879 Shares 3954 views

Jak pozbyć się z zespołem Gilberta?

Choroba ta pociąga za sobą szczególną chorobą dziedziczną, która charakteryzuje się regularnym wzrostem poziomu bilirubiny we krwi, żółtaczka, a także niektórych innych objawów. Zdaniem ekspertów, w diagnostyce zespołu Gilberta ma niebezpieczeństwa dla zdrowia pacjenta i jednocześnie potrzebę szczególnego traktowania. Weźmy bliżej przyjrzeć głównych objawów i leczenia tej choroby.

Co powoduje syndrom Gilberta?

Badacze udowodnili, że choroba rozwija się w wyniku niewystarczającego liczbę specyficznych enzymów wątrobowych (tzw glukuronylotransferaz), które są bezpośrednio zaangażowane w metabolizm bilirubiny. Ten problem jest zwykle spowodowane przez cech genetycznych danej osoby. Tak więc, z niedoborem tego enzymu w wątrobie nie występuje więzadła bilirubiny pośredniej, co ostatecznie prowadzi do jego wzrostu i dalszego rozwoju żółtaczki.

W jakim wieku zdiagnozowano obecność zespołem Gilberta?

Eksperci twierdzą, że w tej sprawie, podwyższony poziom bilirubiny może być obserwowane od samego urodzenia. Jednak prawie wszystkie dzieci odsetek ten jest nieco wyższy niż normalnie, co prowadzi do późnego rozpoznania choroby.

głównymi objawami

Przede wszystkim należy zauważyć, że lekarze nie emitują uporczywe objawy w diagnostyce zespołu Gilberta. Oznacza to, że mogą pojawić się w różnych sytuacjach. Na przykład, po wysiłku, w wyniku stresu cierpienie z powodu przyjmowania niektórych grup leków lub wyrobów alkoholowych. Jednak eksperci wciąż przydzielić najbardziej typowe czynniki wskazujące na obecność choroby. Należą do nich:

  • zmęczenie i osłabienie stały;
  • zażółcenia skóry i błon śluzowych;
  • Stała uczucie dyskomfortu w prawym podżebrza.

diagnozowania

Jak już wspomniano wyżej, głównym wskaźnikiem tego zespołu działa jak podwyższony poziom bilirubiny, ze względu na tak zwanej frakcji pośredniej. Specjaliści przewidziany do takich chorób jak zespół Gilbert'a, analizy genetycznej oraz szeregu dodatkowych testów, w tym teście z pentobarbitalu.

leczenie

Obecnie lekarze są przekonani, że z tym nie jest wymagane leczenie szczególności dolegliwość, tylko niektóre z zaleceń należy przestrzegać. Następnie wskaźniki bilirubiny powrotu do normy i objawy znika całkowicie. Zatem, reżim w tym przypadku oznacza maksymalną eliminację aktywności fizycznej. W odniesieniu do terapii lekowej, po czym okresowo ekspertów zaleca stosowania niektórych leków, które są odpowiedzialne za poprawę podstawowych funkcji wątroby (na przykład, oznacza „Karsil Hofitol” „” „Geptral” itd.).

Zespół Gilberta. dieta

Szczególną rolę odgrywa specjalną dietę, eliminując jednocześnie nieprzyjemne objawy. To pociąga za sobą całkowite wykluczenie z diety pokarmów tłuszczowych i produktów alkoholowych. W żadnym wypadku nie powinno pacjenci nie muszą głodować, dlatego zaleca się tylko małe odstępy między posiłkami. Bądź zdrowy!