389 Shares 3131 views

W lewo, zakręt jest inny od praworęcznych: Charakterystyka ciekawostki, porady

Cała ludzkość może być podzielony na wiele grup, stosując różne kryteria: narodu, religii, koloru skóry, płci, na miłośników herbaty lub kawy, i tak dalej. Inna ważna różnica, która dzieli ludzkość na dwa obozy – jest dominującą aktywność prawej lub lewej strony. Lewy zakręt jest inny od praworęcznych? Spróbuj zrozumieć.

Znani leworęcznych

Lefties były takie postacie jak Yuliy wybitnych Tsezar, Aleksander Wielki, Winston Churchill, zarówno Bush, Barack Obama, L. da Vinci, Einstein, Tesla, Isaac Newton, P. Picasso, wielu aktorów kina.

Kilka faktów na temat historii leworęcznych

Krótko mówiąc, niektórzy ludzie są lewoskrętne, z drugiej – praworęcznych. W lewo, zakręt jest inny od praworęcznych – to jest oczywiste, na podstawie samych warunkach. Jednak oprócz różnic wizualnych, są też takie, które nie są widoczne gołym okiem. Na przykład leworęcznych bardziej rozwinięty prawej półkuli mózgu odpowiedzialnej za rozumowania przestrzennego i pamięci.

Rzeczywiście, wielu kreatywnych ludzi „leworęczny”. W dawnych czasach, wiele uwagi poświęca się, co różni się od leworęczny praworęcznych.

Mówiąc, które w ciągu wieków wśród ludów szanować takich ludzi, inni wręcz przeciwnie, w każdy sposób, aby ich zdyskredytować. Na przykład w starożytnej Grecji, były wysoko cenione, ponieważ przypisane ani więcej, ani mniej – relacji z bogami, i sądzono, że tacy ludzie przynoszą szczęście. Takie przekonania są zdominowane przez Indie i Chiny.

Średniowieczna Europa nie jest szczególnie tolerancyjny, więc tutaj lewaków podejrzany o spiskowanie z diabłem, został oskarżony o wszystkie grzechy śmiertelne, a poddany straszliwym torturom. Ci, którzy przeżyli, opracowany na niezwykłą zwinność i przystosowania, cech, które właśnie zaczęły być dziedziczone i uczynił silniejsze leworęczny.

Losy lewaków w 20 wieku

Na początku i połowy 20 wieku, opuszczone tak radykalnych metod, a od najmłodszych lat dziecko po prostu przeszkoleni, że jest więcej niż zwyczaju korzystać z jego prawą ręką. Podobny przykład jak opisano w „nowych” The Thorn ptasie ', gdzie główną postacią niewiele Maggie poddano tej praktyki.

To było całkowicie uzasadnione wyjaśnienie. Praktycznie wszystkie rolny i wojskowy sprzęt przeznaczony dla praworęcznych. Leworęcznych po prostu trudno było przystosować się do nich w późniejszym okresie życia.

Późniejsze psychologowie Udowodniono, że nakładając umiejętności leworęczny przed ich charakter negatywny wpływ na psychiczne i fizyczne samopoczucie. Według innych szanowanych naukowców w procesie tłumienia ich naturalnym otoczeniu, i tracą swoje unikalne zdolności.

Różnice między lewaków i righties

Czym różni się od prawej ręką lewy zakręt – staje się jasne, od najmłodszych lat. Ponad połowa leworęcznych mają szybsze tempo rozwoju, w porównaniu ze swoim praworęcznych w tym samym wieku. Odsetek osób z zadatki na geniusza wśród leworęcznych są znacznie wyższe.

Już dawno udowodniono, że ta cecha jest dziedziczona od drugiego i kolejnych pokoleń. Na tych samych rodziców, których dzieci mogą być różne.

Lewy zakręt i praworęczny: różnice

Ciekawostka, na podstawie pracy: tysiąc rodzi praworęczny leworęczny. Są też inne ciekawe obserwacje:

  • Nie wszyscy otwarcie przyznać, ale badania wykazały, że anonimowy prawie 68 procent praworęcznych wśród 1000 respondentów lewaków nie są wiarygodne i nie mają chęci do rozpoczęcia bliższych relacji z nimi.
  • W dawnych czasach na terytorium niektórych krajach preferowane mańkut do zawierania małżeństw z własnej naturze ich potomstwo miało również tę funkcję. Wiązało się to z fantastycznym teorii, że wspomniany że mańkuctwo jest obecność Boga ludzkich genów.
  • Lefty szybko nauczyć i przystosować dla siebie wszystko, czego potrzebują urządzeń technicznych.

