339 Shares 3629 views

Jak często powinno się myć włosy? To wszystko zależy od rodzaju włosów

Pytanie, jak często myć włosy, powodując wiele kontrowersji, jak każda kobieta nie chce odstąpić od opinii. Wiele osób zalecają mycie włosów codziennie, ale w rzeczywistości może to spowodować większe szkody niż pożytku. Faktem jest, że częste kąpiele pozbawia zamki naturalnych olejów, które je chronić. Ten brak równowagi może spowodować, że włosy staną się tłuste i brudne nawet szybciej niż to było wcześniej. Jak widać, częste mycie nie można uznać za rozwiązanie wszystkich problemów.

Należy jednak brać pod uwagę fakt, że nie ma dwóch osób z tego samego włosy, co oznacza, że każdy musi określić liczbę poszczególnych procedur mycia. To będzie w dużej mierze zależeć od struktury i rodzaju włosów, więc nie szukać jakiś uniwersalnych zaleceń, które w magiczny sposób zmieścić wszystkich kobiet. Dziś będziemy rozmawiać o tym, jak często należy myć włosy, na podstawie rodzaju włosów i teksturę loki. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, aby stać się właścicielem najbardziej piękne i zdrowe włosy.

Jeśli masz cienkie włosy

Cienka sierść jest zwykle zhirneyut szybko i tracą swój kształt, więc muszą być myte codziennie. Więc w tym przypadku, częste mycie nadal będą bardziej użyteczne. Wybierając szampon i odżywkę należy zwrócić uwagę na te produkty, które obiecują, aby włosy grube i nieporęczne. Będą Ci odpowiadał lepiej niż inni, ponieważ ich formuła jest łatwiejsze i nie robią cięższe włosy. Ponadto zrezygnować szampon z silikonu, ponieważ ten składnik jest zbyt ciężki dla cienkiej sierści.

Jeśli masz grube włosy

Gruby lub grube włosy powinny być myte raz na dwa dni, tak aby ich nie boli, i zawsze wyglądają atrakcyjnie. Jeśli mówimy o szampon i odżywka powinny dokonać wyboru na rzecz tych formuł, które zawierają masło shea i Argan. Są one w stanie najlepiej nawilżać skórę głowy i włosy.

Jeśli masz tłustą włosy

Tłuste włosy powinny być myte codziennie. Może niektórych kobiet jest to trudne do zrobienia, ale to częste mycie jest konieczne, aby ustabilizować nadprodukcji sebum, co powoduje ten stan. Jeśli używasz klimatyzatora, stosuje się go tylko na końcach, tak aby nie potęgować problem. Ponadto szukać szampony i odżywki, które zawierają łagodne składniki myjące, takie jak mięty, eukaliptusa i olejku z drzewa herbacianego.

Jeśli włosy farbowane

W celu zapobieżenia blaknięcie, ważne jest, aby wybrać szampon i odżywka bez siarczanów i parabenów. Farbowane włosy dobrze reagować na keratyny i białek, które są powszechnie spotykane w naszych nici, ale zostały uszkodzone w procesie barwienia lub rozjaśniania włosów. Używać produktów, które zawierają którykolwiek z tych elementów, aby zrestrukturyzować swoje włosy.

Jeśli masz proste włosy

Jako proste włosy pozbawione tekstury, to najlepiej wybrać dla nich lekkie szampony i odżywki. Będą wyglądać zaniedbany i tłuste szybciej niż kędzierzawy. Aby zachować je zdrowe i lśniące, trzeba myć włosy codziennie. Wybierać pokarmy bogate w ekstrakt z algi, soli morskiej i olej kokosowy. Będą one w stanie dać im połysk i blask.

Jeśli masz kręcone włosy

Faliste i kręcone zamki – to typ włosów, który jest często myć tylko zaszkodzić. Można myć je co trzy lub cztery dni, a to wystarczy, aby pobyt uwodniony loki i nie stracić swój kształt. Również dobry pomysł – użyć szamponu przed i po klimatyzatora, gdy myjesz włosy. Pomoże to utrzymać kształt loków. Wybierać szampony i odżywki, które zawierają olej arganowy lub olej kokosowy – oni zachować swoje włosy świeże i pełne życia.