811 Shares 8486 views

Nabijanie opon. Uruchomienie nowych opon okolcowanych

Obecnie istnieje ogromna gama opon zimowych. Tam są najeżone rzep. Jednak nawet doświadczeni właściciele samochodów nie wiedzą, że takie opony musi być uruchomiony przed rozpoczęciem sezonu. Dlaczego jest to konieczne? I jak włamanie opony z kolcami?

Dlaczego muszę biec w?

Na to pytanie spróbujemy odpowiedzieć w szczegółach. Tak, samochód nabijane opona została ustalona przed rozpoczęciem sezonu. Działa w tym przypadku odbywa się z kilku powodów:

  1. Zachowanie pojazdu z opon zimowych jest znacząco różny od zwrotności na całorocznych lub letnich kół. Uruchamianie Opony z kolcami potrzebne przede wszystkim w celu zapewnienia, że kierowca był w stanie dostosować i przyzwyczaić się do nich.
  2. Warto zauważyć, że większość nowych opon wypukłościami, kupowanych w sklepach, pokryte specjalnym smarem. Aby to sprawdzić, wystarczy dotknąć produkt ręcznie. To będzie nieco śliskie. Zazwyczaj, środek poślizgowy jest powlekana forma do wytwarzania opon. Kompozycja ta pozostaje na gumie i przylegają do drogi pogarsza się z nim. Smarować skasowane, będzie musiał spędzić trochę czasu i przerwę w autobusie.
  3. Jak główną różnicą jest nabijanie opony? Uruchamianie niezbędne do kolców na produkcie spadł na miejsce i usiadł w gniazdach. Tylko w ten sposób przedłużyć żywotność opon. Po uruchomieniu nie ma gwarancji, że kolce nie latają w poślizg na śliskiej nawierzchni i gwałtownego manewru.

przed nagniatania

Zasady run-opony z kolcami są bardzo proste. Zazwyczaj producenci określić niezbędne zalecenia. I to nie tylko prędkość, ale także czas. Jednak nie wszyscy właściciele samochodów wiedzą, że przed zainstalowaniem Opony z kolcami należy skontaktować się z centrum serwisowym. Tutaj specjaliści muszą dostosować wyrównania, a także sprawdzenie balansem. Jeśli takie procedury są przeprowadzane regularnie, opony nie zużywają się szybko. Ponadto zwiększa bezpieczeństwo.

Aby przełamać-opony z kolcami jest skuteczne, konieczne jest, aby odsłonić pochylenie zerowe. W rezultacie, obciążenie kół zostaną rozłożone bardziej równomiernie. Ponadto, opona jest bardziej gęste i uzyskiwania optymalnego kształtu. Po uruchomieniu przeprowadzona z uwzględnieniem wszystkich przepisów, pojazd będzie bardziej posłuszny śliskiej nawierzchni.

Jak usunąć tłuszcz?

Tak, jak czyścić smar z opony z kolcami? Running – to jedyna droga. Od techniki wytwarzania takich wyrobów wszystkie formy odlewniczej, jest konieczne pokrycie określonej kompozycji smarnej. To pozwala łatwo usunąć gotową oponę. W wyniku takich manipulacji smar pozostaje nie tylko na powierzchni gotowego produktu, ale także w dołach. Taka struktura degraduje sprzęgło pojazdu i drogi.

Aby usunąć tłuszcz z powierzchni opony zimowe, konieczne jest, aby przejść około 100 kilometrów na niskich obrotach. Należy unikać gwałtownego hamowania i ostre zakręty. Warto zauważyć, że z pojazdem smarem może być niewykonalna. Podobnie, trzeba działać w opony zimowe, które ma wysoki wskaźnik prędkości.

Proces pracującym

Przede wszystkim, trzeba zainstalować opony okolcowanych na wszystkich kołach pojazdu. Jest to konieczne z kilku powodów. Po pierwsze, zachowanie koła na drodze będzie taki sam. Po drugie, obciążenie może być rozłożone równomiernie. Nie jest konieczne, aby zainstalować gumę nawet na jednej osi samochodu. Jest to bardzo ryzykowne. Zamontowane na kołach opony powinny być nie tylko ten sam rozmiar, ale jedna marka.

