714 Shares 4584 views

Jak zrobić kompost własnymi rękami?

Co amatorskie ogrodnicy i profesjonalny też jest świadome korzyści płynących z takiego organicznego nawożenia gleby jako kompost. Każdy rozumie, że jest to nawóz organiczny można gotować samemu, ale nie każdy wie, jak to zrobić. Zrobić kompost z twoich rękach jest na tyle prosty, aby wiedzieć kilka tajnych technik, które z powodzeniem wykorzystywane właścicieli oszczędnych.

Co to jest kompost nawozy?

Kompost – Nawóz organiczny, który jest używany do zwiększenia płodności gleby pod plantacjach owocowych i warzywnych. Kupić w specjalnych sklepach ogrodniczych, a to przyjemność dość drogie, a dostawa na działce tylko zwiększa koszty. Jak zrobić kompost, który w jego właściwości nie przyzna nabyć nawóz?

Być może odpowiedź na to pytanie będzie interesować te amatorskie ogrodnicy, którzy oprócz zieleni na miejscu, mają dużo odpadów organicznych. Dlaczego wyrzucić coś, co przyniesie wiele korzyści, jeśli można jeszcze zaoszczędzić pieniądze?

Jak wiadomo, nawozy kompost otrzymany przez rozkład odpadów żywnościowych domowych. Naturalnie, gnije stertę odpadów nie może zapach atrakcyjny, więc jego lokalizacja jest konieczne, aby wybrać odpowiednie miejsce i poprawnie wykonać zakładkę.

Plusy i minusy ich dołach kompostu

Kwestia, jak zrobić kompost w domu opieki, prawdopodobnie tych ogrodników, którzy dostali grunty o słabej glebie, lub tych, którzy mają w swojej hodowli szklarniowej. A jakość zakupionego nawozu może być bardzo wątpliwa, ponieważ często producenci używają go do produkcji akceleratorów chemicznych.

Nie jest konieczne, iluzje, regularnie pytają: „Jak szybko można zrobić kompost?”. Ten proces jest długi, aby stworzyć wysokiej jakości kompostu zajmie co najmniej dwa do trzech lat.

Tak, korzyści z samodzielnego kompostowania można przypisać fakt, że kwestia usuwania odpadów, takich jak trawa, liście, resztki roślin ogrodowych, można uznać za rozwiązany. Oczywiście, do odpadów w kompoście nie obejmuje materiałów budowlanych i domowych. Aby utworzyć humus są idealne i odpady żywnościowe, z wyłączeniem mięsa.

Jeśli chodzi o negatywnych aspektów, jest przede wszystkim o nieprzyjemnym zapachu, które wydzielają gnicie stos mieszania. Jednakże procedura ta powinna być przeprowadzona tylko raz na dwa lub trzy miesiące.

Wybierając miejsce do składowania kompostu

Zanim zapytasz: „Jak zrobić kompost?”, Należy zadbać o jego kontenera, a także na miejscu.

Najodpowiedniejszym miejscem do aranżacji pit kompost jest kawałek ziemi na końcu podwórza, gdzieś niedaleko toaletowego lub otworu spustowego. Od samego początku powinno być możliwe niezakłócony przepływ odpadów na miejsce składowania. Jest to szczególnie ważne w przekazywaniu sypkich:

 • Skoszona trawa.
 • Opadłych liści.
 • Wyciąć gałęzie drzewa.

Do mielenia odpadów jest bardzo przydatna specjalny kruszarka, która jest lepiej trzymać w pobliżu studni z nawozem.

Charakterystyka położenia jamy kompostu

Wybierając lokalizację skarbca kompostowania powinny zapewnić pewne istotne kwestie:

 • Źródło wody pitnej powinny być nie bliżej niż 30 metrów od miejsca, w którym przechowywana jest kompost.
 • Jeśli strefa podmiejska może bias kompost muszą być umieszczone poniżej źródła wody. Jest to konieczne w celu zapewnienia, że ścieki z gniciem odpadów nie mógł dostać się do studni lub otworu wiertniczego.
 • Warto również pod warunkiem, że otwarta przestrzeń na słońce jest bardzo gorący kompost, które zakłócają proces trawienia. Lepiej jest, jeśli kompost będzie w cieniu drzew lub sąsiednich budynków komunalnych.

