159 Shares 2880 views

Przegląd SUV „Toyota Highlander”

Crossover „Toyota Highlander” to wersja modelu Toyota Kluger (maszyna na rynku krajowym Japonii). Samochód został pierwotnie opracowany przez amerykańskich wymagań rynku, przetłumaczona nazwa oznacza „góral”. „Toyota Highlander” zajmuje pozycję między modelami takimi jak RAV4 i 4runner. Zadebiutowała w Chicago w lutym 2000 r.

Pojawienie się pierwszej generacji danego pojazdu jest zaprojektowany w bardzo konserwatywnym stylu, a mianowicie rygorystyczny projekt, oryginalne optyki przednie, „napompowane” Skrzydła, potężne zderzaki, relingi dachowe, tylny spoiler. W wyniku tego, że samochód wygląda dokładnie i odważnie. Priorytetem dla rozwoju bezpieczeństwa i komfortu stalowej. Przestronne wnętrze (na tylnym siedzeniu dogodnie zlokalizowany trzy osoby), dużo miejsca na nogi – ze względu na niskie umieszczenie silnika w kabinie nie ma tunel śmigło, odpowiednio, poziom podłogi. Szerokie okna zapewniają dobry przegląd. Początkowo „Toyota Highlander” został wyposażony w automatyczną skrzynię biegów 4-biegowa, jako opcja proponowanego mechanizmu ręcznego przełączania.

Pierwszy model modernizacji przeprowadzono w 2003 roku. „Toyota Highlander” nabył nowy zderzak i krata – teraz charakteryzuje się masywne poziome paski. We wnętrzu nie było bardzo wielofunkcyjna kierownica, konsola środkowa odświeżony. Zamiast trzech-litra silniki zostały zainstalowane głośności agregatów 3,3 litra odpowiednio zwiększona moc (do 230 litrów. P.) i momentu obrotowego (do 323 Nm). SUV ma przednią i tylną w pełni niezależne zawieszenie amortyzacji McPherson kolumny i poprzeczne rozmieszczenie agregatu.

„Toyota Highlander” (fot złożone uwagę, pozwalające na obiektywną opinię o cud japońskiego przemysłu motoryzacyjnego) cieszą się dużą popularnością w Stanach Zjednoczonych. Tak więc, na rynku Stanów Zjednoczonych stanowiły ponad trzy czwarte sprzedaży w 2003 roku, który wyniósł ponad 120 tysięcy egzemplarzy.

W 2004 roku grupa Toyota zaoferowała dwie wersje „Highlander”: podstawy napędem na przednie koła z silnikiem o pojemności 2,4 litrów i 160 litrów. s., a górna wersja ograniczona o pojemności 3,3 litra. Jest ona dodatkowo wyposażona w kosztowny oddzielny zestaw stereo, klimatyzacji, układ zabezpieczający przed kradzieżą, elektryczne siedzenia przednie, cztery koła przeniesienia napędu z symetrycznym różnicowego. Od 2004 roku pojawił się na rynku hybrydowej wersji „Highlander”: z silnikiem spalinowym (3,3 l) i silnik elektryczny (łączna pojemność do 270 KM ..), ze stałą kół elektrycznych. Model silnika sześciocylindrowego kształcie litery V, wyposażony w pięć przekładnią automatyczną. We wszystkich odmianach od 2004 roku, koło zapasowe z bagażem i umieszczone pod podłogą pojazdu.

W 2008 roku w Chicago Auto Show umieścić „Toyota Highlander” drugiej generacji. Crossover urósł wielkości, miał nowe światła nietypowy kształt, zderzak z chromowanym paskiem na dole, zmienił kratkę. Ponadto, zwiększenie prześwitu do 206 mm. Zmieniła się znacząco i wnętrze pojazdu: skóra tapicerka, drewniane dekoracje, trzy strefy kontroli klimatu, kolorowy monitor, kamera cofania, czujniki parkowania, podgrzewane fotele, elektryczne. Model ten wyposażony jest w pytaniu z zestawem bezpieczeństwa czynnego i biernego. Silnik zastąpione w kształcie litery V sześć cylindrze o pojemności 3,5 litrów i 273 litrów. a. Skrzynia biegów – automatyczna, 5-biegowa.

W sierpniu 2010 roku debiut SUV w wersji Odnowiony, również okazało się, że maszyny te będą dostarczane do Rosji. Nowy samochód nie różni się zbytnio od „Highlander” drugiej generacji. Jest on oparty na lekkim podwoziu i peronu pasażerskiego. Nie ma biegów step-down, pod warunkiem, przez zamki przesyłowych. Dysk jest pełny, zrównoważony. Szlifowane kratki wykończone chromem. lusterka boczne są wyposażone w ogrzewanie i elektryczne. Osobliwością „rosyjskiego” zwrotnice są sztywniejsze amortyzatory, które pozwala pewnie kierować na naszych drogach.

Nie tak dawno temu, Toyota wprowadziła trzecią generację crossovera, który jest całkowicie nowy model. Samochodów „Toyota Highlander” 2014 znacznie różni się od swoich poprzedników: Nowoczesne, oryginalne i dobry projekt, tech i przestronne wnętrze, możliwość wyboru silnika. Zatem potencjalny właściciel może kupić samochód z jednostką 2,5 litra lub 3,5 litra lub wziąć hybrydowy silnik 2,5 litra, plus 141 litrów. a.

Nie wiadomo, jaka będzie cena nowego SUV-a, ale, jak obiecuje producent, to przedstawił możliwość uczenia się w niedalekiej przyszłości.