152 Shares 7182 views

Intel Core i5-2310: doskonały procesor dla komputerów ogólnodostępnych

Podczas gdy Intel Core i5-2310 ukazał się w 2011 roku, nadal jest wielki dla jednostek midrange system montażu. Różnica w wydajności z nowszych chipów w tej rodzinie nie są zbyt duże, ale cena jest znacznie niższa. To właśnie z tych dwóch powodów są centralnymi jednostkami przetwarzania idealnie nadają się do składu komputery osobiste średnicy.

nisza Chip

Jak wcześniej wspomniano, procesor Intel Core i5-2310 koncentruje się na zespole jednostek systemu PC średniej prędkości. Mocy obliczeniowej rozwiązań krzemowych wystarczy dla praktycznie każdego zadania. Jest to najbardziej nowoczesne zabawki i projekty trójwymiarowe modelowanie, projektowanie i rozwój oraz tworzenie oprogramowania – każde takie wyzwanie CPU bez problemu poradzić sobie. Ponadto Hero nasz przegląd, to rodzina obejmuje również indeksy modelu Chip półprzewodników 2300 i 2320. Ich szczegółowe parametry techniczne przedstawiono w tabeli 1. Zasadnicza różnica między nimi – to inny taktowanie. Im większy jest ten wskaźnik, tym wyższa częstotliwość, tym lepsza wydajność systemu komputerowego. Reszta jest identyczna z modelem procesorów.

Tabela 1. Charakterystyka 23HH procesorami

№ p / s

Nazwa procesora

Częstotliwości GHz

Cache L3, MB

karta graficzna

Technologia, nm

W TDP

1.

i3-2300

2.8 / 3.1

6

HDGraphics 2000

32

95

2.

i3-2310

2,9 / 3,2

3.

i3-2320

3.0 / 3.3

gniazdo procesora

Wszystkie żetony tego modelu serii koncentrują się na montaż w gnieździe LGA1156. Teraz, oczywiście, na sprzedaż jest bardziej zaawansowany gniazda procesora z „Intel LGA1150 -» – i ostatni w tym względzie LGA1151. Ale to jest cena, mają znacznie wyższy (zarówno procesora i płyty głównej). Ale różnica w wydajności pomiędzy LGA1156 i ostatnich decyzji nie są tak duże. Dlatego najbardziej odpowiednie w tym przypadku wygląda nawet trochę przestarzałe, ale jest LGA1156.

Technologia produkcji. Temperatura i izolacji cieplnej

32 nm – proces produkcyjny Core i5-2310 półprzewodnikowych kryształów. charakterystyka Procesor określa maksymalną wartość w temperaturze 72,6 ° C O W rzeczywistości wartość temperatury w trybie normalnym, w tym procesor nie przekraczać 53-55 ° C na opakowaniu ciepła, jak już wspomniano, w tym przypadku wynosi 95 watów.

Kesh. RAM

Pamięć podręczna w układzie zawiera 3 poziomy i posiada następujące możliwości:

  • Poziom 1 – 256 kb.

  • Poziom 2 – 1 MB.

  • Poziom 3 – 6 MB.

Kontroler RAM w Intel Core i5-2310 zintegrowane jego procesor półprzewodnikowych. Jest dwukanałowym, przeznaczone do pracy z pamięciami DDR3. Najkorzystniejszym wspornik z częstotliwością roboczą 1333 MHz – zapewniają maksymalną wydajność. Jest to możliwe w takim komputerze i też zainstalować moduły o wysokiej prędkości, ale ich wyniki są wyższe niż 1333 nie wzrosną. logika systemu jest to, że wartość i ogranicza częstotliwość pracy pamięci RAM. Maksymalna adresowalny pamięć RAM w tym przypadku – 32 GB.

Możliwe częstotliwości zegara

Podobnie jak Intel Core i5-2300, bohater tej recenzji obsługuje technologię dynamicznego skalowania częstotliwości. W zależności od obciążenia, liczba aktywowanych jednostek przetwarzania i temperatury kryształu krzemu może zmieniać swoją wartość w zakresie od 2,9 GHz do 3,2 GHz. Ta tak zwana technologia Turbo Popiersie „Intel”. Przy częstotliwościach 3-4 GHz działać 2,9-3,0 jądra. Gdy częstotliwość staje się równa 3,1 GHz, obliczenia są tylko 2 blok. Ale na 3,2 GHz w trybie aktywnym jest tylko jedna jednostka obliczeniowa.

architektura

Intel Core i5-2310 należący do rodziny Sandy Bridge CPU. Ta druga generacja chipów półprzewodnikowych opartych na architekturze Intel Core „” Konstrukcja tego modelu znalazły się cztery pełne rdzenie. Z kolei, takie jak technologia Hyper Trading, w tej sytuacji nie jest obsługiwany na poziomie oprogramowania, aby wszystkie tego samego przetwarzania informacji przepływu 4.

zintegrowana karta graficzna

Podobnie jak w przypadku Intel Core i5-2300, ten model, CPU posiada zintegrowany akcelerator graficzny początkowy poziom – 2000. Jego HD Graphics częstotliwość pracy może wynosić od 0,85 GHz do 1,1 GHz. Maksymalna liczba ekranów, które mogą być podłączone do takiego komputera osobistego, to 2. Poziom wydajności to w tym przypadku minimum, które jest wystarczająco tylko dla rozwiązania najłagodniejszych w tym zakresie zadań: oprogramowanie biurowe, zasobów internetowych, odtwarzanie wideo i prostych zabawek.

wynik przeglądu. koszt

Oczywiście, Intel Core i5-2310 to procesor z najlepszych urządzeń do jednostki system montażu średniotonowego. Ma pełne 4 rdzenie i wystarczający poziom wydajności. W porównaniu z nowszych chipów producenta poświęca na tle niskich kosztach – około 4000-5000 rubli z zapasów, a nawet w całkowicie nowych warunkach. W tym samym czasie efektywności energetycznej i wydajności mają niemal identyczne. Dlatego bardziej korzystne zakup wygląda dokładnie to, choć nieco przestarzałych kategoriach, procesor, który oferuje również wysoki stopień niezawodności dzięki zwiększonej pasty termicznej na tle bezpośrednich konkurentów.