466 Shares 7432 views

Pietrozawodsk: Teatr Narodowy w Karelii

Ten teatr nie zna narodowości i nie ma granic. Jakby to w dowód tego twierdzenia, a tam Pietrozawodsk Teatr Narodowy. Było o tym niesamowitym teatrze omówimy w tym artykule: dowiedzieć się o jego bogatej historii i działalności.

Jak to wszystko się zaczęło

W 1921 roku, wczesną wiosną w Karelii rozpoczęła firma działająca, który był pierwszym krajowym trupy w Dramatu Teatru Narodowego. Jej organizatorami są fińscy rewolucjoniści imigranci. Repertuar Teatru Narodowego Pietrozawodsk początkowo włączone tylko fiński przedrewolucyjnej dramat. Występy artystów pokazały trudności życia granicy wsi.

W Pietrozawodsk Teatr Narodowy w pierwszych aktorów byli absolwenci Art Studio Leningrad.

W latach 30. wielu Finów wyemigrował do różnych krajach, a także w ZSRR.

To właśnie z powodu tych imigrantów został stworzony w krajowym Pietrozawodsk pracowni Teatru Dramatycznego Karelski państwa. Spadek sezon był znany z tego, że teatr podjął współpracę z obsadą dramatycznej college'u, który był powodem narodzin Karelski Narodowego Teatru Dramatu. Istnieje już zmianie i repertuar, dając znaczące miejsce radzieckich klasyków.

Ale od 1937 do 1940 roku teatr w momencie przestał operacji. I tylko wtedy, gdy Karelska Autonomiczna Socjalistyczna Republika Radziecka w 1940 roku została przekształcona w Karelski-fińskiego SRR, teatr wznowił swoją działalność. Jednak wybuchła wojna, a Republiką jest prawie w całości zajęta przez Finów. I teatr nadal działają w warunkach ewakuacji w różnych miejscach: w Syberii, w miejscowości Velsk i innych miast i regionów, aż w końcu, w 1943 roku, nie wrócił do Karelii.

nowości teatralne

Pietrozawodsk Teatr Narodowy zaskoczył swoich słuchaczy do wielu, a obsadę i doskonałą grę utalentowanych aktorów i aktorek. Ale prawdziwą nowością dla teatru było to, że tutaj po raz pierwszy w historii teatru używać słuchawek do tłumaczenia symultanicznego na język rosyjski. Ten nowy produkt został dobrze przyjęty przez publiczność.

Repertuar radzieckie odgrywa nadal dominować, choć było wiele pomysłów i fińskim.

Tour i odlewane

Od 1951 roku w historii teatru rozpoczął nowy rozdział i zestaw popularnych wycieczek. Po raz pierwszy Pietrozawodsk Teatr Narodowy rozpoczął swoją wycieczkę do Moskwy. Został on wybrany na podstawie wydajności Maksyma Gorkiego „Vassa Zheleznov””. Sukces był nie do opisania.

Przez wszystkie lata swojej działalności w teatrze aktorów pracowaliśmy tak utalentowanych i znanych jako Artystów Ludowych ZSRR i Rosji, D. E. Tomberg Karpow, TA Romppaynen i wielu innych.

Festiwale i różne instytucje

Teatr, od 2005 roku zaczął prowadzić międzynarodowy festiwal, który mógłby wziąć udział w etnicznych teatrach krajów Barentsa / Euro-Arktyka i świata ugrofińskiej „” North Star „”.

Również w 2006 roku został otwarty specjalny dział dla aktorów dramatu. Pierwszy absolwenci tych kursów do przyłączenia się do pracy w teatrze w spektaklu „” The Trouble z przetargu Serca „”. Niezwykła po wydaniu swojej pracy dostarczonego tutaj w różnych reprezentacjach.

Dziś Teatr Narodowy w Pietrozawodsk jest główną instytucją miasta. Jest to popularne od tamtej pory ceny biletów nie są tak wysokie, dzięki czemu wiele do odwiedzenia teatru co najmniej raz. I to nie jest przypadek, bo tutaj są zbierane najlepszych i najbardziej utalentowanych aktorów i reżyserów z całego kraju.

Ponieważ teatr jest głównym miastem w zimie jest często organizują różne imprezy, na przykład: dyskoteka w Teatrze Narodowym (Petrozavodsk). Dyskoteki organizowane zarówno dla dorosłych i dzieci, zwłaszcza w zimie. Jest to jedno z ulubionych zajęć wszystkich młodych użytkowników.

repertuar

 • „Zaświta Oto Quiet”.
 • „Napój miłosny”.
 • "Piotruś Pan".
 • „Wieczór Trzech Króli”.
 • „Części mowy”.
 • "The Venetian Twins".
 • „Magiczny Pędzel”.
 • „Magia personel.”
 • „Dom”.
 • „Doktor chcąc nie chcąc”.
 • „Cannon po północy.”
 • „Trzy siostry”.
 • "Chaos".

wniosek

Pietrozawodsk Teatr Narodowy – teatr, który ma długą i trudną drogę, którą widział wiele trudnych, wojennych i jeszcze dzięki niezachwianej woli i czystego ducha, nadal nie powstrzymało ich działalności. Po kilkudziesięciu latach swego życia i zarządzania firmą nie raz mógł zapomnieć o swoim obowiązku: pomóc zwykli ludzie wchodzą w kontakt ze sztuką. Jednak tak się nie stało, a dziś, po tylu latach, teatr nadal kontynuuje owocną działalność, a ponadto nadal jest jednym z najlepszych wśród tysięcy innych w Rosji.

Teatr Narodowy (Petrozavodsk), adres, który można zobaczyć poniżej, to miejsce, gdzie miłośnicy sztuki i może stykać się z nie tylko krajowym, ale również kultury obcej. Jest to miejsce, gdzie granice są usuwane, pozostawiając jedynie panującego sztukę. A co może być lepszego?

Lokalizacja: Republika Karelii, Pietrozawodsk, alei Karola Marksa, 19.