880 Shares 4117 views

Ile kurczak siedzi na jaj i drobiu rolników, co zrobić, gdy zamyślony siada na jajach?

Niektórzy uważają, że nie jest konieczne, aby wiedzieć, ile kura siedzi na jajku. Jak czuje, ile czasu potrzeba, aby dostać się pisklęta. I nie przeszkadzają w tym procesie, i myśleć o tym, ile kura siedzi na jajku. Ale często warunki zadumy sprzęgła odgrywają ważną rolę.

Ile kurczak siedzi na jajku

Czasami może się zdarzyć, twist: jaja pod klushkoy będzie złej jakości lub podmorznut. Kurczak, odbyciu czasu przeznaczonego i będzie ich wylęgu. Niektóre kury mogą dostać wychudzony do punktu, w tym okresie, będzie to miało wpływ na ich zdrowie. Czasami ptak może umrzeć, nawet jeśli dana osoba nie interweniować w czasie procesu. Dlatego każdy hodowca powinien wiedzieć, ile kura siedzi na jajach: 21 dni. Chociaż plus lub minus kilka dni nie jest odstępstwem od normy. Im świeższe jajo, tym bardziej się z niego wyklutych piskląt. Podwyższona temperatura sprzyja również szybszemu dojrzewania zarodka.

Mogę dołączyć kurze jaja innych ptaków?

Jeśli rassidelas kura na gniazdo z niewielkiej liczby jaj, hodowcy drobiu powinny być dyskretnie umieszczone pod jej jaja innych kur lub tych, które kupił na farmie drobiu. Zazwyczaj dobre kurze jaja trwa cudzej i siada na nich regularnie. Konieczne jest również, aby wiedzieć, ile kurczak siedzi na jajach, jeżeli hodowca zdecyduje się wnieść wraz z kury kaczki lub gęsi. Prosta matematyczna kalkulacja obliczona różnica jest wyjście potomstwo i kurczaka, na przykład kaczka. Kaczki siedzieć 28 dni i kurczaki – 21. W konsekwencji, jaja kacze ująć tydzień wcześniej niż kurczak. Następnie potomstwo dostać przyjazny, prawie równocześnie.

Jak „zakazać” kurę do wylęgu potomstwo?

Czasami kury siedzą na jajach w niewłaściwym czasie, w jesieni. Stwarza to ryzyko, że młody to jest trudna w uprawie, a zimą kury nie uzyskać żądaną wysokość i ciężar. Aby tak się nie stało, należy uważnie monitorować tak, że kury usiąść na wiosnę. Te osoby, które przychodzą na myśl, aby przynieść kurczaki w drugiej połowie lata, powinien on zostać usunięty z jajkiem i umieścić kilka dni w piwnicy. Zazwyczaj to pomaga. Lub umieścić na noc w jej gotowych piskląt – kurczak weźmie je dla swoich dzieci, a pojedzie rzucając siedzieć na gniazdo.

Co trzeba zrobić, żeby kurczak chciał usiąść na sprzęgło?

Ludzie tam jest sposób zmusić kurczaka rozpocząć inkubację w czasie, gdy jest to potrzebne hodowców drobiu. Wybrano samic oddzielony od pozostałych kur, na przykład komórce roślinnej. W pierwszym dniu, że razem z jedzeniem i zwykłych drożdży świeżych produktów piekarskich, zwinąć je w kulki – około 50 gramów. paszy białkowej powinno się obficie wsadowego w kolejnych dniach kurczaki: kukurydza, ryby, mięso. Wskazane jest, aby dać częściej żyją dżdżownice. Po 10 dniach od jej wydania do reszty ptaka. Zwykle natychmiast kogut zaczyna aktywnie „deptać” przybysza. W rezultacie, bardzo szybko, w ciągu tygodnia, pióra kurze i fluffs zaczyna gdakanie. Jest to znak, że jest gotowy do inkubacji. Ta kura siedzi na jej jaj bardzo dobrze. I wzięli się podczas specjalnej wagi tuczu z korzystnego wpływu na jej zdrowie.