Jej inspiracją był Szwajcar Carl Elzener. Zrobić swoją ulubioną rzecz – produkcji noży, był szkolony najpierw w Paryżu, potem w południowych Niemczech.

W mieście Ubach (powierzchnia Schwyz), wstąpił dwadzieścia pięć Cutlers mistrzowskie dla żołnierzy produkcji składanych noży dla armii szwajcarskiej. Nawet wówczas, oprócz zwykłych produktów ostrza dostarczane śrubokręta szydło i otwieracz do butelek. Pomimo wysokiej jakości, nie są w stanie konkurować z niemieckimi modelami – produkty były po prostu droższe German Masters i odmówił udziału w projekcie.

Elzener nie rzucony ulubioną rzecz, a w 1897 roku opatentował nóż oficerski sport. Wcześniej powstały modele takie jak student, rolnik, Cadet nożem, ale że funkcjonariusze zaprowadzili na rynku światowym. Było mniej żołnierzem i został wyposażony w sześć instrumentów (dodaj małe ostrze i korkociąg).

Od 1908 roku obie firmy Wenger i Victorinox, na równych zasadach otrzymywania zleceń państwowych do produkcji noży dla armii szwajcarskiej i mają prawo do umieszczenia ich na symbolach państwowych – krzyż na tarczy.

jakość

Wielofunkcyjny nóż zawdzięcza swoją sławę nie tylko ze względu na niesamowitą opcje Toolkit. Nic dziwnego, że wszystkie noże, firma zapewnia dożywotnią gwarancję. Jakość produktu:

 • Ostrza wykonane są ze specjalnej stali nierdzewnej. Znormalizowane dodatki i nowoczesne technologie zapewniają elastyczność, zdolność do „trzymaj” ostrzenie i twardość metalu. Stal tylko niemiecki lub francuski.
 • Dla konkretnego zastosowania różnych narzędzi stali o różnej twardości:

– pilnik do paznokci, nożyczki – RC 53;

– szydło Otwieracz – RC 52;

– wiosna, korkociąg – RC 49.

 • Sprężyny blokujące mogą być indywidualnie dostosowane. Zadanie – aby zapewnić łatwe otwieranie i zamykanie każdego instrumentu i bezpiecznie zamocować go w stan pracy. Wysiłki mogą różnić się pięciokrotnie.
 • Aby ułatwić wagi klocków do oddzielania narzędzi wykonanych ze stopu aluminium. Aż do 1951 zastosowano stop nikiel-srebro.
 • Surowa kontrola jakości montażu zapewniają 10% ogólnej liczby pracowników zatrudnionych w produkcji. Sprawdzają każdy produkt ręcznie, choć większość z zespołem (kilkaset operacji) zautomatyzowany.

Firma produkuje codziennie siedemdziesiąt siedem tysięcy sztuk różnych ostrzy, 90% jest eksportowane.

próbki

Firma opracowała i produkuje różne modele:

 • multitul szwajcarski scyzoryk może mieć od 1 do 8 funkcje w różnych postaciach:

– ostrze;

– puszek;

– otwieracz;

– Korkociąg:

– Piła na metalu ;

– piła drewno;

– szczypce;

– przewody Clippers;

– linia;

– zdejmowania izolacji;

– Klucz;

– parę nożyc;

– różne typy wkrętaków ;

– ostrze faliste;

– plik;

– czasami haczyk do kopyt.

On jest bardzo popularny i jest wojsko. Wymiary 91-84 mm (w zamkniętej formie).

 • Modele dla innych krajów armii. Dostawy do Niemiec, na nóż lekko zmodyfikowany projekt, ergonomiczny uchwyt. Zestaw funkcji – w zależności od zamówienia.
 • Pogotowie Ratunkowe otrzymało specjalną konstrukcję, w której oprócz zwykłego zestawu narzędzi tam, który jest w stanie rozbić szyby samochodu. Ponadto wbudowany piłę że można go wyciąć triplex i frezy. Boki rękojeść wykonana z tworzywa sztucznego, jasnożółty, świecące w ciemności.
 • Nóż multitool – "Swiss Karta". Zestaw narzędzi jest pakowany w płaskim pudełku. Zestaw składa się z małego ostrza maszynki do strzyżenia, pincety, paznokci,
 • Artykuły dla turystów i myśliwych. Takie narzędzie jest niezbędne w kampanii. Dzięki niemu można łatwo rozbić obóz, aby wyciąć małą grę i tak dalej.

funkcje

Składane noże wielofunkcyjne przeznaczone są do wykonywania wielu operacji. Istnieje kilka cech, które musi posiadać dobrą noża :

 • Niezawodny zamek. Narzędzie po naciśnięciu nie musi się kształtować w ręku.
 • Niezawodne szczypce jakości. Muszą połączyć trzy opcje: Szczypce kombinacji z ząbkowanymi szczypce i ukośne cięcia.
 • Obecność różnych wkrętaków nawiasami: płaskich i niezawodną stałej końcówce, która nie zostaje przerwany poprzez silne prasowanie.
 • Multitool nóż jest przeznaczony do noszenia w kieszeni lub na pasku. Płaska, bez wystających części, mały rozmiar (bez utraty funkcjonalności) – jest podstawą comfortableness podczas codziennego zużycia.

niezwykłe opcje

Deweloperzy oferują niesamowite modele w postaci breloków, opaski na rękę, karty, szpilki:

 • Małe elementy, które mieszczą się w dłoni, ale składa się z 19 narzędzi wysokiej jakości. Można je nosić jako wisiorek.
 • Wielofunkcyjny nóż wbudowany spodni klamra może być klucz, otwieracz do butelek, śrubokręt (Phillips i płaski).
 • Interesującym wzór, który ma 17 dysze i mogą być zamontowane niezależnie w pożądanej konfiguracji. Wszystkie narzędzia są zdejmowane.
 • Nowoczesne modyfikacja osadzony w ochronnej przypadku telefonu komórkowego. Narzędzi (8 do 12) są wykonane ze stali nierdzewnej, a w przypadku – z poliwęglanu.