529 Shares 8797 views

Kamery lustrzane – co to za technika? Jakie są zalety kamer SLR?

Postęp techniczny nie utrzymuje się, a każdy przechodzący dzień fotografia i sprzęt wideo stają się coraz bardziej dostępne dla zwykłych ludzi. Oczywiście, nie zawsze tak było, ponieważ tylko dwa lub trzydzieści lat temu sprzęt fotograficzny i wideo mógłby być używany tylko przez profesjonalistów lub osoby o bardzo wysokim statusie.

Ale to, co teraz widzimy: niemal każda rodzina ma w domu rodzinną kamerę rodzinną, nie wspominając o indywidualnych właścicielach nowoczesnej technologii cyfrowej. Kamery zmieniają się z zadziwiającą szybkością – prawie co miesiąc widzimy nowe modele i serię urządzeń fotograficznych na półkach. Ale do tej pory kwestia tego, jakie aparaty są lepsze, jest odzwierciedlana czy cyfrowa?

Co to jest aparat SLR?

Kamery lustrzane są ogromnym krokiem naprzód w rozwoju branży fotografii i wideo. Tak, to kamera wideo, ponieważ większość rosyjskich seriali naszych czasów jest kręcona na nowoczesnych lustrzanych kamerach (na przykład Canon 7D). Jest to całkowicie uzasadnione, ponieważ sprzęt fotograficzny jest bardziej kompaktowy i daje obraz nie gorszy niż ogromna profesjonalna kamera wideo. Dlatego z pełnym zaufaniem możemy powiedzieć, że lustrzanki są naszą przyszłością! A może nie? Rozumiem.

Z reguły znajomość prawidłowego fotografowania lustrzanej kamery gwarantuje jakość i piękny obraz. Ale zwróć uwagę na fakt, że zwykłe cyfrowe "pudełko na mydło" może wydawać obrazy, czasami równie dobre jak "lustro". Nawet jeśli na przykład zabierz modną i aktualną serię aparatów Gopro. Nie umieszcza się jako lustrzanka (zdjęcia i pliki wideo są robione na Gopro w przybliżeniu w tym samym stosunku). Mimo to, efekt rybek (rybek) – sprawia, że ta mała kamera jest bardzo popularna.

Różnica między "DSLR" a "liczbą"

Jaka jest różnica między kamerami SLR a aparatami cyfrowymi? Są różnice i są znaczące. Kamery lustrzane są modą nowego stulecia, ale w rzeczywistości wszystko było inaczej. Wcześniej osoba miała tylko 5 megapikseli w aparacie HP, a pierwsze miejsce zajmowało chwile, a nie piękne zdjęcia z kotem. Cyfrowe aparaty fotograficzne są dobrą opcją budżetową dla osób, które używają go raz lub dwa razy w miesiącu (kiedy przyjaciele przychodzą lub wyciąć córkę).

Nie należy mylić się z faktem, że jeśli jest tani – oznacza to niską jakość, tak nie jest. Bardzo wiele aparatów cyfrowych kosztuje 300-500 dolarów każda, mają wysokiej jakości szkło (obiektywne) i inne wyróżniające cechy (na przykład łatwo je usunąć pod wodą). Dlatego technologia cyfrowa ma wiele zalet, ale jeśli chcesz bardziej profesjonalnie zajmować się fotografią, musisz jeszcze pomyśleć o tym, jak kupować aparat cyfrowy, ale tę samą lustrzankę.

Klasyfikacja kamer SLR

Najprostszą klasyfikacją fototeki można uznać za markę. Teraz jest kilka firm produkujących sprzęt fotograficzny i wideo. Jest ich wiele, ale najpowszechniej znane marki to starzy rywale – Canon i Nikon. To jak wielka wojna między Coca-Cola i Pepsi – wojna bez poświęceń, trwająca od wieków. Trudno powiedzieć, która aparat SLR jest stromy – Canon lub Nikon. Tak, istnieją różnice między nimi, ale, pomimo ich, utrzymują się na tym samym poziomie. Jeśli ktoś mówi, że kamery "Nikon" żółkną ramką, inni mówią, że "Canon" tworzy zdjęcia z niebieską barwą.

Tutaj bardzo ważną rolę odgrywają prawidłowe fotografowanie lustrzanej kamery określonego producenta. Ponieważ każda organizacja chce uczynić swoją unikatową techniką, często dodaje indywidualne ustawienia, lub w jakiś sposób rysuje okno do przeglądania zdjęć. Wynika to głównie z faktu, że trzeba przyzwyczaić się do swojej osoby (niezależnie od tego, jak niegrzecznie może się wydawać) jego techniki, tak aby przyzwyczaił się do jednej konkretnej marki. Skonsultuj się z profesjonalistami, mało prawdopodobne jest, abyś spotkał wśród nich tych, którzy kilkakrotnie zmienili firmę produkującą sprzęt fotograficzny. A jeśli to zrobisz, daj nam swoje dane kontaktowe – każdy powinien wiedzieć o takiej osobie.

