780 Shares 9485 views

Shagal Znak: malowidła z tytułami. Mark Shagal: kreatywność

W 1887 roku, 7 lipca urodziła kolejną światowej klasy artystę Shagal Marek, którego obrazy w całej 20 wieku, spowodowane konsternacja i radość odwiedzającym liczne wystawy, które wystawiał obrazy słynnego awangardowego artysty.

Początek twórczy sposób

dzieciństwo Moishe, jego rodzice pierwotnie nazwany, odbyła się w mieście Witebsku. Jego ojciec pracował jako ładowacz na rynku rybnym, matka przechowywane drobne ławce, dziadek był kantorem w synagodze żydowskiej. Po ukończeniu szkoły religijnej żydowskiej Moshe wszedł do gimnazjum, choć Żydom nie wolno było uczęszczać do szkół rosyjskich w carskiej Rosji. Oczywiście, to było trudne do opanowania w sytuacji nieregularnej. Po studiach przez kilka lat, opuścił szkołę i został wolontariuszem w „Szkole Rysunku i malarstwa artysty Pan.” Dwa miesiące później, pan Peng, uderzył talent młody człowiek zaproponował mu bezpłatnej nauki w szkole.

Młody artysta redrew wszystkich krewnych z kolei zaczął malować portrety mieszkańców Witebska. Tak więc w świecie sztuki pojawił się jasny oryginalny malarz Shagal Mark, którego obrazy będą wkrótce kupowanie najlepszych muzeów na świecie. Alias, a raczej nową nazwę, obecnie wymyślił sam. Mojsze był Mark, a Chagall – zmiana Segal, od nazwiska ojca.

kapitał Północnej

Dwadzieścia lat Mark postanowił nie siedzieć w jednym miejscu i szybko udał się do Petersburga, chcąc kontynuować swój trening tam malarstwa. Pieniądze miał zresztą dyskryminujące rosyjska polityka państwa wobec Żydów o sobie znać. Mieszkam w północnej stolicy miał na granicy ubóstwa, żyjący na dorywcze. Jednak Chagall nie był zniechęcony, był szczęśliwy, że w zamęcie życia artystycznego Petersburgu. Stopniowo utworzyli krąg przydatnych kontaktów między żydowskim wysokiej społeczeństwa i nowych przyjaciół zaczął pomagać młodym artystom.

Shagal Mark, którego obrazy wkrótce stał się traktować jako posłańców nowego stylu surrealistycznym, starają się rozwijać swoją indywidualność i nie przestrzegać ogólnie przyjętych kanonów malarstwa. I, jak pokazano późniejsze życie, wybrał właściwą drogę. We wczesnych pracach artystka prześledzić fantastyczne baśnie i metaforycznych obrazów. Wszystko, co jest napisane w tym okresie ekspozycja Mark Shagal z tytułami: „Święta Rodzina”, „Śmierć”, „Narodziny” – to najlepszy przykład niezwykłego stylu. W tym ostatnim temacie, pojawienie się dziecka na świat, co znajduje odzwierciedlenie w pracach Chagall kilkakrotnie w różnych interpretacji. Jednak we wszystkich przypadkach, kobieta w czasie porodu był przedstawiany drobny wzór, który jest niższy od wartości innych znaków, chłopi, kozy, konie są wokół. Jest to jednak zjawisko twórczości Marca Chagalla, był w stanie zorganizować mikroskopijne szczegóły tak, że nagle zaczęła dominować tłum. Zmęczony nowy matka i położna z dzieckiem w ramionach jakiegoś niezrozumiałego w obyurazom stał się centrum obrazu.

Znajomość Lvom Bakstom

Będąc w Petersburgu, Shagal Mark, którego obrazy przyciągają coraz większą uwagę opinii publicznej świecką, kontynuował studia w prywatnej Szkole Sztuki Seidenberg podczas wykonywania prostych prac w czasopiśmie żydowskiej „Sunrise”, aby zapewnić własne jedzenie. Później spotkał się z Lvom Bakstom, Zvantseva nauczyciela szkoły, które odgrywają decydującą rolę w losach artysty. Chagall uczestniczyli również wykłady malarz Mstislav Dobuzhinsky, który przyciągnął go jako mistrz wszystkiego nowego w sztuce.

Wiosną 1910 roku na debiut Marca Chagalla – jego obrazy brały udział w dniu otwarcia, który jest przystosowany do redakcji „Apollo”. Na krótko przed tym wydarzeniem artysta spotkał kobietę swojego życia, Bella Rosenfeld. Miłość wybuchła między nimi od razu, i szczęśliwy czas trwała dwa na dzień, kiedy młodzi ludzie ożenił się i zaczął żyć razem. W 1916 roku para miała córkę, która została nazwie Ida.

