537 Shares 6351 views

przyłączeniowa dla okablowania domu

Jakie są funkcje skrzynek połączeniowych? Odpowiedź na to pytanie jest dość prosta. Gdy przełącznik, lampa lub gniazdo każdy szanujący się elektryk podjęcie wszelkich środków do skrzynki połączeniowej jak najbliżej do robót obiektowych. Jest to zrozumiałe, ponieważ możliwe jest, aby zapisać i kabel, a dodatkowa praca dla routingu nie ma do zrobienia, dlatego takie urządzenia w każdym pomieszczeniu może wynosić do trzech sztuk.

Jednak ich głównym celem nie jest oszczędność materiałów i czasu pracy, a fakt, że z ich pomocą są chronione rdzeń kabla ze źródeł zewnętrznych, w tym kurzu i wilgoci są wyłączone i uszkodzeniami mechanicznymi. I w pierwszym iw drugim przypadku, konsekwencje będą nieprzyjemne, więc instalacja puszki absolutnie konieczne. Każdy własności domu trzeba mieć tych urządzeń. Ponadto skrzynka przyłączeniowa konieczna jest również jako obiekt percepcji estetycznej, ponieważ pokrywa nieestetyczne końce kabla, jak również stosowane w blokach zaciskowych przewodów lub czapki.

Istnieje kilka rodzajów skrzynek połączeniowych. Natychmiast należy wspomnieć, że urządzenia te są w budowie i montażu używane przez dłuższy czas, a podczas tego czasu przeszedł wiele zmian. Do użytku były następujące okno:

  • które są zamontowane na ścianach pusty;
  • Puszki odgałęźne;
  • kwadrat;
  • pudełka na ukrytym i otwartego okablowania.

Rozważmy niektóre z nich. Nie ulega wątpliwości, „Królowa” pole spawów jest uważany, która jest stosowana w zewnętrznej instalacji elektrycznej, która jest konwencjonalnym okrągłe szkła wykonane z cienkiego metalu, chowając się za górną pokrywą. Ponieważ są one zamknięte i nie może być palenie, funkcje przypisane do nich wykonać w stu procentach. Mogą nawet dzisiaj widoczne w domach starych budynków. Dość często, gdy nie było takiego pudełka dostępne, zamiast używali puszki. Niewątpliwie takie pudełka są silne, są one stosowane w nowoczesnym budownictwie, choć głównie w branży budowlanej. Ale mimo, że urządzenie jest metalem, a to jest dość kosztowne odpady to materiał na takiej małej rzeczy, jak pudełko, jest niewłaściwe. Jeśli jest to sprawiedliwe, by powiedzieć, że takie urządzenie nie zawsze jest wygodne, ponieważ w przypadku konieczności wprowadzania dodatkowego otworu będzie trudne do zrobienia, ale również trudne do zwiększenia średnicy, jeśli to konieczne.

Dlatego opracowanie materiałów takich jak plastik, nie było skrzynka przyłączeniowa wykonana jest z nim, to staje się obecnie bardzo popularne. Są one wykonane z trwałego materiału, który nie wspiera spalanie. Takie urządzenie jest używane podczas instalacji ukrytych i otwarte okablowanie.

Należy zauważyć, że zamknięcie puszki wszelkiego rodzaju płytek i zablokować wszystkie rodzaje konstrukcji są surowo zabronione. To nie może być wykonane na podstawie rozważań dostępności do nich.