530 Shares 3583 views

Chrzest osoby dorosłej: dlaczego i jak

Jak to jest, że często potrzebne jest chrzest dorosłych, ponieważ w prawosławnych dzieci są ochrzczeni wkrótce po urodzeniu, w dzieciństwie? Aby to zrobić, trzeba pamiętać o historii kraju, ponieważ w czasach sowieckich odbyła aktywny atak na kościół, a wiele osób, które nie mogły zostać ochrzczeni lub chrzcił ich dzieci. Teraz, kiedy stało się to możliwe, większość ludzi chce nadrobić stracony czas. Inna grupa ludzi, którzy są ochrzczeni, jako dorośli, są protestantami. W ich zrozumieniu chrztu niemowląt – wybór rodziców, a nie dziecko. Dlatego człowiek powinien być ochrzczony dorosłego, która dokonała tego wyboru świadomie.

Co poprzedza chrzest

Jak mówią przywódców Kościoła, chrzest dorosłych nie powinno być formalnością dla niego. Człowiek musi się to świadomie, aby uświadomić sobie, że już jako prawdziwy chrześcijanin będzie musiał żyć przez prawo wiary, aby wykonać wszystkie niezbędne instrukcje, dogmaty itd Przede wszystkim osoba musi porozmawiać z księdzem, wyjaśnić sytuację i pragnienia. Następnie kapłan może zaoferować mu trzymać katechetyczne rozmowy, które zostały zaprojektowane specjalnie dla tych, którzy chcą być ochrzczeni. Należy również czytać literaturę duchową, chociaż wiele zależy od poziomu gotowości do chrztu. Ale to wszystko jest tylko czynniki dodatkowe, najważniejsze – to jest prawdziwe pragnienie człowieka, który nie jest hołdem dla mody lub coś podobnego.

Chrzest osoby dorosłej

Zatrzymajmy się na tym ważnym punkcie. Chrzest dorosłych różni się od zwykłej. Ze względu na jego wiek osoba może mówić żądane słowo do chrztu, rozumie i jest świadoma swoich działań, odpowiednio, mogą być wykonane bez chrzestnych, którzy robią wszystko, zamiast dzieci. Jeśli będzie to chrzest dorosłych, potrzeba do tego? Wraz z nim musimy wziąć pektorał (bez względu na to, jak drogie) kurtka do chrztu, dużym białym prześcieradłem i kapciami. Kapłan posiada niezbędną rytuał, szef trzykrotność osoby myte lub zanurzone w czcionce. Podczas ceremonii mężczyzna trzymając zapaloną świecę, a następnie olej jest sporządzony krzyż na czole.

Chrzest protestanci

Już wspomniano na początku artykułu wyraźnych powodów dlaczego protestanci przyjął chrzest był dorosły. W tym obrzędzie sama może być przeprowadzona na różne sposoby. Trzeba zanurzyć się w wodzie całkowicie we własnym basenie lub rzeki. Niektórzy uważają, że powinien on być otwarty wyłącznie woda. Innym dość dobrze, jak w prawosławiu, wystarczy posypać głowę wodą. Chrzest w wodzie może również odbywać się w różny sposób: niektórzy księża świateł osobę raz, inni – trzy. Więcej mogą się zmieniać i metoda zanurzania: odkrytą lub w dół. Według niektórych protestantów, różnice te nie są tak znaczące, podczas gdy inni uważają, że pobożnie tylko ich opinia jest poprawna. Protestant chrzest, jak i prawosławni, powinni ubierać się w białym ubraniu.