Kilka faktów o leworęcznych

Istnieje kilka punktów, że różnica pomiędzy lewy zakręt z prawego zakrętu, jest różnica między nimi:

  1. Leworęcznych bardziej rozwinięty prawy półkulę mózgu. W praworęcznych, odpowiednio, wręcz przeciwnie. W pierwszym przypadku jest to kreatywność, emocje, wrażliwość, huśtawki nastroju, opracowany intuicja; Po drugie – umiejętność logicznego myślenia w matematyce i innych naukach ścisłych. Obie półkule mieć kontrolę nad ruchami ciała, ale sprawiają, że krzyż.
  2. Wielu sportowców leworęczny. Odnosi się to do różnych sztuk walki, boks, szermierka, gdzie się ich wygodne i problematyczne dla taktyki przeciwników.
  3. Jeden na pięciu wybitnych ludzi – leworęczny. Przeprowadził badanie „w lewo” i „prawo” proponuje się rozwiązać ten sam problem. Lefty uporać się szybko i prawie zawsze znaleźć rozwiązań więcej opcji.
  4. W trudnych okolicznościach akt szybciej praworęczny, ale lewy zakręt znalazła oryginalny sposób wyjścia z sytuacji.
  5. Przeszkoleni leworęczny ludzi po powrocie do swoich naturalnych danych mogą powrócić i ich „boski dar””.
  6. Jest minusem. Wielu chorych psychicznie znani seryjni mordercy, gwałciciele i maniacy zostały leworęczny lub rozwijać utajony „leworęczność”.

Testy: jak zdefiniować mańkut u dziecka

Istnieje kilka sposobów, aby ustalić noworodka należącej do jednej grupy lub innego. Jeśli w ciągu pierwszych tygodni życia dziecka leżącego na plecach, podnosi lewą rękę w górę, mocno przycisnął do jego prawej stronie – on jest leworęczny. W ciągu pierwszych trzech dni po urodzeniu dziecka przeważnie przechyla głowę w prawo – to jest praworęczny, w lewo – leworęczny.

Dla starszych dzieci oglądają tyle dla ich codziennych czynnościach: ręka trzyma grzebień, sztućce, niektóre ramię rozciąga się wziąć coś. Wniosek jest bardzo łatwe do zrobienia.

Dzieci leworęczne

Warto wspomnieć, że istnieje trzeci rodzaj ludzi, których nazywa ambidexters. Są to ludzie, którzy są równie posiadający zarówno prawo i lewą rękę. Jest to bardzo rzadkie zjawisko, które jest w posiadaniu mniej niż 1 procent ludzkości.

To, co różni się od leworęczny praworęczny w młodym wieku, więc to upór i dobrze rozwinięte umiejętności motorycznych. Nie zdziw się, jeśli dziecko jest leworęczny w wieku trzech lat rysuje lepiej niż wtedy w liceum, śpiew melodyjny niż słowika, a jest zainteresowany grą na instrumencie muzycznym.

W takich przypadkach wskazane jest, aby zachęcić dziecko do tworzenia miejsc pracy, ale także nie zaniedbywać nauki, nawet jeśli nie są mu do gustu.

Łatwowierność, można by nawet powiedzieć, naiwny – to jest inna niż lewy zakręt od praworęcznych. Zdarza się, że takie dzieci później zaczynają mówić i mają trudności w wymawiania niektórych dźwięków.

Psychologowie twierdzą, że tworzenie pełnoprawnym i zdrowego rozwoju dzieci leworęcznych trzeba stworzyć warunki dla ich miłości i zrozumienia. Nie kieruj się niedokładności, które początkowo widzieli, a nie do porównania z innymi dziećmi. Dziecko nie powinno czuć się jak wyrzutek z powodu jego nieodłącznych cech. Zadaniem rodziców – aby zaszczepić w tych dzieciach poczucie własnej wartości i pomaga rozwijać rzeczy wokół w swoim własnym tempie.

Możliwość wytrwale znosić trudności – to jest to, co różni się od leworęczny praworęcznych. Być może ta cecha została odziedziczona po przodkach, narażonych na różnego rodzaju dyskryminacji.

Konsekwencje niewłaściwego lewaków szkoleniowych

Oczywiście, nie wszystko jest tak proste i oczywiste. Nie wystarczy powiesić etykiet na ludzi na podstawie tego, co oni wręczają jazdy. Prawie wszyscy eksperci w dziedzinie edukacji i rozwoju człowieka w jednym głosem mówią o niebezpieczeństwach relearning lewaków. Po tym wszystkim, w przyszłości może to prowadzić do zaburzeń snu i czuwania, powodować niestrawność, częste migreny, ból w prawej ręce i wiele innych odchyleń od normy.

Jaka jest różnica z leworęczny praworęczny? Lista jest duża. Ale nie należy zapominać, że umiejętność pisania szczególną rąk – nie najważniejszą jakość danej osoby.

Różnica leworęczny praworęcznych jest dość różnorodny, ale ich ogólne zachowanie może nieść ze sobą wiele wspólnego.