Przeniesienie do Paryża

W lecie 1910 roku zastępca Maxim Vinaver, filantrop i wielki miłośnik sztuk pięknych, Chagall oferowane stypendium, które pozwoliło na studia do Paryża. Stolica Francji spotkał Mark uprzejmie, zaprzyjaźnił się z malarzem Ehrenburg i jego pomoc podjął studia w Montparnasse. Chagall pisał w nocy iw ciągu dnia jest zagubiony w galeriach, salonach i wystawach, wchłaniając wszystko, co związane jest z wielkiej sztuki malarskiej.

Mistrzowie początku 20 wieku stały się przykładem dla młodego artysty. Wielki Cezanne, Van Gogh, Pol Gogen, Delacroix – każdy z nich entuzjastycznie Chagall próbuje dowiedzieć się czegoś dla siebie. Jego mentorem w Petersburgu, Lew Bakst, po obejrzeniu paryskie obrazy jego uczeń, powiedział z przekonaniem, że „teraz wszystkie kolory śpiewać.” Obrazy Marca Chagalla, zdjęcie które są prezentowane na stronie, swoje wsparcie nauczycieli w pełni.

twórczy azyl

Chagall przeniósł się wkrótce w „The Hive”, coś w rodzaju paryskiego arttsentr, który stał się schronieniem dla biednych odwiedzających artystów. Oto, Mark spotkał się z poetów, pisarzy, artystów i innych cyganerii francuskiej stolicy. Wszystkie te prace, które pisał w „Hive” Mark Shagal (obrazów z tytułami: „Skrzypek”, „Kalwaria”, „Dedykacja dla mojej narzeczonej”, „Widok na Paryż z okna”), stał się jego „wizytówką”. Jednak pomimo pełnej asymilacji z paryskim środowisku artystycznym, artysta nie zapomina o swoim rodzinnym Witebsku i farby: „sprzedał bydło”, „Ja i wieś”, „tabaka”.

wczesne prace

Jednym z najbardziej pamiętnych obrazów to „okno. Witebsk”, napisany w stylu „sztuki naiwnej” lub „prymitywizmu”, która nastąpiła we wczesnym okresie swojej twórczości Marka Shagal. „Okno. Witebsk” został utworzony w 1908 roku, gdy artysta był dopiero zaczynają uczyć się mądrości „prymitywnym stylu”.

W ciągu zaledwie kilku lat spędzonych w Paryżu, Mark Shagal napisał około trzydziestu obrazów i ponad 150 akwarel. Wszystkie prace pojechał do Berlina na wystawę sztuki w 1914 roku, który stał się jego głównym wydajność korzyści w świecie sztuki. Publiczność była zachwycona obrazach Chagalla. Berlin artysta zamierza iść do rodzinnego Witebska zobaczyć Bellę, ale zapobiega nagłym początkiem pierwszej wojny światowej.

Dalszy los artysty

Mark Zaharovich Shagal, którego obrazy stały się powszechnie znane, został zwolniony z projektu wojskowego. Przyjaciele pomogli dostać miejsce w dziale wojskowa w Petersburgu, a od pewnego czasu artystka została wyposażona w obudowę i zatrudnienia. obrazy Chagalla w tych burzliwych czasach były szczególnie akcją i realistyczne. „Wojna”, „Okno na wsi”, „Święto Namiotów”, „Red Żyd” – to tylko niektóre z obrazów, które powstały w czasie wojny. Artysta oddzielnie liryczny cykl obrazów został stworzony, „spacer”, „Różowe Lovers”, „Urodziny”, „Bella biały kołnierzyk”. Obrazy te stanowią tylko niewielką część rozległego szeregu swoich pracach pierwszej wojny światowej.

„Spacer”

Jeden z najbardziej znanych dzieł artysty, stworzył w 1918 roku. Post-rewolucyjne nastroje, wiara w świetlaną przyszłość, romans młodej miłości – wszystko to odbija się na płótnie. Rozczarowanie w nowych wartości społecznych Rady kraju jeszcze nie przybył, mimo że był tuż za rogiem. Niemniej jednak, jeden z najwierniejszych zwolenników nowych ideałów tym czasie artysta Mark Shagal. „Spacer” – obraz jest optymistyczny, pełen nadziei jasne, bohaterowie nie myśli o negatywnej. Kobieta przedstawiona na płótnie, unosząca się nad rzeczywistością, młody człowiek, też jest gotowy, aby oderwać się od ziemi.

praca Chagalla od 1917-1918

Artysta zainspirowany rewolucyjnych wydarzeń w Piotrogrodzie. On, podobnie jak wielu w północnej stolicy inteligencji, poczuł świeży wiatr zmian i wierzą w ich nieomylność. Petersburg artyści, pisarze, kompozytorzy wziął promować nową drogę życia, a jednym z pierwszych w szeregach miłośników wzywając do równości wszystkich ludzi, był Mark Shagal. Malarstwo „Above the City”, „War pałacu – chaty świata” i wiele innych obrazów z tego okresu odzwierciedlają dążenie artysty do tworzenia.

