234 Shares 4666 views

TYUZ im. Bryantseva: repertuar, recenzje

Petersburg State Teatr Młodych Widzów. Bryantseva – jest to jeden z najstarszych teatrów dla dzieci nie tylko w Petersburgu, ale także w całej Rosji. Jest to jedyna w swoim rodzaju, przeznaczone dla widowni dziecięcej z różnych grup wiekowych.

Ogólne informacje na temat Teatru im Młodzieży. Bryantseva. opinie

TYUZ im. Bryantseva teatr nazywa się „specjalnego przeznaczenia”. Wszystkie jego występów i przedstawień są ciekawe współczesne dzieci, pomimo faktu, że są one w dobie technologii informacyjnych nie wiele może zaskoczyć. dyrektor artystyczny Teatru młodzieży jest dzisiaj Adolf Shapiro. Jest to teatr w Petersburgu, na Pioneer Square, 1. To jest stacja metra „Pushkinskaya”, „Zvenigorod”. Teatr Młodych Widzów. Bryantseva współpracuje z czołowymi reżyserami jak Petersburgu i Rosji w ogóle, a także reżyserów za granicą. Jego najlepsze występy wielokrotnie zostały oznaczone przez wielu lokalnych i międzynarodowych nagród i wyróżnień.

Z historii teatru i prawykonania

Petersburg Teatr Młodych Widzów im. Bryantseva słusznie należy do najstarszych teatrów w Rosji. Po jego wygląd pochodzi z powrotem do 1922 r .. To kiedy otworzył drzwi do jego młodych widzów. Pierwszy pokój teatru jest budynek Tenishev szkole. Dopiero w 1962 roku, teatr dla młodej publiczności dostaje swój własny dom w Pioneer Square. Ten budynek jest jedyna w swoim rodzaju, jest specjalnie zaprojektowany i zbudowany w tym samym teatrze. Architektem tego arcydzieła – A. V. Żuk, który stosuje się w jego projekt różni teatralnej i pedagogicznej Bryantsev rozwoju. Chciał, aby budynek był jak najbardziej komfortowy dla percepcja odgrywa młodych widzów. Pierwszy występ w pierwszym sezonie była prezentacja zatytułowana „garbaty Jazda”. Zdarzało się, że godło teatr zdecydował się bohaterem gry, która stała się jego znakiem firmowym.

Widzowie z założycieli nich. Bryantseva

Założyciel Teatru Młodych Widzów w Petersburgu jest utalentowany reżyser, pedagog, Ludowy Artysta ZSRR Aleksandra Bryantsev.

Od dnia otwarcia, kierował teatrem długie 40 lat. Dziś jest pomysłem nosi jego imię, Alexander Bryantsev słusznie zasłużył. Ponadto Bryantseva skierowane źródeł znanych Widzów dzisiaj były inne legendarne postacie, postacie kultury z okresu sowieckiego. Kompozytor Petrow-Boyarinov aktor P. Gorlov, harmonogram Beyer, nauczyciela teatru E. Pashkov dekolt. Należy również zadzwonić pod numer specjalistów w językach słowiańskich NN Bachtin, muzyk i kompozytor, uczeń NA Rimski-Korsakova N. M. Strelnikov, który poświęcił większość swojego życia do teatru. Znany poeta, tłumacz i dramaturg S. Marshak być również nazywany jednym z założycieli teatru. Ma trzy lata był kierownikiem literackim repertuaru Teatru Młodzieży.

Opis Teatr

Teatr Młodych Widzów. A. A. Bryantseva ma dwa audytoria. Sala główna ma 780 miejsc siedzących. Jego osobliwością jest to, że jest zbudowany amfiteatr, tak, że z każdego miejsca, widzowie mogą doskonale słyszeć i widzieć wszystko, co dzieje się na scenie. Drugi pokój pojawił się dopiero w 1996 roku, posiada 50 miejsc siedzących. Jest w konkretnym celu poszczególnych produkcji doświadczalnych. Widzów na drugim piętrze mieści się ogromny hol. Jest wystarczająco dużo miejsca, aby biegać i igraszki w przyjemności najmłodszych. Dla starszych dzieci jest organizowany ciekawą wystawę malarstwa przez młodych artystów i rzemiosła dla dzieci. 1 czerwca 2014 administracja Teatru im Młodzieży. Bryantseva wdrożył bardzo ważny projekt dla stworzenia środowiska dostępnego dla dzieci niepełnosprawnych. Na terenie teatru pojawił mobilnych podjazdy dla niepełnosprawnych dzieci.

