91 Shares 7919 views

Zimna palenia w domu

Proces oczyszczania zimnego dymu z ryb lub mięsa, nie jest złożony. Przy odpowiednim wyborze palacz palił i zgodności technologii. Produkt (ryba, mięso) otrzymuje się w wyniku suszony powietrzem i wędzone: usunięcia nadmiaru wilgoci, zwiększenie trwałości, smakowitość poprawie.

dym wędzarni działa jako środek antyseptyczny, niszczenia mikroflory pasożytnicze. Poza tym produkt jest lepszy prosalivaetsya. Czasy przechowywania osiąga trzy miesiące.

Jak zrobić wędzarnia wędzony? Istnieje wiele rozwiązań. Poniżej znajduje się tylko jeden, najbardziej dostępne. Jednak aby utrzymać zimną palenia w ten sposób może być tylko w swoich stoczni. Więc …

Gotowania tradycyjnego bez dna lufy. Nawet stare i zardzewiałe. Kopania dół 40 cm głębokości i 50 cm średnicy. Teraz mierzy się z tym otworem 3m i kopania inny dół z tej samej głębokości i mającą średnicę nieco mniejszą niż średnica lufy przygotowane. Pomiędzy płytkich odwiertów wkrapla się w wykopie bagnetowego łopaty (kominem). Pokrycie arkuszy wykopu z żeliwa i pokryte ziemią. Beczka przykryć drugim otworze, posypać ziemię wokół, aby uniknąć niepożądanego wycieku dymu i powietrza. W tym urządzeniu pozwala na zimnego wędzenia, gotowe.

Teraz – sam proces. Lufa ustawić poprzeczkę – zostaną one zawieszone z produktu. Wzdęcia puszki i mięso, drób i ryby, i smalec. Zlokalizuj kawałki tak, aby nie stykały się ze sobą i ze ściankami lufy (w przeciwnym razie te miejsca prokoptyatsya lub złe, albo wcale prokoptyatsya).

Przed rozpoczęciem zimnej palenie, produkt jest przechowywany w solance. recepty solankowe w Internecie dużo, więc nie zatrzyma.

Po zakończeniu stawiania kawałki, przykryć konopie baryłkę. Pierwszy odwiert (w jednym bez cylindra) rozprzestrzenienie się ognia. Ognisko wybrane gałęzie drzew owocowych. Iglastego drzewa nie można stosować: to jest zbyt żywiczną. Oddziały i dzienniki nie należy rozpalać i jątrzyć: potrzebujemy żadnej obróbce cieplnej i dymu – to jest istota zimno palenia. Dół jest pokryty blachą, tak że niewiele jest dostępny tlen (w przeciwnym razie zostanie ugaszony pożar w ogóle). Nawiasem mówiąc, gorzej rozpalać surowe gałęzie, więc jest to rozsądne z nich korzystać. Ogólnie uważane za najlepsze paliwo zgniłe lub olcha osika. załączyć one sushnyak jałowiec, winorośl, wrzosu, Krasnotal. Szczególnie ważny jest etap końcowy jałowca – dym ma silne działanie przeciwbakteryjne (które nie mogą wpływać na trwałość produktu końcowego). Fani różnych przypraw i smaków są dodawane do końca wędzonego słomy żytniej, siano, trawa, bazylia, tymianek, szałwia, a nawet piołunu.

Idealne dymu do palenia – lekkie (otrzymanego przez częściowe spalanie drewna z wystarczającym dostępem tlenu). Głównym błędem początkujących – podsycając ogień. Znowu: drewno powinny tlić ale nie spalić. Taki efekt uzyskuje się poprzez nałożenie pieca (PIT) posiekanej opałowego, a następnie przez zasypanie trociny (korzystnie na mokro). Jeśli produkt widać wyraźnie, optymalne stężenie dymu.

Jeśli chodzi o czas palenia, to całkowicie zależy od własnego gustu. Jeśli weźmiemy średni czas dla drobiu i ryb, bekon, że wynosi 15 godzin (z uwzględnieniem masy kawałka od 2 do 4 kg). Nawiasem mówiąc, mięso jest cięte nie w poprzek i wzdłuż słojów.

Miłośnicy piękny wygląd (rumianej „marbling) może polecić dodanie do solanki trochę azotan sodu o zagrożeniach zdrowotnych jesteśmy, oczywiście, milczeć słuszne jest, aby pamiętać .. kiełbasa handlowego, który jest w sprzedaży prawnych, wolne od azotanów (z lub bez udziału to w produkcji), aby znaleźć oh, jak trudno jest.

Spróbuj, eksperyment. Kto wie, może będzie to początek jego korporacji, produkcji produktów wędzonych na zimno. Powodzenia!