Bella i bukiet kwiatów

Szczególne miejsce zajmuje w artysty obraz poświęcony ukochanej żony, który kiedyś przyniósł mu bukiet kwiatów pogratulować dniu jego urodzin. Nie tracąc drugą, wpadł na sztalugach. Dotknięty do rdzenia, artysta starał się uchwycić piękne chwile na płótnie. To wszystko było Mark Shagal. „Birthday” – obraz stworzony w ciągu kilku minut w formie szkicu, a następnie zmodyfikowane. Ona stała się jednym z najlepszych w kolekcji artysty. Jak twierdził, inspiracja przychodzi na kilka minut, ważne jest, aby nie pominąć.

odpowiedzialnych stanowiskach

W 1918 roku Mark Zaharovich Shagal, którego obrazy zostały uznane za własność województwa witebskiego, jest on uprawniony do Sztuki lokalnego komitetu wykonawczego. Artystka wyświetlane wybitne zdolności organizacyjne, on urządzony Witebsk w dniu rocznicy Rewolucji Październikowej, różne transparenty, flagi i transparenty. „Sztuka dla mas!” – takie było jego hasło.

W 1920 roku Mark Shagal przeniósł się do Moskwy razem z Bellą i małej Idy, gdzie rozpoczął pracę w dziedzinie teatru społeczności. W normalnym toku działalności do tworzenia ozdób przeglądu swoich twórczych metod występów Chagall u nasady, próbując zbliżyć się do „rewolucyjnej” nowego stylu malarstwa. Władze Party podjęli kilka prób w celu osiągnięcia przez artystę do boku, ale jak Chagall był już uznawany za mistrza światowej klasy szczotki, te próby były nieudane.

opozycja

Napięcie między miłujących wolność artysty i kierownictwa komunistycznego, wkrótce przekształcony otwartej konfrontacji, a Mark Shagal Sowieci opuścili kraj ze swoją rodziną.

Berlin stał się pierwszym europejskim miastem, które rozliczane Marc Bella i Ida. Artysta stara się zdobyć pieniądze na wystawę 1914 spełzły na niczym, większość obrazów zniknął. Chagall wrócił tylko trzy obrazy, ale kilkanaście akwarel.

W lecie 1923 roku, Mark otrzymał list z Paryża do swego starego przyjaciela, który zaprasza go, aby przyszedł do stolicy Francji. Chagall nadchodzi, a tam czeka na kolejne rozczarowanie – zdjęcia, które kiedyś pozostawione w „Ulu” zniknęła również. Jednak artysta nie stracić serce, zaczyna ponownie napisać swoje arcydzieła. Ponadto, Mark Shagal otrzyma ofertę z dużego wydawcy dla ilustrując książki. Zaczyna z powieści „Martwych dusz” przez Nikolaya Vasilevicha Gogolya i doskonale radzi sobie z zadaniem.

wyjazd rodzinny

Chagall dochód został wzmocniony, a on i jego rodzina zaczyna podróżować do krajów europejskich. A w między rejsów artysta pisał swoje nieśmiertelne obrazy, które stają się lżejsze, „Portret podwójny”, „Ida w oknie”, „Życie jest wieś.” Oprócz malarstwa, Chagall zaangażowany w ilustrujący publikacji „bajek La Fontaine'a”.

W 1931 roku Mark Shagal odwiedził Palestynę, chce poczuć ziemię swoich przodków. Kilka miesięcy, które Artysta w Ziemi Świętej, został zmuszony do zmiany swojego nastawienia do życia. Bella i córka Ida, który był w pobliżu, w tym uprzywilejowanych. Powrót w Paryżu, Chagall dotyczy jedynie ilustracji biblijnych.

Przeprowadzka do Ameryki

Pod koniec lat trzydziestych, uciekając nazistów niemieckich, rodzina Chagalla wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. I po raz kolejny – praca z teatralnej scenerii, tym razem w rosyjskim balecie. Igor Strawiński następnie odrzucone prace Chagalla i Picassa zdecydowaliśmy szkice, kostiumy sceniczne, ale autorstwo Mark zostały podjęte.

Wojna w Europie jest w pełnym rozkwicie, chociaż jest oczywiste, że Trzecia Rzesza została pokonana. W lecie 1944 roku, pochodzi dobrą wiadomość – Hitlera na granicy kapitulacji. Ale pod koniec sierpnia, Marc Chagall wyprzedza katastrofy, szpital nagle umiera sepsy Belli. Artysta traci sens życia z żalu, ale wspiera i pomaga córce żyjącego Ida. Tylko dziewięć miesięcy później Chagall odbywa się w dłoni. Teraz dowiaduje zbawienia w dzień iw nocy farb pracy. Impulsów twórczych artysty pomógł mu przetrwać utratę ostrości.