Stopa opon włamania nabijane jest również ważna. Ogólnie tempo jest nie większa niż 70 km / h. Ponadto, znaczenie i odległość. Wielu producentów zaleca, aby poruszać się tak szybko pierwszych 500 kilometrów. W okresie docierania należy unikać silnego przyspieszania, wyprzedzania i inne niebezpieczne akrobacje.

pewne niuanse

Również w tym procesie powinny być ściśle monitorowani pod kątem zmian ciśnienia w oponach. Nie jest zalecane, aby przejść nawet nieco run-flat koła. Po tym wszystkim, kolce nie tylko nosić, ale także spadać. Sprawdź ciśnienie konieczne razy w ciągu miesiąca. Co do pompowania opon z kolcami, to musi być przeprowadzone tylko w wyspecjalizowanych dziedzinach. Opony muszą najpierw schłodzić lekko. Nie zapominaj, że ciśnienie w kołach nie może przekraczać 2,8 bar. Podczas docierania i późniejszej eksploatacji opony z kolcami musi być zapewniona, tak, że bieżnik nie może być blokowany małe kamienie i inne przedmioty. To może pogorszyć stan opon.

Podstawową zasadą

Uruchomienie nowych opon okolcowanych musi odbywać się przy niskich obrotach. Jest to podstawowa zasada. W przeciwieństwie do konwencjonalnych opon, kolec należy uruchomić się z większą dokładnością i dłużej. W przeciwnym razie, kolce nie stoją w gniazdach. Będzie to znacznie pogorszyć jakość gumy. Po tym wszystkim, kolce mogą szybko latać. Jeśli prowadzisz w opony z dużą prędkością, to zwiększa ryzyko wypadku. Ponadto, kierowca może stracić wszystkie kolce w ciągu kilku godzin. To z tego powodu, że nowe opony run-zimowe powinny być prowadzone w zwolnionym tempie. Będzie on przedłużyć jego żywotność. Należy zauważyć, że przestrzeganie wszystkich zasad pozwala na zachowanie opon na 4 sezony. Bieg powinien być bez ostrych zakrętów i hamowania, przyspieszania.

Zalecenia producenta

Zdaniem ekspertów, to nie ma znaczenia, gdzie prowadzenie nowej gumy odbędzie. Jednakże, oto kilka zaleceń producenta. Najlepszy ze wszystkich, jeśli przeprowadzone systemem opony z kolcami na asfalcie. Zrobić to lepiej przed pierwszym mrozem i suchej pogody. Nie zapominajcie, że na samochodzie asfaltowej obute w opony nowe wypukłościami może zachowywać się nieprzewidywalnie.

Ponadto należy wziąć pod uwagę innych producentów zaleceń. Z reguły wskazują one prędkość, przy której opona powinna być dotarte. Wskaźnik ten powinien być brany pod uwagę, nie może przekraczać wartości maksymalnej. W przeciwnym razie, opona nie będzie trwać bardzo długo. Po opony zimowe są zwykle wykonane z elastycznego i miękkiego materiału niż latem. Stosowanie takich produktów powinien być bardziej ostrożny.

Na koniec

Teraz wiesz, co studded opony. Uruchamianie tych opon – obowiązkową procedurę. Ale nie sądzę, że to wszystko jest konieczne tylko w przypadku nowych opon zimowych nabijane. W rzeczywistości, to działa w potrzebie, nawet te opony, które były więcej niż jednym sezonie użytkowania. Po kół pojazdów nabijane zachowuje się nieco inaczej niż na drodze konwencjonalnych opon. Kierowca musi przyzwyczaić się do samochodu. Eksperci zalecają wydatki na run-suchy asfaltową przez co najmniej 100 kilometrów. Kiedy ten autobus będzie optymalny kształt.

Zgodność ze wszystkimi zasadami zostaną sklasyfikowane jako kierowca w celu zapewnienia, że opony z kolcami na kołach rozpęd w pojeździe. W tym przypadku kierowca może poczuć jedność z samochodem. Teraz nie będą się obawiać, ani zimny, ani zimny, ani śliskiej nawierzchni.