436 Shares 6852 views

Sfinks kotów dusza

Powiedz mi, co czujesz, gdy emocje widać Sfinksa? Nie, nie z kamienia opiekuna egipskich piramid, a kot tej rasy. Oczywiście, pierwsza reakcja na widok tego niezwykłego stworzenia – uśmiechem od ucha do ucha, bo trudno sobie wyobrazić bardziej zabawne i dziwne kota. Wydaje się, że ta istota przyszła do nas z innej galaktyki. Kto wie? Może to, dlatego, że Sphinx – kot jest naprawdę niezwykłe. Podobny do ceramika statuetkę, jest niezwykle inteligentny, uroczy, zabawny i wnikliwe. Jej egzotyczny wygląd i brak sierści stworzyć wrażenie bezradnych zwierząt. Było to zaraz chcą dotykać, uchwyt i wziąć na … zachować.

Ale zanim się to kosmiczne stworzenie w domu byłoby miło czytać trochę z tym, jak prawidłowo dbać o tej rasie, i zdecydować, czy jesteś gotowy psychicznie i finansowo, „pull” go. Pomimo faktu, że opieka sfinksów jest dość proste, trzeba będzie okresowo monitorować swoje zdrowie i, oczywiście, dużo i smaczne paszy. Pierwsze kotka tej rasy, należy upewnić się, że wykonane wszystkie niezbędne szczepienia. Godna hodowcy, jako załącznik do kotka, trzeba dać szczegółowe wskazówki na temat jego treści, jak również paszport weterynaryjne i metrykę. Ale metryka (ten sam rodowód i karta kot) jest wydawana tylko jeśli masz zwierzę z rodowodem. Jeśli jednak nie będzie obchodziło, zatytułowana Czy twoi rodzice łysy dziecko, można to zrobić bez metryk. Ponadto, trzeba podać tacę, które uszczelniają używany zanim kupił ją, słoik z wypełniaczem i małą ilością pokarmu.

Warto również wiedzieć, że Sphinx – kot jest bardzo żarłoczne. Ale to jest kompensowana przez fakt, że jedzenie jest skromny i zjada prawie wszystko, co ona będzie. Jest to spowodowane wzrostem temperatury jej ciała – jest wyższa niż zwykłego kota, przez 0,5-1 stopni. Dlatego, w celu utrzymania jego wysokiej energii, musi dużo jeść. Ale to nie znaczy, że musi być karmione przez całą dobę i nic. Pożądane jest, aby połączyć naturalne produkty, które jedzą same z kotów: Jedna rzecz dziś, a innego jutro. Kanał korzystnie suchy i wysokiej jakości, takich jak Royal Canin, czy wydać więcej niż leczenie zwierzęcia. Również miskę czystej wody powinno być zawsze.

Bezpośredni troska Sphinx obejmuje oczyszczenie uszu i zębów, płukania, pokrojone pazury, ogon tarcie. Uszy powinny być czyszczone bardzo ostrożnie i nie naciskać zbyt głęboki wacika, w przeciwnym razie można zranić zwierzę. Zęby i dziąsła delikatnie czyścić szczoteczką (kombinezon dziecięcy). Oczy przemyć liście herbaty lub wywaru z rumianku. Pazury potrzebne są specjalne maszynki do cięcia, ale nie nożyczkami. Jako ogona, musi być regularnie czyszczone z zewnątrz odtłuszczanie, ale nie zawierającego alkoholu oznacza.

Sphinx – kot z bardzo delikatną skórę, więc trzeba dbać o to prawie tak samo jak dla skóry dziecka. Nawiasem mówiąc, produkty higieniczne dla niemowląt powinno być dobrze. Ponadto, te koty pocić, więc zawsze w gotowości chusteczek, które zawierają alkohol, lub specjalnego myagenko gąbki, które w razie potrzeby można czyścić kociego organizmu. Oczywiście, gąbka powinna być wilgotna. Ponadto, nie wolno kąpać Sfinks, ale ta procedura powinny być prowadzone od najmłodszych pazury, a następnie, najprawdopodobniej, oni sami są prosząc o kąpieli. Umyj kota lub specjalnego szamponu zawodowej, lub jakości dziecko. Pamiętaj, aby wytrzeć go po kąpieli, a nawet lepiej, osuszyć papierowym ręcznikiem.

I sfinks – kot, który może opalać. Tak, te transcendentalne istoty są bardzo lubi słońca i ciepła, a także okresowy opalania mogą zmienić kolor (prawie jak u ludzi). Ale tak samo jak ludzie, sfinksy niedopuszczalnie nadmiernego przebywania na słońcu. Ponadto, nie pozwól, aby pobyt kota w projekcie, obok otwarte okna (zwłaszcza w zimie). Kup krasivenky domu kota, gdzie mogła ukryć i zarysowania. Ale jeżeli ona będzie prosić noc do ciebie do łóżka – nie zaprzecza jej, niech ją pod kołdrę. Sfinksy prostu nie mogę spać sama, na pewno trzeba wyciągnąć do ciebie całe moje gorące „zamszowe” ciałko i uśpić jej pomruk.