361 Shares 8066 views

Shar pei pies rasy. Liczba właścicieli

Kiedy widzisz przed Pei, oko łapie swój niezwykły wygląd. Pies osiąga się więdnie nie więcej niż 50 cm, waży około 20 kg, jak to nadmiar skóry na ciele. Mówi się, że fałdy gra rolę mechanizmu obronnego przed poważnymi obrażeniami, gdy rasa została wykorzystana jako wojownik. Szczenięta fałdy również wyższa niż psów dorosłych (mogą pozostać tylko na głowie i barkach). To zwierzę ma krótką sztywną włosy często czerwone zabarwienie, co najmniej – biały lub czarny. Język Shar Pei ma niezwykły kolor od ciemnoniebieskiego do czarnego, który jest również cechą charakterystyczną rasy.


Sharpei pies: zdjęcia mówią o zrównoważonym charakterze

Chociaż shar pei miały być używane jako szorstka wojowników, ich spokojny charakter nie pozwala na to. Są one bardzo trudne do wzburzyć, ale do pilnowania domu, wciąż wie, jak ostrzegają właścicieli o niespodziewanym gościem szczeka i warczy. W skrajnych przypadkach mogą nawet zaatakować w obronie swojego terytorium.

Charakter rasy shar pei

Liczba właściciele są podobne w tym, że zdecydowanie zaleca, aby szkolić psa jak każdej dużej rasy. Ale powinno się to odbywać bez uciekania się do chamstwa, w przeciwnym razie będzie ona obrazi i nie będzie słuchać trenera. Puppy już dobrze opanowane wszystkie zespoły. Nadal robi to sam nie jest tego warta, nawet jeśli są w stanie nauczyć swojego zwierzaka podstawowe komendy.

Shar pei pies rasy zrobić wszystko w nastroju, w tym wykonywania swoich wymagań. Początkowo powiedzieć mu, co ma robić, a pies będzie myśleć, czy gra jest warta świeczki. A dopiero potem powoli przeprowadzić czego najbardziej jej potrzebują. A może twoje potrzeby i jego pragnienia są zbieżne. Shar Pei – bardzo inteligentna rasa, a jej raczej nazwać obserwator-filozofem.

Spokój i równowaga przeważają u psa pei charakter. Recenzje w których psycholodzy i terapeuci powinni przynieść tę rasę do tych, którzy mają problemy i dysharmonii w rodzinie, jest zupełnie zrozumiałe. Pet uczyni w domu przytulność i poprawy sytuacji psychologicznej. Jego charakter jest bardziej jak kot: shar pei dołączone do właścicieli, ale na zewnątrz nawiązuje nieco arogancki, nie uznając je. Potrafi znieść samotność, ale niszczy go psychicznie. Sam przez dłuższy czas, może żywić urazę Sharpe i zmienić nastawienie do właściciela.

Dzieci i Sharpe

Recenzje właścicieli tej rasy tylko pozytywne. Hodowcy twierdzą, że Sharpe doskonale komunikować się z dziećmi i są nawet gotowi znosić żadnej z ich wybryki. Ale znowu, do innych dzieci, są niedowierzaniem.

shar pei pies rasy zdrowie

Liczba hodowców tej rasy zawierać informacje o takich chorobach jak skręt wieku, które dziedziczone. wynika to ze złej rosnących rzęs na powiece, w wyniku urazu rogówki do oka. Ale choroba ta jest niezwykle rzadkie i tylko przedstawiciele rasy kundel. Jeśli chodzi o długość życia, częściej shar pei żyć zaledwie 10-12 lat.

Chociaż ta rasa jest jednym z najbardziej rzadkie, że można łatwo znaleźć w sprzedaży. Konieczne jest jedynie, aby dobrze wyglądać. Średnia cena dla szczeniąt Shar-Pei jest około 17.000 rubli. Jednakże, nie pożałujesz jeden dzień, które wybrały dla takiego wspaniałego psa!