475 Shares 2035 views

Saktosalpinks: co to jest? Jak mogę wyleczyć saktosalpinks ćwiczenia?

Wiele kobiet z bólem w podbrzuszu diagnostycznych wystawy „saktosalpinks”. Co to jest, co scharakteryzować objawy choroby, jak można go wyleczyć? Te pytania odsetek chorych z procesami zapalnymi w najądrza.

Koncepcja saktosalpinksa

Saktosalpinks – co to jest? Choroba ta występuje u kobiet, które są podatne na choroby zapalne narządów płciowych, oraz w tych, którzy cierpią z powodu niepłodności. Ponad 100.000 kobiet w Rosji diagnozuje się rocznie saktosalpinks. Należy zauważyć, że występuje najczęściej u kobiet w wieku 15-25 lat, zwłaszcza po pierwszym stosunku płciowego, jeśli nie używa prezerwatyw. Duża liczba partnerów seksualnych może być również czynnikiem ryzyka rozwoju zapalenia.

Leczenie to proces musi być długie i skomplikowane, w tym różnorodnych metod leczenia i chirurgicznych oraz wiele grup leków. „Jak można leczyć saktosalpinks ćwiczenia?” – Na to pytanie można zadać terapeuty dopiero po podostrej i eliminacji różnych powikłań.

typy

Tak, to dość powszechne patologia jest saktosalpinks. Co się stało, okazało się. Teraz czynienia z gatunkami. Saktosalpinks stanie wnęki oraz folikulyarny. W pierwszym przypadku, płyn gromadzi się w jednym segmencie jajowodu jak torbielowate przyrostów. W drugim – wiele torbieli jednego jajowodu.

Dryfujący jest ostra lub przewlekła, gdy okresy zaostrzenia są zastąpione remisji.

Zawartość współdzielonych piosalpinks gdy treść jest przedstawiona z ropą, hydrosalpinx – surowiczego treści.

Najczęściej choroba jest jednostronne po jednej rury jest naruszana i w przypadku formowania wnęki dwustronnie w obu przewodach.

przyczyny

Jajowód – organ, które zapewniają komunikację z macicy i jajników transportowanego jajkiem lub zygoty (zapłodnionej komórki jajowej) do macicy. Błony śluzowej tych narządów produkuje sekret, który wpłynął cięć płynąć do macicy, pochłoniętej lub usunięte przez kanał szyjki macicy.

Ochrona zapewniana przez zakażenie rosnącym śluzowej wtyczki kanału szyjki macicy i innych cieczy, które są wytwarzane przez warstw wewnętrznych narządów płciowych. Skuteczność tej ochrony jest ograniczona w czasie owulacji i miesiączki. To tłumaczy pojawienie się pierwszych symptomów zaraz po miesiączce.

Zapalenie może być spowodowane przez wiele różnych mikroorganizmów, które często pochodzą z pochwy rosnącym ścieżki. Najczęściej jest to chlamydie, mykoplazmy lub rzeżączka. Niektóre zakażenia mogą przenikać do rury za pomocą tak zwanego kontaktu, takich jak zapalenie otrzewnej. Gruźlica, gronkowce, paciorkowce często przenikają lymphogenous lub krwiopochodnej sposób. Ewentualne wprowadzenie czynnika przez krew menstruacyjna w wyniku odlewania go do probówek strumienia świetlnego podczas menstruacji.

Ponieważ czynniki ryzyka należy zauważyć, macicy histeroskopii łyżeczkowanie, IUDs, biopsji endometrium. Poród, aborcja może spowodować saktosalpinksa. Zakażeń, które są przenoszone drogą płciową z niechronionym stosunek może łatwo wnikać do światła jajowodów w podwyższonej zdolności macicy.

Co dzieje się w rurach?

Gdy występuje zapalenie śluzówki reakcję obronną do procesu zakaźnego – zwiększenie przepływu płynu. Ona nie ma czasu na rozwiązanie, a zatem nie są sznury włókniste ograniczającymi naciekami zapalnymi, co dodatkowo utrudnia oczyszczanie światła. Stopniowo, rura może wyglądać torbielowate kręgowego.

Główne objawy

Najbardziej charakterystycznym objawem tej choroby jest ból, który występuje:

 • Natychmiast po miesiączki;
 • podczas owulacji
 • podczas stosunku płciowego;
 • może okresowo oderwać się i bez leczenia;
 • głównie w jamie brzusznej oraz w okolicy lędźwiowej.

Dodatkowo martwi wzdęcia, może mieć gorączkę, nudności i wymioty.

powikłania

Istnieje wiele zagrażające życiu skutki zapalenia. Skomplikowane saktosalpinks (co to jest, pokażemy) nie jest niczym niezwykłym. Przed śmiertelnością antybiotyków saktosalpinksa wynosiła około 1%. Niemniej jednak, śmiertelność jest znacznie wyższa w tych przypadkach, gdy jest to utrudnione ze względu na pęknięcie ropnia i tubovarialnogo ostroprervavsheysya ciąży pozamacicznej.

