497 Shares 7140 views

zaburzenia pamięci

zaburzenia pamięci może być wywołane różnymi przyczynami nieorganicznych i organicznego. Stan wiąże różnym stopniu naruszeń – od niezbyt dobrą zdolnością do zapamiętywania informacji, a skończywszy na amnezję.


W różnym stopniu zaburzeń pamięci jest typowe dla osób starszych, jak również cierpią z powodu pewnych zaburzeń w funkcjonowaniu mózgu.

Choroba ta może również wystąpić na tle nadmiernego spożycia alkoholu. Bardzo często w praktyce medycznej istnieją tylko takie przypadki. W tym przypadku, zaburzenia pamięci odnosi się tylko do bieżących wydarzeń, a wszystkie działania i informacje uzyskane w przeszłości, ludzie pamiętają dobrze. Należy zauważyć, że jego zachowanie nie zmienia się w takim stanie, w wyższych funkcji mózgu zauważyć drobne zmiany. To patologia nazywa syndrom Korsakowa. Pogorszenie tego typu pamięci jest typowe dla tych, którzy cierpią na urazy lub zaburzenia krążenia krwi w mózgu, nowotwory, niedożywienie.

Rozwój zespołu Korsakowa prowadzi do niezdolności do zapamiętywania nowych informacji. W tym przypadku informacje i wiedzę uzyskaną wcześniej wstrzymane, a ich łączna objętość nie jest zmniejszona.

Ludzie, którzy osiągnęli starszym i podeszłym wieku i nie mają problemów zdrowotnych, podlegają innymi rodzajami zaburzeń pamięci. Gdy ten warunek jest związany z przechowywaniem i pobieranie nowych danych. Zmiany w wieku starczym lub natury opisywano u osób w wieku od czterdziestu i sześćdziesięciu pięciu lat. Należy zauważyć, że takie naruszenia nie będzie dalej rozwijany i nie mieć istotny negatywny wpływ na jakość życia. Starsi ludzie, którzy nie mają żadnych chorób, w stanie zapamiętać wszystkie czynności przeszłe i aktualne. Wraz z wiekiem, pogarszający się stan jamy ustnej-słuchowej zdolność do przechowywania informacji oraz wizualny i silnik nie są zazwyczaj ulec zmianie. Przyczyny upośledzenia pamięci, w tym przypadku są związane z zaburzeniami koncentracji i uwagi, które powstały w wyniku zmniejszenia szybkości reakcji na bodźce z zewnątrz.

Dość często, upośledzoną zdolność do przechowywania informacji jest związana z patologiami mózgowych. W wielu przypadkach, zaburzenia organiczne spowodować pogorszenie zapamiętywania. W niektórych przypadkach tam i negatywnego wpływu leków na zdolność państwa do zachowania informacji. Jak pokazuje praktyka, są bardziej podatne na tych leków u osób starszych. Po otrzymaniu oznacza, że nie jest to naruszenie aktywności i stężenia w mózgu. zaburzenia pamięci mogą być wywołane przez stosowanie leków psychotropowych przez ludzi, którzy są w stanie depresji.

W praktyce medycznej, zdarzają się przypadki stanów nieustalonych. Zjawisko to nazywa się zaniki pamięci. Tak więc osoba na jakiś czas traci wszystkie informacje, ale po pewnym czasie wraca do niego ponownie.

upośledzenie pamięci. leczenie

Środki terapeutyczne mające na celu wyeliminowanie choroby, dobierane w zależności od jego przyczyny.

Głównym warunkiem pozbycia utrata pamięci jest właściwe odżywianie. Normalne komórki mózgowe zapewnić mikroelementów (cynk, żelazo, magnez), witaminy A, E i B.

Przyczynić się do poprawy stanu pamięci kwasy tłuszczowe. Są one obecne w orzechach, rybach, nasionach. Ponadto duże znaczenie i węglowodanów, szczególnie skomplikowane. Są one zawarte w ziemniaki, orzechy, zboża, mięso, rośliny strączkowe.

Wiadomo, że niedobór żelaza może prowadzić do zakłóceń funkcjonowania nadawania impulsów cząsteczek, przy czym stan pamięci ulega pogorszeniu. Zaleca się stosowanie jabłka uzupełnić ten niedobór. Są one również obecne, i przeciwutleniacze, które zwiększają acetylocholinę.