184 Shares 1698 views

Feng Shui w mieszkaniu: tajemnice starożytnej metody

Feng Shui w mieszkaniu większości Rosjan i mieszkańców innych krajów – to zjawisko jest do zaakceptowania, ale nie całkiem poprawne. Sytuacja ta wynika z faktu, że technika ta pojawiła się w Chinach ponad 6000 lat temu i była przeznaczona do układania pochówków. W następnych tysiącleciach przekształcono ją w sposoby projektowania i rozmieszczenia domu wolnostojącego, który został zaprojektowany zgodnie z niektórymi kanonami.

Jeśli ludzie mają możliwość zamieszkania w oddzielnym budynku, możesz spróbować zastosować feng shui dla domu. I musisz zacząć od sąsiedniej witryny. Jeśli jest to możliwe, lepiej nie robić drogi dojazdowej bezpośrednio do domu, zwłaszcza, jeśli również zwęża się przed drzwiami. To może przyciągnąć negatywną energię. Ale lepiej nie mieć ścieżki daleko od domu, ponieważ w tym przypadku energia nie przyjdzie do ciebie wcale. Optymalna jest lekko meandrowa gładka droga zbliżająca się do wejścia. Takie warianty układu strony były często używane w europejskich pałacach, gdzie wagony zbliżały się do boku budynku wzdłuż eleganckiego półkola. Podobnie wpływają przepływy wody przyległych rzek. Lepiej jest, jeśli strona ma kształt kwadratowy lub okrągły, harmonijny kształt. Jeśli są ostre rogi, powinny być przykryte ozdobnym żywopłotem, sadząc drzewa, rośliny.

Wdrożenie zasad Feng Shui w mieszkaniu lub domu zaczyna się od drzwi wejściowych. Musi mieć próg kilku centymetrów, aby uniknąć problemów z zdrowiem gospodarstwa domowego. Jeśli drzwi znajdują się na samej górze schodów, należy zawiesić małe ośmiokątne lustro, aby przyciągnąć sukces finansowy. Warto również zwrócić uwagę, po której stronie jest wejście / wyjście z domu. Na przykład, jeśli drzwi sięgną do północno-zachodniej części, mężczyzna będzie dominował w domu, a jeśli na południowym zachodzie, wpływ zasady żeńskiej jest wielki. Drzwi na południe promują czynne życie, a na odwrót – wejście z północy, przeciwnie – życie spokojne, a nawet bierne, itp.

Feng Shui w apartamencie może być używany przy doborze mebli, tkanin do dekoracji lub pościel, przy urządzaniu ozdób. Na przykład nawet można wybrać matę do drzwi, aby wzmocnić lub zneutralizować przepływ energii. Chińscy mistrzowie nie zaleca się instalowania krzeseł bezpośrednio przed drzwiami, szczególnie dla osób honoru. Lepiej umieścić je twarzą do wejścia, ale trochę w prawo lub w lewo. Zaleca się również, aby nie stawiać krzeseł i krzeseł z oparami do okna. Jeśli nie można tego uniknąć, rośliny należy umieszczać na parapetach, aby uniknąć niebezpieczeństwa siedzącej w nich osoby.

Podstawową zasadą Feng Shui w mieszkaniu, którą każda rodzina może podążać, jest kolejność. Chińscy mędrzec powiedzieli: "Jeśli jest sprzątany w domu, wtedy w kraju będzie porządek. A jeśli w kraju jest porządek, to na ziemi będzie pokój ". Czyste okna, zmywana podłoga, rozkładane rzeczy przyczyniają się do właściwego obiegu energii, utrzymując zdrową, zdrową atmosferę.

Innym kierunkiem, w którym angażuje się feng shui, jest podział mieszkania na konkretne odcinki, z których każda jest zbiornikiem niektórych wartości. Strefy w mieszkaniu są określane z kierunków świata. Istnieje dziewięć sektorów:

  • Northern (pozycja w społeczeństwie, kariera);
  • Centralny (bogactwo, stabilność);
  • Południowa (reputacja rodziny);
  • Wschód (szczęście w życiu rodzinnym);
  • Western (szczęście i sukces dzieci);
  • Południowo-wschodni (dobrobyt materialny);
  • Południe-Zachód (relacje z partnerami);
  • Północny wschód (badanie, doświadczenie życiowe, mentorzy);
  • Północno-Zachodnie (połączenia biznesowe).

Aby określić lokalizację stref w apartamencie, musisz wytyczać plan kwadratu, który zawiera dziewięć kwadratowych figurek (kwadraty, prostokąty), gdzie w środku będzie centralny sektor, po obu stronach głównych stronach świata, a na przekątnych – pośredni. Następnie na północ wysunięta jest część północnej części i określa się pozostałe strefy, z których każdy musi być sformalizowany zgodnie z kanonami.