Starry galaxy z Teatru Młodego Widza

Założycielem teatru, legendarny reżyser, aktor i pedagog Aleksander Bryantsev, udało się stworzyć uniwersalnego teatru w swoim rodzaju, co w połączeniu różnych kierunków i gatunków: dramatu, muzyki, plastiku. Jego marzeniem było stworzenie teatru, którego produkcje byłoby interesujące dla dzieci, młodzieży i starszych widzów. W każdym razie to wiąże się wiele znanych nazwisk reżyserów, aktorów, dramaturgów i pisarzy. Po raz pierwszy w Teatrze Młodych Widzów pojawiła spektakle stworzone przez znanych dzieł Marshak Schwartz, Kataev, Roshchino, Paustovsky Okudżawy i wiele innych. Jego produkcje są wykonywane dyrektorów Boris Zon, Paweł Veisbrem Leonid Makarov, Lew Dodin. W ścianach teatru jednorazowo pracował jako duży twórczego gwiazdowego konstelacji Z. Korogodskii, B. Freundlicha, N. Cherkasov Boris chirkov P. Lebiediewa B. Zoe G. Taratorkin, N. Ławrowem I. Sokolov, a wiele -Wiele innych.

Repertuar Teatru Młodych Widzów im. Bryantsev

Repertuar Teatru Młodzieżowego na dzień występów różnych gatunków. Ten dramat, kawałki muzyczne i produkcje z tworzywa sztucznego. Młodzi widzowie mogą oglądać bajki, klasyczne, współczesne dzieła. Repertuar teatru obejmuje kolejne dramaty ostrosotsialnye naszych czasów. Wśród nich, na przykład takie jak „Timoshkin kopalni”, „atestat dojrzałości”, „Burza”, „Dziewczyna poszukuje swojego ojca” i wiele innych. Na pierwszym spektaklu ( „garbaty Jazda” na bajce Ershov) również nie są zapomniane. Od czasu do czasu pojawia się na afiszu, bo dziś jest jego znakiem rozpoznawczym.

TYUZ im. Bryantseva. Recenzje spektakli

Nie znaleziono entuzjastyczne recenzje, które są podzielone na dorosłych, którzy odwiedzili występy. Teatr Młodych Widzów. Bryantsev – bardzo dobrze znane i popularne w kręgach odbiorców. Oczywiście, istnieją pewne opinie ludzi, którzy z jakiegoś powodu nie podoba mi się to czy tamto oświadczenie. Ale to jest naturalne, bo ilu ludzi, tyle opinii. Ale większość z teatru i jego występy do swoich potrzeb. Oto jak wszystko: od historii, muzyki, samego preparatu i ozdób wykończeniowych. Widzowie są często powtarzał, aby nie zauważyć, jak dwie godziny minęło działania tak entuzjastycznie obserwując, co dzieje się na scenie. Wiele lubiłem play "Tom Sawyer". Równie interesująca oglądać zarówno dzieci jak i dorosłych. sceneria komputer po prostu wspaniały, a to publiczność nie zapomnij wspomnieć w swoich opiniach. Ale co najważniejsze, że Teatr Młodzieży odtwarza je. Bryantseva nowoczesny i zrozumiały dla dzisiejszego pokolenia dzieci, co zawsze marzył Aleksandra Bryantsev.

Udział w konkursach i nagród Teatru

Na wyjątkowość Petersburgu Teatr Młodych Widzów, rozmawialiśmy więcej niż jeden raz. Publiczność dzieci jest znacznie bardziej obiektywne, a zatem działa ono jest o wiele trudniejsze niż dla dorosłych. Trudno z czymś zaskoczyć nowoczesne dziecko w świat komputerów i technologii informacyjnej. Ale to z powodzeniem udaje się Teatr Młodego Widza. Bryantseva. Figury teatru nie zapomnieć o najważniejsze – uczyć młode pokolenie do refleksji, do myślenia, empatii.

TYUZ im. Bryantseva jest członkiem wielu festiwalach teatralnych, ponieważ ustanawia własne, takie jak festiwal „Tęcza” oraz międzynarodowego festiwalu „Bryantsevsky”. W ramach tych festiwali przedstawiony wielu produkcjach teatralnych z różnych krajów. Głównym celem jest znalezienie czegoś nowego w dramacie. Teatr dla młodych ludzi do swoich najlepszych występów otrzymał wiele nagród krajowych i międzynarodowych. Aw 1969 roku został odznaczony Orderem Lenina za szczególne zasługi w rozwoju sztuki teatralnej.