851 Shares 4689 views

Symphonic metal – zwłaszcza przedstawiciele gatunku

Dziś pokażemy, jakie cechy stylu symfonicznego metalu. Grupy, które sprawiają, że muzyka w tym kierunku zostaną wymienione poniżej. Ten styl muzyczny łączy symfoniczną muzykę orkiestrową i metalu. Podczas tworzenia kompozycji w tym gatunku są często wykorzystywane chór i kobiecym wokalem. Stosowany również instrumenty symfoniczne lub imitacji dźwięku utworzonego za pomocą syntezatora. Często podczas nagrywania zespoły przyciągają pełną orkiestrę. Dla tego gatunku charakterystycznych refrenów, duety kilku wokalistów i album koncepcyjny.

historia

Symphonic metalu zajmuje korzenie w pracach takich grup jak Teatr tragedii, gromadzenia. Są one używane w swoich wystąpieniach kobiecym wokalem i klawiatur. Eksperymenty w połączeniu ciężki i nowoczesną muzykę symfoniczną wykonywane grupy Symphony X, wściekłość i Savatage. Symfoniczny metal jako odrębny gatunek według ekspertów, powstała po wydaniu płyty grupy Theli Theriona. Zdarzenie to miało miejsce w 1996 roku, Therion w poprzednich badaniach połączonych symfoniczne uzgodnień i metal, ale to jest na rekordowym Theli ten gatunek ostatecznie uformowane. Stał się nowe zjawisko na scenie ciężkiej muzyki. 1997 – jest to jeden z najważniejszych okresów w rozwoju opisywanego kierunku. W tym czasie były trzy grupy debiutancki album, który później miał ogromny wpływ na gatunek. Rhapsody, Nightwish symfoniczne rozwiązania tworzone w oparciu o power metalu. Z kolei drugi był w postaci debiutanckiego albumu Within Temptation. Jest on zbliżony do gothic metalu. Popularność młodego gatunku gwałtownie wzrosła. Grupa Dimmu Borgir i Cradle of Filth, wyróżnia się specjalną melodią, zaczął klawiatur przednich. Niemal w tym samym czasie tworzą grupy przywołań i Bal-Sagoth. Użyli orkiestry i klawiatur tak aktywne jak gitary. Pod koniec 1990 i na początku 2000, liczba grup, które wziął kierunek rozwojowy „metal opera”. Wśród nich jest After Forever, i wyszedł na ich skład zespołu Epica. Warto też wspomnieć, oczy liści przedsięwzięcie Liv Kristine utworzony. W połowie 2000 roku, gatunek stał się jednym z najbardziej powszechne w północnej i środkowej Europie.

przedmioty

Symphonic metal nie jest głównym tematem w tekstach. Rozpowszechnione w gatunku mitologicznych, mistycznych i historycznych motywów. Jest to również niezbyt często liryczne teksty opisujące osobiste doświadczenia. Czasami wzrosnąć motywów natury i religii. Często tworzą grupy albumów koncepcyjnych, które są stylizowane na operę lub eposów. Na przykład, płyta Therion Secret of the Runes jest dedykowany do dziewięciu światów nordyckiej epopei. Praca ta, jak nic innego, kreatywny zespół, oparty na mistycyzmu i mitologii.

Rosja

Rosyjski metalu symfoniczny reprezentowane przez kilka grup. Przede wszystkim jest katharsis. Również w tej dziedzinie odgrywa zespół z Sankt Petersburga nazwie Dominia. Symphonic metal, wybrany ESSE – zespół z Rostów nad Donem. Grupa ta powstała w 2006 roku, nie może również przechodzić przez zespół Luna Aeterna, która odbyła się w Moskwie w 2001 roku. Jesteśmy zainteresowani w gatunku, a zespół wybrał Rossomahaar. Ona pochodzi z miasta Moskwy. Oparty zespół w 1995 roku