Jak zrobić pudełko kompostu swoje ręce

Oczywiście, aby stworzyć magazyn kompostu po prostu wykopać otwór o głębokości około jednego metra, izolowanie go z suchej trawy, liści i wykorzystywane zgodnie z jego przeznaczeniem. Jednak przechowywanie najwygodniejsze i długoterminowe uważa się konstrukcja drewniana, która może składać się z kilku komór. Materiał jak pojemnik sam może być dość prymitywne, na przykład, korzystne Deska.

Trzeba drewnianych podpór – 4 kawałki o długości nie mniejszej niż jeden metr, a wszelkie dostępne w obecności płytki. Można przypuszczać, że długość pojemnika powinna wynosić 3 m i szerokości 1 m -, w którym każdy z przedziałów będzie miała wymiary 1 m x 1 m. Obecność trzech przedziałów pomoże zorganizować produkcję wyższej jakości kompostu, więc zrozumienie, jak zrobić dobry kompost powinien być wprost proporcjonalna do chęci utrzymania prawidłowej ilości odcinków. Objętość jest mniejsza niż kostka nie ma sensu, ale więcej – jest to całkiem możliwe.

 • Cztery nogi równej długości wykopane w ziemi w równej odległości od siebie.
 • Nadziewany na pokładzie wsparcia ze wszystkich stron. Szczelina między deskami są nie tylko dopuszczalne, ale obowiązkowa, ponieważ będą one przyczynić się do lepszej wentylacji.
 • Na przedniej stronie okna powinny zapewnić dostępność do drzwi, aby uzyskać dostęp przygotowany nawóz.

Cechy konstrukcyjne

Mając pewne wyobrażenie o tym, jak zrobić kompost, warto pamiętać o szczegółach, które mogą poprawić wydajność projektowania do produkcji i przechowywania tego produktu:

 • Pojemnik powinien być na powierzchni gleby, więc nie iść zbyt daleko w głąb ziemi.
 • Konstrukcja musi mieć dno, które może być wykonane z piasku torby, gałęzi, liści lub gałązek.
 • Wybierz liczbę płyt, znajduje się na wysokości jest indywidualny, chociaż cztery lub pięć sztuk powinno być dosyć.

Dlaczego muszę kilka przegródek

Przed rozpoczęciem instalacji pojemnika w obszarze, konieczne jest, aby zrozumieć, nie tylko jak zrobić kompost, ale również, jak cały system jego produkcji w strukturze trójwarstwowej.

Tak, trzy przedziały są potrzebne:

 • Odpady świeże.
 • Odpady w początkowym stadium rozkładu.
 • Ukończony humus.

Od pierwszego przedziału jest jasne. Tutaj jest umieszczony odpadów całkiem świeże, które po pewnym czasie więdną i przenosi do drugiej konstrukcji komory. Początkujący proces gnicia wskazuje, że odpady muszą zostać przeniesione do sekcji trzeciej. Dlatego trzeci odcinek powinien być tak zaprojektowany, aby osiągnąć humus, który znajduje się na samym dole, ponieważ jest to już gotowego kompostu.

Odpady, które nadają się do tworzenia kompostu

Aby dowiedzieć się, jak zrobić kompost siebie, że nie wystarczy po prostu właścicielem technologii produkcji, konieczne jest również, aby zrozumieć, że można użyć jako surowca, a co nie jest.

Następujące odpady nadają się do produkcji kompostu:

 • Czyszczenie owoców i warzyw.
 • Pozostałości herbaty i kawy.
 • Liście, trawa, gałęzie, korzenie i kora drzew.
 • Siano, słoma, Weeds, popiołu.
 • makulatura.
 • Odpady drewna naturalnego niepowlekanych.
 • Dung.

Absolutnie nie można używać:

 • Rośliny dotknięte chorobą.
 • Rośliny i odpady traktowane chemikalia roślinne.
 • odchodów zwierzęcych.
 • Kości.
 • Szkodliwe owady.
 • odpadów nieorganicznych i syntetyczne.

