575 Shares 2043 views

TSA-3 (areometr) – alkoholometrów do użytku domowego

Hydrometr – prosty przyrząd do pomiaru gęstości określonego płynu konwencjonalny pływak, który, w zależności od gęstości zmierzonego przez jednostkę fizyczną jest zanurzona na określoną głębokość. Dla wygody zastosowano bezpośrednio na skali pomiarowej pływaka.


Jeżeli gęstość płynu której środek składa się z dwóch elementów o znanych wartościach gęstości areometr można zmierzyć i skład procentowy roztwór. To działa tak TSA 3 – areometru do pomiaru zawartości alkoholu w wodzie.

Co spowodowało zainteresowanie

Zainteresowanie samodzielnego wytwarzania alkoholu ostatnio rośnie. I jest to związane zarówno z obrzydliwej jakości naszego powszechnego dobrego sklepu z alkoholowym napojem – wódka, oraz z wysokimi cenami alkoholu normalnej jakości.

Rosnąca sprzedaż gotowego bimbru, muszę powiedzieć, że to dobry maszyna destylacji z parą wodną i chłodnicę bębna może kosztować nawet 10 tysięcy rubli i powyżej. I, jak pokazuje praktyka, dom opanować produkcję mocnego napoju z tytułu jakiejkolwiek osoby z rąk, głowy i pożądania.

Jakość … oczywiście konkurować z whisky, produkowana z bursztynu zboża, poopalać się na niektórych stokach górskich jednej z południowych stanów, a następnie osuszono nad dymem torfowym, dłoń peretortogo od korzeni, a następnie dziesięć lat trwały w stulecie dębowych beczkach z portu francuskiego … ale zwykłe sklepy wódki segmentu środkowego nawet brew cukier, oczywiście, dobrze ugotowane i dobrze oczyszczone, stawia na obie łopatki.

Koniecznym atrybutem, zwłaszcza dla początkującego amatora Moonshiner – urządzenie do pomiaru siły napoju. Hydrometr alkoholowej Asp-3 – tylko proste urządzenia. Twierdza likier, wbrew powszechnemu nieporozumieniem „tym silniejszy, tym lepiej”, każdy przepis musi mieć swoje granice.

Areometr TSA-3: Opis

TSA-3 – areometr przystosowany do pomiaru stężenia alkoholu w wodzie. Jest hermetycznie zamkniętej szklanej fiolce. W górnej części ampułki jest wyraźna skalę. Dla łatwości stosowania natychmiast oznaczone wartości stężenia alkoholu w wodzie w%. Dno ampułki pobierania zweryfikowanego ilość ołowiu granulek, nagrany za pomocą specjalnego kleju. To wszystko dość proste urządzenie ASP-3.

Areometr działa na zasadzie Archimedesa. Alkohol jest lżejsza od wody, im wyższe jest stężenie, tym mniej gęsty roztwór otrzymuje się i zanurza się pływak jest silniejsza. głębokość zanurzenia i jest stała w czasie pomiaru.

Jak korzystać

Ale to nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Roztwory – kawałek trudne i złożone na głębokości zanurzenia będzie mieć wpływ nie tylko stężenie alkoholu, ale również temperaturę roztworu nie wpływa na stopień wzajemnego przenikania się cząsteczek. Nawiasem mówiąc, ten pracował wielki rosyjski naukowiec Dmitrija Mendelejewa.

A to, według niektórych, on tylko tak, że mieszanie alkoholu z wodą, a następnie wypił to wszystko w różnych proporcjach, aż był pijany okresowy pierwiastków nie śniło.

Tak więc, wraz z niektórymi z areometru jest termometr do pomiaru temperatury wódki. Zestaw Aereometry TSA-3 zawiera urządzenie – HSA-T. Ale można użyć dowolnego innego termometru gospodarstw domowych. I znając temperaturę roztworu, można łatwo zmierzyć dokładną siłę napoju, jeśli korzystać z danych w tabeli.

Areometr – urządzenie do pomiaru wodny roztwór Fort-alkoholu

Nie próbuj mierzyć drogę zamek wino, likier, brandy i inne napoje, którego skład, oprócz wody i alkoholu jest częścią czegoś innego. Gęstość takiego napoju zmieni. Ale TSA-3 – areometr działa tylko na zasadzie pomiaru gęstości.

Kupowane – „mistrz vpendyuringa”, chcąc w żaden sposób narzucać swoje produkty, oferując „specjalne” areometr do pomiaru twierdzę wina i piwa. Ale teoretycznie, takie urządzenie może pracować poprawnie tylko przy drinku ze ściśle określonej zawartości cukru. W fabrykach win twierdza zaostrzony tylko przez odparowanie.