Przegląd kamer SLR, w przeciwieństwie do serii pełnoekranowych

Kamery z tej serii są teraz w szczyt popularności i z wielu powodów.

Na to może mieć wpływ fakt, że lustro i inne kamery APS-C mają bardzo imponującego konkurenta na rynku – aparat fotograficzny typu non-hutniczego, który zawiera takie cechy, jak rozsądna cena budżetu i szokująca kompaktowość urządzenia.

Z drugiej strony widzimy, że teraz lustrzane odbicia lustrzane są dążeniem do zbliżenia się do bardziej profesjonalnego segmentu, a następnie wypychania ze starszych towarzyszy. W rezultacie stają się tańsze, a następnie przenoszą się z kategorii profesjonalnych kamer do kategorii bardziej popularnej sfery zaawansowanych kamer dla amatorów.

Jakie firmy produkują kamery z kategorii pełnoekranowej?

Dla wszystkich zdjęć z pełną klatką lustrzanek – to jest pomysł tylko trzech firm – Nikon, Canon, Sony. Takie kamery istnieją tylko w kilkudziesięciu modelach, ostatnia kamera została wydana już w 2004 roku przez firmę Kodak. Takie kamery są bardzo trudne do określenia jako "opcja budżetowa", ponieważ aparat o podobnym formacie Leica M9 bez obiektywu kosztuje około stu czterdziestu tysięcy rubli. To dość imponująca kwota, prawda?

Jak prawidłowo sfotografować lustrzaną kamerę początkującego fotografa?

Jeśli zdecydujesz się rozpocząć swoją karierę jako fotograf bezpośrednio od profesjonalnej kamery, a następnie przygotuj się na wiele trudności i przeszkód na twojej drodze.

Przede wszystkim należy wspomnieć, że aparat sam w sobie nie daje idealnego strzału i oświetlenia. Dlatego aby uzyskać dobre zdjęcia, spróbuj zastosować kilka reguł.

Zasady Horyzontu

Kamera lustrzana – to jest twoje okno w prawdziwym świecie, pozory widzenia i wizji świata. Upewnij się, że Twój horyzont nie jest objęty zdjęciami. Przestępczość moda przestała być modna. Spójrz na ulicę – można zobaczyć wszystkie obiekty bezpośrednio, wszystkie ulice znajdują się wyjątkowo poziomo, a słupki – pionowo. Powinno być takie samo na Twoim zdjęciu, jeśli jest trudne dla ciebie, a następnie w wizjerze, kieruj się prostymi liniami, to pomoże Ci bardzo na samym początku podróży.

Zwróć szczególną uwagę na taką regułę jak złoty odcinek. Mentalnie podziel swoje horyzonty na 9 identycznych prostokątów (patrząc przez trzy pionowe i trzy poziome linie). Następnie wybierz skrajne punkty prostokąta umieszczonego w środku. Czy to zrobiłeś? Świetnie! Chodzi o to, że te cztery punkty (warunkowo oczywiście) są dla naszego oka najbardziej korzystne i wygodne dla percepcji. W związku z tym podczas robienia zdjęć zwracać większą uwagę na nie, wiele z nich pomoże.

Ręczne ustawienia aparatu fotograficznego SLR

Aparaty lustrzane w pierwszej kolejności są inne, ponieważ umożliwiają właścicielom pełne zbudowanie jego przyszłych zdjęć, zaczynając od światła i kończąc na punkcie ostrości.

Jeśli nigdy wcześniej nie pracowaliśmy z lustrzankami cyfrowymi, zdecydowanie zalecamy zacząć od przeczytania jak największej liczby samouczków i lekcji wideo. Dlatego przede wszystkim zwróć uwagę na takie szczegóły, jak:
– membrana;

– starzenie;

– skupienie;

– zoom.

Wszystkie te wartości można dostosować nawet w najprostszej i niedrogiej aparacie SLR, przy czym wielkość tych parametrów jest jednym z głównych elementów cen sprzętu fotograficznego.

Skład i poprawna konstrukcja ramki

Wreszcie chcę porozmawiać o tym, jak poprawnie dostosować ustawienia aparatu – to nie wszystko. Jak prawidłowo fotografować z lustrzaną kamerą, zależy bezpośrednio od prawidłowej konstrukcji ramy. Aby zrozumieć ten problem, przeczytaj informacje o typach kompozycji (zamknięte, otwarte itp.). Zwróć też uwagę na rozmiar i plany: ukierunkowane, ogólne, średnie (średni do talii, plan pośrodku klatki piersiowej), zbliżenie i wreszcie szczegółowy plan.

Wszystkie te zasady i zalecenia z pewnością pomogą Ci w przyszłości robić dobre zdjęcia. Ale nie zapominaj, że zasady są bardzo warunkowe, a czasami nie ingerują w to, jak ich naruszać. Dlatego też eksperymentuj, ponieważ są to eksperymenty, które pomogą Ci tworzyć obrazy wysokiej jakości i oryginalne, które można bez lęku wysyłać na wiele różnych wystaw.