525 Shares 6145 views

Bezgłośne zamki stanowią alternatywę dla rozwiązań fabrycznych

Muszę przyznać, że krajowy przemysł motoryzacyjny nie jest jeszcze konkurencyjny. To nie jest żałosne, ale straszne niedociągnięcia rosyjskich samochodów sprawiają, że pomyślimy o celowości zakupu samochodu tego segmentu. Jednak w przypadku braku dużych funduszy, wielu kierowców nadal kupuje modele klasyczne z AvtoVAZ, GAZ i UAZ. Nasi obywatele są już przyzwyczajeni do swoich pieniędzy na udoskonalenie produktów krajowego przemysłu motoryzacyjnego, więc porozmawiajmy o tym, jak zamontować ciche zamki na drzwiach klasycznych modeli.

Przede wszystkim należy zauważyć, że ten proces prostych i specjalnych umiejętności nie jest wymagany tutaj. Wystarczy, aby ramię przykręcić śrubokrętem i trochę cierpliwości. Podczas instalowania i demontażu zamków należy zachować ostrożność, ponieważ niektóre części mogą wpaść w drzwi. Aby je zdobyć, musisz usunąć panel i jest to dodatkowy czas i wysiłek.

Dlaczego fabryczne zamki emitują silny dźwięk? Odpowiedź jest prosta: metalowe zamki nie mogą być zamykane w żaden inny sposób, ich klaksy będą słychać wszędzie w promieniu 500 metrów.

Bezgłe zamki są wykonane jak zwykle, tylko w ich konstrukcji są plastikowe sekcje. Dzięki nim, w momencie zetknięcia zatrzasku z zatrzaskiem, hałas jest stłumiony. Dlaczego krajowy producent jeszcze nie rozwiązał tego prostego zadania – zagadki nawet dla samego producenta. Jednak próby usprawnienia sytuacji były już w najnowszym wydaniu z AvtoVAZ, ale do końca problemu nie został wyeliminowany. Dlatego instalacja cichych zamków na klasykach i jest nie tylko istotne dla dzisiejszego dnia.

W niemal wszystkich sklepach specjalizujących się w sprzedaży części samochodowych można kupić bezgłośne zamki. Należy zauważyć, że pojęcie takich zamków jest dostępne tylko w Rosji, a na zagranicznych portalach trudno jest znaleźć coś użytecznego na ten wniosek. Prawdopodobnie poślizgnął się ten okres, kiedy ten problem był rzeczywiście jeszcze przed pojawieniem się Internetu.

Aby zainstalować ciche zamki, nie musisz zmieniać uchwytów drzwi, larw, zamówić nowe klucze, kable i zamki centralnych zamków. Wystarczy wymienić tylko element, w którym znajduje się haczyk mocujący.

Procedura jest przeprowadzana w kilku etapach. Początkowo odkręcić dwie śruby mocujące blokadę. Element jest demontowany, tak aby nie przechodziło przez drzwi. W tym celu najpierw dolna śruba odkręca się najpierw, a dolna część elementu jest wycofywana z boku. Następnie rozluźnia się górną śrubę, element jest usuwany. Jedynie w odwrotnej kolejności pozostaje utworzenie bezgłośnego analogu w ten sam sposób.

Następnie, na stojaku, w którym znajduje się zamek, śrubę rozluźnia się, a kołek zostanie zdemontowany, a zamiast niego wkręca się nowy.

W ten sposób zmieniają się ciche zamki na wszystkie drzwi. Po zakończeniu instalacji konieczne będzie jedynie wyregulowanie elementów tak, aby były one szczelnie zamknięte i nie uszkadzały powłoki lakierniczej. Wreszcie drzwi przestaną wydawać przerażające dźwięki, a sąsiedzi będą mogli spokojnie spać, a połknąć nie przeszkadza ich spokój, nawet w nocy.