Jeśli istnieje taka różnorodność składników i zainteresowani tylko w kwestii jak zrobić kompost z trawy, należy użyć prostych wskazówek ogrodników z doświadczeniem.

tajne składniki

Aby przygotować kompost z trawy, należy używać tylko świeżo pocięte rośliny, ponieważ po wyschnięciu będzie się zmniejszać efekt fermentacji.

W każdym pojemniku z tworzywa sztucznego, czy to wiadro lub beczki, wylano trawy i napełnić wodą. Te dwa elementy są wystarczające do przeprowadzenia fermentacji pojawił. Ale jest już sprawdzoną technologię, w której dodaje się przyspieszyć proces nawozów azotowych.

Jednak ten ziołowy kompost szybko wypalić, i ma zastosowanie wyłącznie do jednego sezonu. Aby uzyskać bardziej trwały efekt, konieczne jest rozważenie opcji jak zrobić kompost wykonany z trocin.

W tym celu, aby odpady organiczne, takie jak nawóz, trawy lub popiołu miesza się z trocin i kompostu otrzymanego w znany sposób – zapobieganie, nawilżać, odwrócone. Trociny i może być stosowany jako warstwa do kompostowania odpadów żywnościowych.

Nawozy z dodatkiem trocin odżywi glebę przez kilka sezonów.

Jak szybko ugotować kompost

Aby wysokiej jakości kompostu, wymaga więcej niż jeden rok. Jednak istnieją sposoby, znacznie szybsze przygotowanie nawozów organicznych.

Tak, jak szybko tworzyć wysokiej jakości kompostu jak najwięcej jak to możliwe? Mówi się, że na więcej niż szybki kucharz konieczne jest stosowanie specjalnych dodatków, które przyspieszają proces rozkładu. I, oczywiście, stworzyć odpowiednie warunki, tj mikroklimat. Do tego trzeba wszystkie odpady organiczne jest kruszony i całkowicie mokre. Materiał do podlewania powinny być woda, rozcieńczony środek pomocniczy. Przyspieszy to proces rozkładu i gnicia kompostu.

Ważne jest, aby pamiętać, że surowiec do szybkiego kompost powinien być tak różnorodne i bogate wilgotne. Następnie pokrycie pit pojemność lub powlekana lub filcu.

Kilka dni później zaczyna się nagrzewać, co jest szybsze, jeśli materiał na kompost zawiera ptasie odchody. W celu osiągnięcia najwyższej jakości wyników, konieczne jest, aby mieszać kompost co cztery do pięciu dni. Jest to konieczne w celu uniknięcia przegrzania, co może prowadzić do korzystnych giną mikroorganizmy. W ciągu miesiąca, trzeba wykonać co najmniej cztery z mieszaniem, a następnie pięć tygodni, aby uzyskać dość dojrzały i wysokiej jakości kompostu.

Przygotowanie kompostu na grzyby

Być może każdy ogrodnik, specjalizujący się w grzybach, wie jak zrobić kompost dla grzyba. Aby to zrobić pojemnik lub kompost dołu wypełnionego słomą i mokrej studni. Od ilości słomy około 100 kg wody musi wynosić 300 litrów z dodatkiem 2 kg mocznika. Ten tajny składnik się amoniak, co korzystnie wpływa na zmiękczanie słomy.

Na koniec siedmiu dni moczenie słomy i obornika dokonać tzw stos. Jeżeli nawóz nie jest obecny, można zastąpić go z odchodów kurzych. Te dwa elementy są ułożone warstwami w pudełku lub dołu kompostu.

Ukończony kompost nie pachnie amoniaku, ma luźny tekstur, ciemno-brązowy kolor z białymi plamami.

Więc teraz wszyscy, którzy wcześniej nie wiedział, jak zrobić kompost w ich okolicy, lub po prostu nie może rozwiązać problemu utylizacji odpadów organicznych, może, bez rocznie żadnego dodatkowego wysiłku i dodatkowych inwestycji w celu uzyskania wysokiej wydajności z własnego ogrodu lub podwórka.