Opóźnione komplikacje obejmują przewlekły ból miednicy, tubovarialny ropnie hydrosalpinx, jajowodów niepłodności i ciąży pozamacicznej.

Prawdopodobieństwo przewlekłego bólu miednicy jest 4 razy wyższe u kobiet, u których zdiagnozowano z zakaźnymi saktosalpinks niż tych, którzy cierpią z powodu aseptycznego zapalenia narządów miednicy. Ci, którzy saktosalpinks wyleczyć bez operacji, przez całe życie skarżą się, że stały ból gryzienia.

Tubovarialny ropień jest jednym z najważniejszych i najbardziej poważnych powikłań, występujące u 15% kobiet z chorobami zapalnymi narządów miednicy. W połowie przypadków zdiagnozowano jednostronne saktosalpinks lewo lub w prawo. W ten sposób są wysiewane i bakterii tlenowych i beztlenowych. Proces ten może obejmować jajników, macicy, brzucha i czasami jelita. Tubovarialnoe edukacja przy zerwaniu lub opóźnienie leczenia może prowadzić do śmierci. Udowodniono, że saktosalpinks występuje podczas noszenia urządzenia wewnątrzmacicznego do więcej niż 5 lat, histerektomii pochwowej, po punkcji pęcherzyków dla IVF lub pęknięcia uchyłka jelita.

Najczęstszym i ciężkim powikłaniem saktosalpinksa jest niepłodność, która jest trudna do wyleczenia. Statystycznie, ponad 50% przypadków bezpłodności wystąpić po zapalenie jajowodów.

Ciąży pozamacicznej – powikłania, które często pojawia się po saktosalpinksa ze względu na fakt, że rura śluzowej uderzony, całkowicie niezdolne do wykonywania swoich funkcji ochronnych i cechy jajowodu.

diagnostyka

Aby ustalić saktosalpinksa tylko jeden ginekolog kontroli. Choroba może potwierdzić miednicy USG, histeroskopii, laparoskopii. Ta ostatnia metoda pozwala nie tylko do zdiagnozowania, ale także w leczeniu saktosalpinks.

Oznaczanie liczby leukocytów w morfologii krwi, liczba leukocytów, OB daje wskazanie możliwości septycznego uszkodzeń organizmu. Zidentyfikować próby patogenów pomóc flory kanał szyjki macicy i wydzieliny bakposev ten materiał na podłożu odżywczym podatności na antybiotyki.

leczenie

Wykorzystywać szereg środków w celu wyeliminowania saktosalpinks. Leczenie prowadzi się bez operacji ginekologicznych dział stosując różne grupy leków, które są nie tylko wpływają na proces zapalny lub patogenu, ale także normalizacja funkcji całego organizmu.

Wszyscy ci, którzy saktosalpinks wyleczyć bez operacji, mówią, że terapię długoterminową. Obejmuje to antybiotyki, środki przeciwbakteryjne, środki przeciwwirusowe, wlew, terapię wchłanialny, witaminy, immunomodulatory. Dobrze dobrane leki pomagają pozbyć się takich chorób jak saktosalpinks.

Leczenie zabiegu stosuje się w przypadku, gdy leczenie zachowawcze nie przynosi efektu. Najczęściej stosowane laparoskopowego wycięcie lub gdy jest to konieczne (brak lub znaczne rozległe zrosty) usunięcie jajowodu. Jednak nowoczesne techniki laparoskopowe pozwalają „naprawa” jajowody. W tym celu colliotomy, salpingoplastika i tworzenie salpingostomy fimbrioplastika (formowanie końcowej części rury).

Po tubektomii naturalne zapłodnienie jest niemożliwe, więc w tym przypadku służy IVF po saktosalpinks całkowicie wyeliminowane. Recenzje lekarze mówią, że około 35% przypadków, procedura dzieje się pomyślnie.

Akupunktura, ziołolecznictwo i technika medytacji – są alternatywne metody, które są stosowane do leczenia saktosalpinks. Leczenie bez operacji nie powinien zaczynać się tych metod. Mogą być stosowane tylko jako środek pomocniczy.

ćwiczenia terapeutyczne

Jak mogę wyleczyć saktosalpinks ćwiczenia? Po pierwsze, powinno się to odbywać tylko po zachowawczym lub chirurgicznym leczeniu i eliminacji ostrego procesu. Jednocześnie wyznaczony ćwiczenia, które przyczyniają się do:

 • zapobieganie zrostom;
 • Redukcja wpływu resztkowych zapalenia;
 • poprawia ukrwienie narządów miednicy;
 • przywrócenie stosunków anatomicznych narządów;
 • wzmocnienia aparatu więzadłowego;
 • stymulacja procesów metabolicznych;
 • wzmocnienie mięśni dna miednicy;
 • zwiększenia odporności na zakażenia;
 • Normalizacja sprawność fizyczną i nastroju.

W tym przypadku leczenie wykorzystuje prostą gimnastyczne i oddech, ćwiczenia regeneracyjne i specjalnych problemów fizycznych terapii patologii związanych z tą, a tym samym zapobiega się tworzeniu się tkanki blizny.