276 Shares 9302 views

Szelki i czapki dla wyrównania zębów

Jednym z najbardziej wygodny i łatwy w użyciu metod wyrównania zębów ortodontyczne czapki. Przyjmuje się powszechnie, że czapki są bardzo wygodne unit, który jest przeznaczony nie tylko dla wyrównania zębów.

Rodzaje zabiegów stomatologicznych z wykorzystaniem nasadki:

1. Capa do wyrównywania zębów przeznaczonych dla efektów mechanicznych zębów w celu przenoszenia ich na miejsce.

2. wybielające nakrętki do zębów. Podczas wybielania zębów w ciągu czapki sposób umieszczonych wewnątrz specjalnego środka wybielającego, który działa na zęby podczas nasadki na ścieranie i rozjaśnia je.

3.Kapy stosowane przez sportowców podczas treningów i zawodów sportowych w celu zmniejszenia naprężeń mechanicznych na zębach.

4.Kapy z bruksizm chronić zęby przed ścieraniem podczas snu.

5. czapki miorelaksiruyuschee są przeznaczone do zwiotczenia mięśni żucia i zmniejszyć obciążenie w ramach przygotowań do protetyki.

Pierwsze dwa typy najpowszechniej stosowane nasadki. Zbadajmy je szczegółowo.

Capa dla wyrównania zębów – aparaty ortodontyczne ten, który, w przeciwieństwie do szelek, jest wymienny. Podczas zabiegu pacjent może je zdjąć na kilka godzin dziennie: jedzenia, higieny i opieki stomatologicznej przez zaślepkami.

Dobór pacjentów, dentyści oferują kilka rodzajów Cap, które różnią się zarówno pod względem ceny i jakości.

Tak, standardowe czapki są tanie, więc dostępne dla każdego. Jednak ich standard prowadzi do tego, że podczas noszenia, są prawie zawsze powodują dyskomfort, ponieważ Struktura systemu stomatologicznym każdej z osób. Termoplastyczny kondensator do wygładzania dogodne standardowe zęby. Są one wykonane z materiału, który ma właściwości zmiękczające w gorącej wodzie, a po to jest stosowane do zębów – krzepnie, co pozwala odtworzyć poszczególne cechy zębów. Wadą takiej pokrywki, która jest taka, że w pierwszej fazie aplikacji wymagają szczególnej uwagi i dokładności.

Najwygodniejszym wykonania są kapsle, które są produkowane osobno. Gdy są one tworzone za pomocą modelowania komputerowego na podstawie wycisku zębów, techniki próżniowej. Sam kondensator jest wykonana z bardzo cienkiej, prawie niewidocznego materiału, który w pełni odpowiada kształtowi zębów pacjenta. Takie kapsle są znacznie droższe, ale ich cena jest uzasadniona wygody noszenia.

Capa do wyrównywania zębów usunięte, a zatem wymagają szczególnej opieki. W rzeczywistości, nie wszystko jest tak trudne, na zewnątrz kołpaka i wypłukać je zimną wodą jest wystarczające, aby oczyścić szczoteczką do zębów. Muszą być przechowywane w szczególnym przypadku, który dostarczył powietrze. W żadnym wypadku nie mogą być usunięte, aby zapewnić silne działanie mechaniczne ustnik.

Szelki stanowić wyjmowany aparat ortodontyczny (tylko dentysta usuwa je), tak aby skutecznie działać na zęby. Kiedy szelki mogą pomóc poprawić sytuację niemal każdy ząb. Szelki z klamrami, składać, które są przyłączone do zęba i łuku, który je łączy. Są one przygotowywane indywidualnie dla każdego pacjenta.

Istnieje kilka typów szelki:

  1. Metal – jest najbardziej trwały i skuteczny rodzaj szelek, ale mniej estetycznie.
  2. Sapphire – praktycznie niewidoczny na zębach, ale łuk łączący je, jest nadal widoczny. Poza tym wszelkiego rodzaju szelek, te – najbardziej kruche.
  3. Językowy – szelki, które są ustawione nie na zewnątrz, ale wewnątrz zębów. Są trudniejsze do tego przyzwyczaić, ale są one zupełnie niewidoczne z zewnątrz. Ich efekt jest nieco niższy niż w przypadku normalnego i skomplikowanej pielęgnacji.

Szelki mogą być barwione. Opcja ta jest idealna dla dzieci – i ciekawe, i niedrogie.

Na pytanie, co jest lepsze lub szelki ochraniacz zębów, to jest bardzo trudno odpowiedzieć jednoznacznie. W każdym przypadku jest to osiągnięte przez wykwalifikowanego stomatologa, biorąc pod uwagę sytuację i ciężkość życzenia pacjenta.