520 Shares 1785 views

Ostry ból w gardle

Ostry ból się w każdym gardła. W różnych przypadkach towarzyszy uczucie suchości, dyskomfort, obce ciało ból. Wynika to z obecności błony śluzowej gardła wielu zakończeń nerwowych. Wiele połączeń neuro-refleks o innych narządów (nerek, serca, płuc) obuslavlivaeyut możliwość zaburzeń czynnościowych w chorobach migdałków. Jednak niektórzy ludzie złe samopoczucie utrzymuje się niezależnie od siebie, w innych ciężki ból gardła staje się długotrwałe i bolesne, wskazując w ten sposób do rozwoju bardzo poważnych powikłań.

Jak pokazuje praktyka, często skarżą się na ból w nastolatków i dzieci. Ostry ból w gardle może wystąpić u dzieci w wieku od pięciu do osiemnastu lat, więcej niż pięć razy w roku. U dorosłych, liczba ta średnio dwa razy mniej.

Ból pojawia się na skutek aktywnego lub biernego palenia. Jak wiadomo w dymie papierosowym jest ogromna ilość substancji chemicznych, negatywnie wpływając nosogardzieli i błony śluzowej jamy ustnej.

U osób cierpiących na napady alergii sezonowych lub trwałe, występuje kilka razy częściej niż osoby, które nie są podatne na te choroby gardła bolesność.

Ostry ból gardła mogą być spowodowane ekspozycją na czynniki drażniące chemicznych. Spalanie paliwa lub przy użyciu chemikaliów gospodarstwa domowego przydzielone błony śluzowej drażniących pyłów.

Przewlekłych lub nawracających infekcji zatok mogą rozprzestrzeniać zakażenie na powierzchni wlotowej. W chorobach takich jak zapalenie zatok, zapalenie zatok, często silny ból w gardle.

Gardło – ciało istotne. Jest ona przeprowadzana przekraczania pokarmowego i oddechowego rozłogi. Ponadto gardła jest zaangażowana w tworzeniu odporności w czynności układu oddechowego i połykania, jak również w tworzeniu głosu.

Często, zwłaszcza podczas sezonu grzewczego, jest zwiększona suchość gardła. Jest to spowodowane przez inhalację suchego powietrza przez dłuższy czas. Ostry ból w gardle podczas połykania, uczucie ból lub pieczenie są oznaki „na sucho” w gardle. Ponadto ból może być zwiększona poprzez zwiększenie obciążenia głosowego. Tak więc nie jest suszenie gardła i przyklejania przez pogrubionych śluzu, który obejmuje go. Wizualnie oznaczone rozrzedzający, lekkie podrażnienie. W niektórych przypadkach istnieją drobne krwotoki, nie towarzyszy widoczny stan zapalny.

Ból gardła może pojawić się w wyniku anginy, zapalenie gardła (przewlekły i ostry), i przewlekłe zapalenie migdałków.

W przypadku ostrego zapalenia gardła, z wyjątkiem bólu gardła, jest ogólne osłabienie, suchość gardła, nieznaczny wzrost temperatury. W tym przypadku nie jest stan zapalny w tylnej części gardła i podniebienia uchwytami.

Przewlekłe zapalenie gardła wywołać różne stany patologiczne. Na przykład, po usunięciu migdałków (podniebnej) często obserwuje się wzrost wyrównawczego skrawków tkanek limfoidalnych w bocznych i tylnych ścian gardła. W tej postaci limfoidalnych granulek. Ich okresowe zapalenie stymuluje podobny do dusznicy obrazu klinicznego.

Należy zauważyć, że ból gardła mogą być wywołane przez zakłócenia zwieracza przełyku.

Ból podczas połykania mogą być spowodowane stresem emocjonalnym, neurastenii, histerii. W pewnych przypadkach obserwuje się zmian w mózgu natury organicznej, jak również chondrosis szyjki macicy.

Ból gardła jest objawem towarzyszącym różnych chorób i dolegliwości. Do wyboru optymalnego leczenia wymaga kompleksowej analizy klinicznej i badań laboratoryjnych.