251 Shares 2857 views

Skinner – rzemieślnikiem czy artystą?

Ile wieków temu, człowiek współczesny w deszczowe jesienne i zimowe dni preferuje skórzane i futrzane ubrania. Ale niewielu z nich będzie w stanie powiedzieć, dzięki kapitanowi jakieś skórki zawód zamienił się w przepięknym futrze. Skinner – to starożytne rzemiosło, rzadkie i popytu w dzisiejszych czasach specjalności.

Skąd pochodzi i jak się rozwijać, jego niuanse i cechy – postara się udzielić odpowiedzi na wszystkie te pytania.

Dlaczego to się nazywa?

Skinner – starożytne zawód. Jej nazwa pochodzi od starego rosyjskiego słowa „wkrótce”, co oznacza „futra, futro lub skórę zwierząt.” Specjalista w starożytności zaangażowany jako opatrunek futer i skór futerkowych i skóry zwierząt, z których później wykonanych czapki, ubrania i buty.

Dziś jest uważany za kuśnierz master, który czyni skórek dla futer, wyciąć i uszyć z ich różnych produktów.

Historia powstania i rozwoju

rzemieślniczy kuśnierz zaczął się rozwijać nawet w tych czasach, kiedy jaskiniowcy zaczął polować i wykorzystać jako część garderoby ukrywa pozyskanego zwierząt. Oczywiście, pierwsze produkty kuśnierzy były dalekie od doskonałości, ale to już wypracowane metody i techniki produkcji futer. Z biegiem czasu, ludzie nauczyli się obsługiwać i wykorzystywać jako łóżko i chronić swoje domy od zimnego powietrza i wilgoci. W przyszłości człowiek nie był w stanie trenować i oswoić wiele dzikich zwierząt przed czasem. Wraz z rozwojem hodowli i produkcji obróbki skór tych różnych rzeczy bydła stały się odrębną gałęzią rolnictwa.

Starożytni Egipcjanie używane w życiu codziennym w różnych artykułów ze skóry. Jest to sztuka przyjęli Rzymianie wykorzystywane do przetwarzania i produkcji różnych substancji i materiałów naturalnych, takich jak różne minerały, kory, nasion i owoców drzew i krzewów.

Z kuśnierz firma uległa poprawie, a powstała w czasie rzemieślniczych. Jego rozwój był pod wpływem obecności lub nieobecności futer i futrzanych zasobów, tradycji narodów i poziomu umiejętności.

Kuśnierz sztuka Rosja

Na terenie rosyjskich księstw zawsze było dużo lasu, który jest domem dla różnych zwierząt z pięknych i ciepłych skór. Od tych starożytnych Rosjanie nie tylko ciepłe ubrania dla siebie, ale także aktywnie sprzedał je do wielu krajów. Że rosyjscy mistrzowie byli jednymi z najbardziej wykwalifikowanych kuśnierzy. Według źródeł pisanych z tego okresu, trafił do sprzedaży futra kuny, bobry, kuny, gronostaje i lisa. Futro przez długi czas był głównym źródłem rosyjskiego handlu. Wzięli również hołd od podbitych ludów. W leczeniu skór naturalnych składników używanych: kory i liści różnych roślin, minerałów, a nawet chleba żytniego.

W średniowieczu futra są podzielone na proste i luksusowy i określonym statusie społecznym. Właśnie wtedy nastąpiła moda futro, a zatem pierwsze projektantów. Kuśnierz, krawiec w czasie specjalizował się w żaden szczególny sposób: na owczej lub cennych futer i skór szlachetnych, skór dzikich zwierząt. Jego kreator sprzedawane w specjalistycznych targach i rynkach futerkowych.

Specyfika zawodu

Dziś kuśnierz – specjalista używa w swojej pracy jako specjalnych narzędzi i środków chemicznych, a także starych receptur przetwórczych. Ale dość często mistrz kuśnierz biznesu pracy z gotowych skórek, zbierając i raskraivaya te, które nadają się do tworzenia rzeczy.

Duża produkcja zakup surowych skór, ponieważ są one tańsze, a w procesie produkcji mogą być traktowane jak należy, na przykład, zrobić cięcie laserem lub kolor.

specjalizacja

W dawnych czasach, kuśnierz – wagon, które zostały wyprodukowane i wyciąć i szyte futro. Dzisiaj, zgodnie z OKPR (rosyjski klasyfikacji zawodów pracujących), zidentyfikować następujące możliwe specjalnościach takich mistrzów:

  • kompozytor;
  • Wzór cięcia;
  • wykańczający.

Kuśnierzem-kompozytor została ustawiona i składane, przycinanie wzory i rysunki skór zwierzęcych, jak również stosowanie specjalnych etykiet wskazujących ich położenie w wycięciu.

Docinania kuśnierzem matrycowy jest wybór koloru skóry, gęstości i wysokości futra, wzorów wykrawania i bezpośredniego cięcia płyt wykonanych z różnych skór.

Kuśnierz-finiszer zaangażowany w dolnej części przetwarzania, pach i desek produktów, kontrola i korekta braków i wad Fur roboczych.

Duże przedsiębiorstwa zazwyczaj używają wysoce wyspecjalizowanych pracowników, ale w obecnych warunkach rynkowych, mistrz często łączy wszystkie specjalizacje, od ubieranie i dostosowanie do produktów gotowych.

Obecnie największe zapotrzebowanie w kuśnierz futra atelier korzystać z takich usług jak naprawy i perelitsovka futer i wyrobów skórzanych.

niezbędne cechy

Kuśnierz-specjalista powinien nie tylko dobrze zorientowany w różnych futer, ale również:

  • poznać charakterystykę ich leczenia;
  • zauważyć wad i poprawić je umiejętnie;
  • mają talent artystyczny i smak;
  • wiedzą jak wytwarzać, przetwarzać, wyciąć i uszyć.

Ponadto, dobry kuśnierz – człowiek z przeszkolony i opracowane estymacji oko, pamięci wzrokowej-graficznego i dotykowej, ponieważ konieczne jest rozróżnienie między podobnych odcieniach koloru i faktury materiału, być jasne o pozycji każdego kawałka futra w gotowym produkcie. Dokładność i sumienność, wytrwałość i wytrzymałość są również niezbędne cechy, aby opanować ten zawód.