533 Shares 5111 views

Gogol nie do pogodzenia. Fabuła „Taras Bulba” – zmierz się „dusze myszy” rycerskiej

Świat stworzony przez Gogola, kiedyś fascynował wielkiego Puszkina. On nie może pozostać obojętna wobec nas.

W szczególności, epicki styl stworzony Gogol story „Taras Bulba”. Poglądy na temat patriotyzmu, edukacji dzieci, braterstwa, służby do starej ojczyzny, walka hartowana kozackiego pułkownika, odzwierciedla utraconej świetności ziemi rosyjskiej, a teraz zasługują na szczególną uwagę i szacunek. Nic więc dziwnego, nowoczesny klasyk kina Władimir Bortko obok wysokość po Bułhakowa (adaptacja filmowa „Mistrz i Małgorzata”) stał Gogol. Fabuła „Taras Bulba” Rosyjski reżyser ujawnił jak najbliżej źródła i intencji autora. Wybór scenariusza nie była przypadkowa: trafność historia tylko rośnie z czasem. Zbytnio na postsowieckiej przestrzeni publicznej nagle Ukraińców i wielka Rosjan. Każdy z nich stara się budować swój własny dobrobyt i wyimaginowanej wielkości, upokarzać przeciwnika, ale w rzeczywistości upokarzać się.

Twórczość epicki sposób napisał Gogola – „Taras Bulba”. Streszczenie fabuły, nawet w formie niezwykle sprężonego osiąga wysoki cel – aby pokazać skojarzenie do rosyjskiej ziemi jako kraeugolny kamienia naszej państwowości. A co nieskróconej wersji produktu! Merkantylizm w stosunkach Słowian jako szkodliwe edukacji Gogol jego historii wykonane przez zewnętrznych poniża pokazuje niewypłacalnych połączeń „busurmanskim”. On przekonuje starając się zastąpić własność prywatną ( „stosy chleba”, „stada”), a zniewolenie innych – pierwotną pierwotnego ducha partnerstwa, którego podwaliny Ziemi Rosyjskiej.

Akcja opowieści zanurza nas w „rycerz» XVI wieku. Taras Bulba, zamożnych i bardzo godnym człowiekiem, był w stanie dać swoim synom Ostap i Andrij dobry make prozachodniego formacji. Co byś zrobił na jego miejscu naszych milionerów? Pomogli swoje dzieci do „ustatkować” do „grain” miejsc w krajach bogatych. (Choć nie nasz współczesny Gogol, podsumowanie „Taras Bulba” spróbować jak najwięcej, aby odnosić się do chwili obecnej). Jednak mądry kozacki pułkownik przypominając swój dom, tak że w służbie ją nabyli sens życia.

szkoła ojca sztuk walki, jego ur serce spojrzenie na życie „mądrzejszego smutku, trudności, usunąć” w pełni przyjętą swojego najstarszego syna Ostap. Ma dar dowódcy: szybko ocenia sytuację, aby zrozumieć i poczuć, co jest kluczowym obszarem oddziaływania, jest w stanie odwrócić losy bitwy. Ostap rzeczywiście oszczędza Kozacy Nezamaykovskogo i Steblikivskogo palenie, szybkiego manewru zniechęcających armaty wroga, gotowi dać potężnym strzałem. Szlachta, otaczający śmiałka w nierównej walce, uchwycić go, przynosząc w Warszawie, wykonany publicznie w celu przełamania wstępnego tortur. Ostap demonstruje nieposkromioną moc ducha, umierania bohatera. Jego ostatnie słowa to wyzwanie dla ojca, jeśli widzi go. Ojciec jego drugi po Bogu. Stary Taras incognito przybył do Warszawy w nadziei wypłat, aby zwolnić jej syna, nie może reagować z tłumu. On jest dumny z Ostap.

Ale taki jest najmłodszym synem wodza, Andrew. Choć nie zaszkodzi jego Bóg nie posągi lub cech wojskowych, ale jest – człowiek emocji, impulsów. Zakochuje się w polskiej panyanku Andre odrzuca ideę służenia, zastąpił jej materialistyczne podejście do życia, ona podchodzi do wroga. I o takie rzutowania Słowian, wierzę, że tam ojczyzna, gdzie są one dobrze, Gogol powiedział. Fabuła „Taras Bulba” nie może obejść się bez opowieści o realizacji kozackiego Court i odstępczego odwetu. Andria niewoli w bitwie, Taras Bulba własny produkuje śmiertelny strzał na syna, po rzucanie w twarz surową oskarżenia o sprzedaży wiary, „ich”.

Autor (który jest znany jako geniusz Puszkina chętnie „dał” historie i „Rewizor” i „Martwe dusze”) w powieści „Taras Bulba” zasadniczo przekroczył Rubikon, który oddziela dwa braterskie gałąź słowiańskiego. Zdając sobie sprawę z niebezpieczeństwa dalszego pogłębienia takich niezgody Gogola? Fabuła „Taras Bulba”, odpowiada klasycznej bohaterskiej epopei, nie można nie podkreślić głębię i powagę problemu interpretacji tego pisarza. On jest, że tak powiem, jak legendarnego króla Artura, jego historia stara się siedzieć przy stole okrągłym Słowiańskiej rycerskiej, gdzie wszyscy są równi ze wszystkimi odpowiedzialny za wszystko, że ma ojczyzny. Niestety, tak się stało w naszej historii, że „dał rękę do braterstwa” tylko fatalnych chwilach krytycznych, „nędzny”, „Hit podłogi ręcznie”, „chwycił głowę.” Czy dlatego, że takie krytyczne momenty naszej historii jest przepełniona takimi?

Burns w sercu ogień Taras Bulba, kozackiej Króla Leara, wołając do braterstwa, a dziś jest potężnym alegoria, odwołując się zarówno oddziałów rosyjskich ludzi upuścić wszystkie fałszywe, powierzchowne, Mercantile, wrócić do korzeni – do partnerstwa.