109 Shares 9047 views

Zapalenie błony śluzowej żołądka o wysokiej kwasowości – przyczyny, objawy, leczenie

Ból i dyskomfort w żołądku doświadczane przez wielu ludzi, często powodem tego jest zapalenie błony śluzowej żołądka – zapalenie błony śluzowej żołądka. Zazwyczaj jest to związane z zaburzeniami tajemnic generujących żołądek. Zapalenie błony śluzowej żołądka – przewlekłe choroby z diety i zdrowego stylu życia jego przejawem może być zminimalizowane. Nieprawidłowa dieta naruszenie zalecanego schematu może prowadzić do nasilenia choroby, a następnie rozpoczyna się ataku ostrego zapalenia błony śluzowej żołądka. W tym przypadku, farmakoterapia pod nadzorem gastroenterologa.

Kompozycja soku żołądkowego wymaganą do trawienia obejmują kwas solny. Jeśli jest wytwarzany powyżej normy, diagnoza – żołądka o wysokiej kwasowości. Niewystarczająca produkcja kwasu chlorowodorowego prowadzi do żołądka z niskiej kwasowości.

Zapalenie błony śluzowej żołądka, mogą być spowodowane chorobami zakaźnymi, nieprawidłowego metabolizmu, zaburzenia układu hormonalnego, wirusy. Ważną rolę w tym odgrywają czynniki dziedziczne. Częściej jednak, przyczyny zapalenia żołądka są zakorzenione w złym i niezdrowego stylu życia. Dla żołądka powoduje złe odżywianie, palenie tytoniu, spożywania alkoholu w nadmiarze, długotrwałe leczenie lekami, przejadanie się, hobby bardzo tłuste, pikantne i gorące jedzenie.

Najczęściej zapalenie błony śluzowej żołądka z wysokiej kwasowości martwi młodszego pokolenia. Już w szkole nastolatki zaczynają odczuwać dyskomfort po jedzeniu, łagodne nudności, ból szybko mijania. Jest to pierwsze objawy choroby. Ostro i dramatycznie żołądka nie jest od razu. Ból w żołądku jest częstym objawem stanu zapalnego i często przypisuje się żywność złej jakości lub napięcia nerwowego. to może

występują po posiłkach i podczas długotrwałego braku pokarmu. Wraz z bólem może być zgaga, odbijanie, nudności. Zgaga jest najczęstszym objawem zapalenia błony śluzowej żołądka. wymioty występuje bardzo rzadko. Nastrój zmienia pacjentów. On staje się niezadowolony i drażliwy. Człowiek męczy się szybko, pogorszenie snu i apetytu.

Dla prawidłowego rozpoznania choroby powinny być ekranowane i przechodzą specyficznych testów. Zapalenie błony śluzowej żołądka z różnych poziomach kwasowości i wymagają różnych zabiegów i różnych diet.

Jeśli testy wskazują, że funkcja generowania tajemnice powyżej normy, pacjent jest diagnozowany żołądka o wysokiej kwasowości. Pacjenci z tej diagnozy jest często obserwowane naruszenie funkcji wegetatywnych części układu nerwowego: niestabilność impulsu, objawy niedociśnienia, zwiększone wydzielanie śliny.

Ciężkie zgaga, odbijanie o kwaśnym smaku, nudności, odruchy wymiotne, pieczenie i ciśnienia „na brzuchu” po 2-3 godziny po jedzeniu, zaparcia spastyczne – Wszystkie charakterystycznych objawów zapalenia błony śluzowej żołądka o wysokiej kwasowości.

Choroba ta wymaga ścisłego przestrzegania oszczędzające diety. Od dieta jest wykluczone ostre, tłuszcz, gorące jedzenie, pikle, wędzonego mięsa. Ale te zalecenia są zawarte w każdym przebiegu leczenia dietą i są podstawą zdrowej diety. Najważniejsze z diety całkowicie wykluczyć pacjentów kwaśne pokarmy – fermentowane mięso, produkty mleczne, kwaśne owoce i warzywa, zupa, barszcz, żyto (czarny), chleb pszenny drożdżowy. Zgodność z takiej diety zmniejsza stan zapalny i uczynić manifestację objawów zapalenia błony śluzowej żołądka niepozorny.

W okresie ostrej choroby w pierwszej kolejności konieczne jest usunięcie kwasowość. Aby to zrobić, można użyć leków gastrynę, Almagel, atropina, omeprazol, i wiele innych, które pomagają usunąć zgaga. W celu ochrony przed uszkodzeniami żołądka, należy stosować środki opasanej jak Smecta, wywar z lnu lub glinki. Do trawienia zadawalające, należy spożywać enzymatycznymi, mianowicie pankreatyny Festal, Mezim forte.

Jeśli zapalenie błony śluzowej żołądka o wysokiej kwasowości spowodowane przez wirusy, konieczne jest leczenie i przeciwbakteryjny. W tym przypadku trzeba wziąć wiele antybiotyków. Jest również aktywnie wykorzystywane, leczenie z różnych ziół i fizjoterapeutą – pojazdów.